رده بندی و امتیازدهی شرکت های هواپیمایی باعث افزایش کیفیت و ایجاد رقابت بین ایرلاین ها می شود. وبسایت اسکای ترکس (Skytrax) هرسال لیست بهترین ایرلاین ها در جهان را منتشر می کند. بهترین ایرلاین های آسیا

این لیست دسته بندی های مختلفی دارد و بهترین ایرلاین ها به تفکیک قاره و منطقه پروازی نیز مشخص می شوند. همچنین بهترین ایرلاین های ارزان قیمت، امن ترین ایرلاین ها و … نیز از جمله رده بندی های این وبسایت هستند.

هواپیمایی قطر ایرویز برای دومین بار در صدر لیست بهترین ایرلاین های آسیا و دنیا قرار گرفت. ایرلاین های آسیایی در سال های اخیر گوی سبقت را از سایر ایرلاین ها گرفته اند؛ به طوری که ۱۲ ایرلاین از ۲۰ ایرلاین برتر دنیا متعلق به قاره آسیا هستند. در ادامه بهترین ایرلاین های آسیا را به شما معرفی می کنیم تا اگر قصد رزرو بلیط هواپیما را داشتید این لیست را مدنظر قرار دهید.

با شیدا گشت همراه باشید.

۱- هواپیمایی قطر ایرویز | Qatar Airways

بهترین ایرلاین آسیایی را می توان به جرات هواپیمایی قطر دانست. این شرکت هواپیمایی نه تنها بهترین ایرلاین آسیا، بلکه بهترین ایرلاین دنیا نیز لقب گرفته است. شرکت هواپیمایی قطر که در دوحه مستقر است بارها از سوی کارشناسان و مسافران به خاطر کیفیت خدمات، صندلی های فوق العاده راحت و سیستم سرگرمی بی نظیرش مورد تقدیر و تحسین قرار گرفته است. هواپیمایی قطر به بیش از ۱۵۰ مقصد در سرتاسر جهان پرواز انجام می دهد و ناوگان هواپیمایی اش را جدیدترین و مدرن ترین هواپیماها مثل بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر و ایرباس ای ۳۵۰ تشکیل می دهند. هواپیمایی قطر عنوان بهترین ایرلاین خاورمیانه، بهترین پرواز بیزنس کلاس دنیا، بهترین سالن استراحت فرودگاه و بهترین ایرلاین آسیا را به خود اختصاص داده است.

۲- سنگاپور ایرلاینز | Singapore Airlines

سرویس دهی ممتاز و باکیفیت سنگاپور ایرلاینز و مهمانداران آموزش دیده و مجرب باعث شده این ایرلاین به دومین ایرلاین برتر در آسیا تبدیل شود. تلویزیون اختصاصی با طیف وسیعی از گزینه های سرگرمی و حوله داغ که قبل از پرواز به مسافران ارائه می شود از جمله خدمات پرواز هواپیمایی سنگاپور است. هواپیمایی سنگاپور قطب اصلی فعالیت هایش را در فرودگاه چانگی سنگاپور قرار داده است. جالب است بدانید که فرودگاه چانگی برای پنجمین سال متوالی توانسته عنوان بهترین فرودگاه جهان را کسب کند. شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز عنوان بهترین ایرلاین آسیا، بهترین صندلی بیزنس کلاس و بهترین کیترینگ و غذای پرواز پرمیوم اکونومی را کسب کرده است.

۳- آل نیپون ایرویز | All Nippon Airways

شرکت هواپیمایی آل نیپون که به طور اختصاری آنا (ANA) نیز نامیده می شود در رتبه سوم بهترین ایرلاین های آسیا قرار می گیرد. هواپیمایی آنا بزرگ ترین شرکت هواپیمایی بین المللی در ژاپن است و بزرگ ترین ناوگان هواپیمایی بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر را در اختیار دارد. تمیزی، امنیت و سرویس دهی عالی هواپیمایی آل نیپون باعث شده مسافران این ایرلاین را به عنوان یکی از بهترین ایرلاین ها انتخاب کنند. هواپیمایی آنا موفق به کسب عنوان بهترین سرویس فرودگاهی و بهترین سرویس دهی مهمانداران نیز شده است.

