آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

یکی از جاذبه های هیجان انگیز و معروفی که در دنیا وجود دارد آبشار نیگارا است که دو  کشور ایالات‌متحده آمریکا و کانادا به داشتن آن می‌بالند. آبشار نیاگارا

این آبشار به نوعی یکی از شگفتی های طبیعی است که اغلب افراد دنیا با آن آشنایی دارند و به عنوان مشهورترین آبشار جهان هم برشمرده می شود و سالانه میلیون ها بازدید کننده از سراسر دنیا را به سمت خود جذب می کند.

به طور کلی سه آبشار این مجموعه را تشکیل می دهند که با نام های نعل اسب، آمریکایی و نقاب عروس شناخته می شوند؛ یکی از آن ها (آبشار نعل اسب) در کانادا و دو آبشار دیگر در زمین های آمریکا واقع شده اند.

آبشارهای نیاگارا، بالاترین سرعت جریان آب را در میان آبشارهای جهان دارند.

در هر ثانیه به طور میانگین در حدود ۱۱۰ تا ۱۶۸ هزار متر مکعب آب در این آبشارها جریان دارد.

در فصل زمستان کمترین میزان آب و در فصل تابستان بیشترین میزان جریان آب را در این آبشار ها این نیگارا شاهد هستیم که تا ۶۴۰۰ متر مکعب در ثانیه هم می رسند.

در سفر به آبشار نیاگارا می توانید به روش های مختلفی از آن بازدید کنید. در هر دقیقه حدود ۶۰ تن خاک و نمک با آب مخلوط می‌شود که همین موضوع رنگ سبز آب آبشار را می‌سازد.

بنابر این که از طریق کدام کشور به آبشار نیاگارا سفر می کنید، می توانید زوایای متفاوتی از آن را شاهد باشید برای بازدید از آبشار نیاگارا بسته به این‌که به کانادا یا آمریکا سفر کرده باشید و این‌ که بخواهید کدام بخش از آن را تماشا کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد.

به تصور بسیاری سریع‌ترین و آسان‌ترین را در کشور آمریکا پرواز به سمت فرودگاه بین‌المللی بوفالو از نیویورک است. پس از آن با اجاره‌ی یک اتومبیل و طی حدود ۴۰ کیلومتر به پل رنگین‌کمان در حدود ۴۰۰ متری آبشار آمریکایی خواهید رسید.

با شیدا گشت همراه باشید.

تصاویر