جاذبه های ویتنام

اگرچه ویتنام شمالی نسبت به هوشی مین و سایر شهرهای جنوبی ویتنام بازدیدکننده کمتری دارد اما باز هم نباید بازدید از آن را از دست داد. این منطقه نه تنها میزبان هانوی پایتخت ویتنام است بلکه مکانی است که می‌توانید خلیج های زیبا را در آن مشاهده کنید، مزارع برنج را از نزدیک ببینید و از مناظر زیبا و چشم نواز لذت ببرید. جاذبه های ویتنام , ویتنام شمالی , جاذبه های گردشگری ویتنام

ویتنام شمالی جاذبه های فرهنگی نیز در خود دارد. در این مقاله قصد داریم چند مورد از جاذبه های گردشگری ویتنام شمالی را با هم مرور کنیم.

پس همراه شیدا گشت باشید.

8- خلیج Bai Tu Long

خلیج هالونگ یکی از محبوب ترین مناطق در ویتنام شمالی است. با اینحال این خلیج تنها خلیج زیبایی نیست که می توانید در این ناحیه به کاوش آن بپردازید. خلیج Bai Tu Long در مجاورت هالونگ واقع شده و دارای فلات سنگ آهگی در حال غرق شدن، آب‌های آبی زیبا و جزایر کوچک فراوان است. در حقیقت بیشتر افراد سفر به این خلیج را ترجیح می دهند زیرا بسیار محبوب است. بهترین روش برای رفتن به این خلیج از طریق قایق است.

7- آبشار Detian

درست در مرز بین ویتنام و چین یک آبشار بسیار زیبا با نام Detian واقع شده است. کل این ناحیه با عنوان Detian Scenic Zone شناخته شده است. البته به خاطر داشته باشید که آبشار موجود یکی از مهم ترین جاذبه‌هاست. Detian از سه مرحله تشکیل شده و همین امر باعث ایجاد مناظر زیبایی شده است. یکی از منحصر به فردترین روش‌ها برای بازدید از آبشار گرفتن یک قایق نزدیک شدن به خود رودخانه است.

6- شهر Bac Ha

تنها چند مایل از مرز چین، شهر Bac Ha قرار دارد. این شهر بسیار کوچک است و طول هفته بهترین زمان برای کاوش میدان شهر است. رستوران‌های محلی در این ناحیه یافت می‌شود که غذاهای محلی ارزان، خوشمزه و جذابی را سرو می‌کنند. شما می‌توانید از صنایع دستی موجود در این شهر مواردی را خرید کنید. چیزی که باعث می شود Bac Ha ارزش بازدید را داشته باشد یکشنبه بازارِ آن است. صبحِ یکشنبه‌ها، ساکنان این منطقه دور هم جمع می‌شوند و شروع به فروش محصولات مختلف می‌کنند. ساکنان قبیله‌های اطراف برای خرید و فروش به این بازار می آیند و همین امر فرصت بی نظیری برای دیدن موارد جذب فراهم می سازد.

5- شالیزارهای Tam Coc

بر روی کاغذ، Tam Coc را می‌توان به عنوان شالیزارهای برنجی توصیف کرد که با صخره‌های آهکی و سنگ احاطه شده است. اما در واقعیت، Tam Coc یکی از زیباترین و چشم نواز ترین مناطق در این ناحیه است. بهترین روش برای کاوش این ناحیه استفاده از قایق است. شما حتی می‌توانید از طریق سه تونلی که از کوه‌ها رد می شود به این ناحیه برسید.

4- استان Ha Giang

یکی از مهم ترین استان‌های دوردستی که در این کشور یافت می‌شود Ha Giang است. این ناحیه به مرز چین نزدیک است و به خاطر جنگل‌های سرسبز و کوه‌های گرانیتی در میان افراد مشهور و شناخته شده است. اینجا یک مقصد باورنکردنی برای کاوش تنوع قومی و شرکت در فعالیت هایی همچون پیاده روی و کوه نوردی است. این استان با چنین مناظر زیبا و جذابی ، میزبان صدها نقطه وینتیج مخصوص و منحصر به فرد است. بازارهایی که در فضای باز تشکیل می‌شود یک رویداد معمولی در این استان است. یکی از بهترین بازارها در این ناحیه، بازار Dong Van است که یک شنبه‌ها برپا می شود.

3- شهر Sapa

شهر کوهستانی Sapa به خاطر تنوع فرهنگی جمعیت آن و نیز نزدیکی به مناظر زیبا و باورنکردنی در میان افرد مشهور و شناخته شده است. خود ِ Sapa میزبان ساکنان قبائل مختلف است. این شهر زیبا مشرف به دره Muong Hoa و مزارع برنج است . اگر دوست دارید به ساکنان محلی سری بزنید و با فرهنگ آن‌ها آشنا شوید به Sapa بروید. شما می‌توانید به روستاهای دوردست بروید و سپس شب را با قبائل موجود و ساکنان آن بگذرانید.

2- هانوی

اگر تنها می‌خواهید یک مکان را در ویتنام شمالی مورد بازدید قرار دهید آن منطقه به احتمال زیاد هانوی خواهد بود. هانوی ترکیب بسیار خوبی از فرهنگ شرقی و غربی است. استعمار فرانسه در این ناحیه از غذاهایی که سرو می شود و معماری‌هایی که وجود دارد قابل مشاهده است. هانوی معابد باورنکردنی زیادی دارد. زمانی که به این ناحیه سفر می‌کنید معبد متعلق به قرن یازدهم را حتما ببینید. آرامگاه و موزه Ho Chi Minh نیز جزو جاذبه‌های بزرگ در هانوی محسوب می‌شوند.

1- خلیج Ha Long

یکی از بهترین مقاصد گردشگری در کل کشور ویتنام خلیج Ha Long است. شهرت و اعتبار آن به خوبی در طول سال‌ها حفظ شده است زیرا واقعا زیباست. Halong توصیف کننده اژدهاست که نشان دهنده سایه برون زدهای سنگ آهگی است که از آب سر به بیرون آورده اند. سفرهای قایقی روزانه و شبانه بهترین روش برای تجربه زیبایی هایی است که در این ناحیه وجود دارد. علاوه بر cat ba ، Quan Lan نیز یک توفقگاه محبوب است که به یک زیرساخت توریستی تبدیل گشته است. شما می‌توانید شنا کنید، به دنبال کاوش غارها باشید یا جزایر دست نخورده، بکر و دوردستی را پیدا کنید.