دیدنی های کلن آلمان

کلن چهارمین شهر بزرگ آلمان است که در کناره های رود راین قرار گرفته است و مانند بسیاری از دیگر شهرهای این کشور کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست. اگر چه این شهر در طول جنگ جهانی دوم آسیب و خسارات زیادی دید و تقریبا کاملا خراب شد اما بازسازی و مرمت شهر آن را دوباره به حال و هوای سابق برگرداند. به همین دلیل در این شهر می توان ترکیبی از معماری جدید و قدیمی را دید، بناهایی که هم خیره کننده و هم اعجاب انگیز هستند. کلن همچنین قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه ها را در خود دارد. جاذبه های شهر کلن , دیدنی های کلن آلمان , شهر کلن , کلن آلمان

دیدنی های کلن بسیارند، با این حال مواردی که در پایین گفته شده تاپ ترین پیشنهادهای ما در سفر به کلن هستند. با شیدا گشت همراه باشید.

کلیسای جامع کلن | Cologne Cathedral

در شهر کلن کلیسایی بزرگ و سر به فلک کشیده وجود دارد که در واقع سمبل این شهر محسوب می شود. این کلیسای جامع در میراث های جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است و جدای از این یکی از پر بازدیدترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری کلن هم هست. ساخت این کلیسا به سال ۱۲۴۸ برمی گردد و تکمیل شدن آن در سال ۱۸۸۰ بوده است. واقعا بیشتر شبیه به یک معجزه است که این کلیسا به این خوبی توانسته در طول جنگ جهانی دوم از ۱۴ بمب هوایی جان سالم به در ببرد.

موزه ی شکلات | Lindt

یکی دیگر از دیدنی های کلن آلمان موزه ی  شکلات Lindt است که در میدان ۴۰۰۰ متری در بندر Rheinau قرار گرفته است. خود سازه هم دیدنی و چشمگیر است و معماری فوق العاده ای دارد و به شکل یک قایق ساخته شده است. بعد از بازدید از این موزه می توانید سری به کارگاه شکلات سازی آن بزنید و سفارش شکلات بدهید که توسط بهترین استادهای شکلات سازی تهیه می شود. به هر کسی که دوستدار شکلات است پیشنهاد می کنیم تا این موزه را ببیند.

تله کابین بر فراز رود راین

این کابین ها می توانند همزمان ۲۰۰۰ نفر را از بالای رودخانه جا به جا کنند، این ماشین ها همچنین منظره ی فوق العاده ای از شهر را هم به نمایش می گذارند. با این کابین های کابلی بر فراز رود راین می توانید از باغ وحش کلن که در شرق راین قرار دارد به پارک راین در غرب بروید. البته از این کابین های کابلی فقط در تابستان و ماه های تابستانی می توانید استفاده کنید و آپریل تا اکتبر بهترین زمان است. اگر به دنبال منظره ای فوق العاده از رودخانه هستید بنابراین این کابین های کابلی می توانند گزینه ی خوبی باشند، مطمئن باشید ارزش امتحان کردن دارند.

شهر قدیمی کلن

همین که دارید از بی شمار کلیساها و بناهای تاریخی کلن دیدن می کنید، به شهر قدیمی کلن برمی خورید، جایی دوست داشتنی که در واقع بیشتر جاهای تاریخی در آن قرار دارند. علاوه بر کلیسای قدیمی سن مارتین، کوچه پس کوچه های این منطقه پر است از خانه های قدیمی، گالری ها، مغازه ها، کافه ها و رستوران های مختلف. از دیگر دیدنی هایی که در شهر قدیمی کلن قرار دارد، شهرداری شهر کلن است که قدیمی ترین ساختمان عمومی در کلن است، تاریخچه ی این ساختمان به ۹۰۰ سال قبل بر می گردد.

کلیسای آلتنبرگ کلن | ALTENBERG

در فاصله ی ۶ کیلومتری از کلیسای جامع کلن، کلیسای جامع دیگری به نام آلتنبرگ Altenberg قرار دارد که به آن کلیسای جامع Bergischer هم گفته می شود و یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک است. این کلیسا در سال ۱۲۵۹ ساخته شده است و داخل آن به بهترین شکل ممکن چیدمان و دکور شده است و شیشه های رنگی زیبایی دارد. این کلیسا نمای خیلی منحصر بفردی دارد که آن را از بقیه ی کلیساهای اروپا جدا می کند.

کلیسای سن گرئون کلن | St. Gereon

احتمالا غیر عادی ترین کلیسای کلن کلیسای سن گرئون (St. Gereon) باشد، سازه ای جذاب با راهرویی بسیار طولانی که با موزاییک ها و آثار قدیمی قرون وسطایی تزیین شده است.