۴- هواپیمایی امارات | Emirates

هواپیمایی امارات که در دبی مستقر است در طول ۳۰ سال گذشته توانسته خود را به یکی از بهترین ایرلاین های دنیا تبدیل کند. این شرکت هواپیمایی به ویژه برای انجام پروازهای طولانی مدت و بدون توقفش شهرت دارد. فرودگاه بین المللی دبی قطب اصلی فعالیت های این ایرلاین است و هواپیماهای ایرباس ای ۳۸۰ سوپرجمبو و بوئینگ ۷۷۷ پهن پیکر ناوگان هواپیمایی این ایرلاین را تشکیل می دهند. مسافران امارات در طول پرواز می توانند علاوه بر امکان انتخاب از طیف متنوع فیلم، موسیقی و بازی، شبکه های تلویزیونی را به صورت زنده نیز تماشا کنند. در واقع، هواپیمایی امارات به دلیل همین سیستم سرگرمی منحصربفردش برنده عنوان بهترین سیستم سرگرمی هواپیما شده است.

۵- هواپیمایی کاتای پسیفیک | Cathay Pacific Airways

شرکت هواپیمایی کاتای پسیفیک متعلق به هنگ کنگ است و در سال های اخیر همواره جزء بهترین شرکت های هواپیمایی آسیا و دنیا بوده است. ناوگان هواپیمایی متشکل از بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ تی آر و استراتژی های درست کسب و کار باعث شده این شرکت هواپیمایی به عنوان یکی از بهترین ایرلاین های آسیا مطرح شود.

۶- اوا ایر | Eva Air

شرکت هواپیمایی تایوانی اوا ایر در سال ۱۹۸۹ در تایپه تاسیس شده و در طول دو دهه گذشته توانسته موفقیت های زیادی را در سطح جهانی کسب کند. در حال حاضر ناوگان هواپیمایی این ایرلاین را هواپیماهای پهن پیکر بوئینگ و ایرباس تشکیل می دهند و کیفیت ممتاز کابین «پرمیوم اکونومی» این ایرلاین شهرتی جهانی دارد. اوا ایر عنوان تمیزترین کابین هواپیما و بهترین خدمات رفاهی بیزنس کلاس را از آن خود کرده است.

۷- هواپیمایی الاتحاد | Etihad Airways

شرکت هواپیمایی الاتحاد در ابوظبی مستقر است و در کنار هواپیمایی امارات دو ایرلاین برتر دنیا متعلق به یک کشور هستند. این ایرلاین با ناوگان هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به بیش از ۱۰۰ مقصد در سرتاسر جهان پرواز مستقیم انجام می دهد. پروازهای فرست کلاس و بیزنس کلاس الاتحاد به دلیل کیفیت خدمات و سرویس های ارائه شده شهرت دارند. در سال ۲۰۱۷، هواپیمایی الاتحاد توانست جایزه بهترین پرواز فرست کلاس دنیا، بهترین صندلی فرست کلاس و بهترین کیترینگ و غذای فرست کلاس را از آن خود بکند. این ایرلاین به جرات یکی از بهترین ایرلاین های آسیا و دنیا محسوب می شود.

همان طور که در بالا دیدیم ۷ مورد از بهترین ایرلاین های آسیا را به شما معرفی کردیم. اگر بخواهیم این لیست را کمی بیشتر ادامه بدهیم و ایرلاین های دیگر را نیز معرفی کنیم به ترتیب شرکت هواپیمایی هاینان ایرلاینز (Hainan Airlines)، گارودا ایندونژیا (Garuda Indonesia)، تای ایرویز (Thai Airways)، ژاپن ایرلاینز (Japan Airlines) و هواپیمایی آسیانا (Asiana) در رده های هشتم تا دوازدهم بهترین ایرلاین های آسیا قرار می گیرند.