راهنمای سفر نیوزلند | Travel Guide New Zealand
ساعت به وقت محلی: 14:25
دمای هوا: 20 درجه سانتیگراد

راهنمای مسافرتی به نیوزلند | Travel Guide New Zealand

نیوزلند کشوری بسیار زیبا و کوهستانی است، که بهترین گزینه برای افرادی که اهل ماجراجویی و رفتن به طبیعت های وحشی هستند به شمار می رود. راهنمای سفر نیوزلند , Travel Guide New Zealand , سفر به نیوزلند

در این جزیره ناهموار خانه های جنگلی، کوه های مرتفع، سواحل، یخچال های طبیعی، مناطق حرارتی و آب دره هایی است که توسط دولت و دوستداران محیط زیست به خوبی حفاظت می شود.

اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. راهنمای سفر نیوزلند

شیدا گشت در راهنمای سفر به نیوزلند سعی کرده است تا این قبیل از اطلاعات را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید.

موقعیت جغرافیایی نیوزلند

کشور نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته و این کشور از دو جزیره بزرگ و تعدادی زیادی جزیره کوچک تشکیل شده است.

نیوزلند فاصله زیادی با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد، به‌ طوری‌ که استرالیا نزدیکترین همسایه این سرزمین در است.

مساحت کشور نیوزلند ۲۶۸,۰۲۱ کیلومتر مربع بوده و طبق آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۷، انجام شده حدود ۴۸۶۴۱۹۰ نفر در این شهرهای این کشور زندگی می کرده اند.

مختصری از تاریخ نیوزلند

نخستین ساکنان نیوزلند اقوام پولینزی ساکن جزایر اقیانوس آرام بودند که در حدود قرن هشتم تا سیزدهم میلادی به این سرزمین رسیدند.

پولینزی‌های نیوزلند ملت و تمدن متمایزی را به نام مائوری تشکیل دادند و برخی از آن‌ها با سفر به جزایر چاتهام تمدنی را در آن جزایر بنیان نهادند. Travel Guide New Zealand

در ۱۶۴۹ آبل جانسون تاسمان دریانورد هلندی اولین اروپایی بود که در سواحل نیوزلند فرود آمد. کشته‌شدن چند تن از ملوانان کشتی جانسون توسط مائوری‌ها موجب شد که اروپایی‌ها علاقه‌ای به ارتباط دوباره با این جزیره نداشته باشند.

مهاجرت به نیوزلند از قرن نوزدهم آغاز شد. اولین مهاجران عمدتاً گروه‌های مذهبی از جمله انگلیکنها، کاتولیکها، پرسبی‌ترینها، متدیستها و باپتیستها بودند که از انگلستان و اسکاتلند می‌آمدند. سفر به نیوزلند

در سال ۱۸۴۰ قرارداد وایتانگی میان دولت بریتانیا و مائوریها این کشور را را تحت‌الحمایه بریتانیا و بخشی از این امپراتوری ساخت. در سال ۱۸۵۶ اولین دولت خودمختار در این کشور پاگرفت و در ۱۸۷۶ دولت مرکزی سراسر خاک جزیره را تحت تسلط خود درآورد.

با توجه به جنگ هایی که در نیوزلند به وقوع پیوست، اما امروزه نیوزلند نه فقط با بریتانیا و آمریکا بلکه با استرالیا، چین و ژاپن نیز روابط نزدیک و مناسبات اقتصادی گسترده‌ای دارد.

اطلاعات کلی کشور نیوزلند

زبان رسمی : زبان انگلیسی

واحد پول : دلار زلاندنو (NZ$)

کد کشور نیوزلند : +۶۴

ولتاژ برق شهری در کشور نیوزلند : ۲۳۰ ولت / ۵۰ هرتز

شماره های اضطراری

پلیس، آمبولانس و آتش نشانی: ۱۱۱

فرودگاه ها :

فرودگاه آوکلند

فرودگاه بین‌المللی ولینگتون

فرودگاه بین‌المللی کرایست‌چرچ

فرودگاه بین‌المللی دنیدن

فرودگاه بین‌المللی همیلتون

فرودگاه بین‌المللی پالمرستون نورث

فرودگاه بین‌المللی رتروا

آب و هوای نیوزلند

نیوزلند کشور کوهستانی هست و بیشتر مساحت این کشور را جنگل در برگرفته است.

آب و هوای این کشور اقیانوسی و مغتدل است و در چهار فصل سال شرایط آب و هوایی متمایزی دارا است. میانگین دما در فصل زمستان ۱۰ درجه سانتیگراد و تابستان ها حدود ۲۵ درجه می باشد.

در جزیره شمالی در ماه های گرم سال می توانید از سواحل لذت ببرید و با فرارسیدن زمستان به جزیره جنوبی بروید تا غرق تفریحات زمستانی شوید.

بهار و پاییز شرایط هوایی مشابهی در این کشور برقرار است با این تفاوت که میزان بارش به نسبت زمستان کمتر است.

هزینه خورد و خوراک در کشور نیوزلند

هزینه ای که برای خوردن غذا در رستوران های این کشور باید بپردازید کمی بالاست.

اگر کمی حوصله یتان در سفر زیاد باشد سعی می کنید مواد اولیه تهیه غذا را تهیه و خودتان اقدام به پخت غذاهای ساده در سفر به این کشور بنمایید با این کار می توانید در هزینه های سفرتان کاهش چشمگیری را به وجود آورید.

در راهنمای سفر به نیوزلند هزینه های مربوط به غذا در این کشور را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۱۸ دلار زلاندنو را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۸۳ دلار زلاندنو پرداخت کنید.

قیمت منوهای مک دونالد در شهر کلن به نسبت ارزان تر است و مبلغ۱۱ دلار زلاندنو می باشد.

اگر می خواهید که در سفر اقتصادی عمل کنید با کمی جستجو می‌توانید با قیمت‌های کمتری یک وعده غذای نسبتا خوب را در رستوران هایی که به اصطلاح به آنها street food می گویند، میل کنید.

سیستم حمل و نقل در نیوزلند

هزینه های مربوط به سیستم حمل و نقل در این کشور نسبتا ارزان است. در این کشور مناطق مختلف از طریق اتوبوس، قطار و خطوط هوایی به یکدیگر مرتبط می شوند.

جاده ها از شرایط خوبی برخوردارند و اکثر ساکنین نیوزلند خود ماشین شخصی دارند.

جزیره شمالی و جنوبی از طریق اتوبوس های دریایی به یکدیگر وصل می شوند، که هم مسافران و هم وسایل نقلیه را جابجا می کنند. از بندر اوکلند و بندر ولینگتون نیز این اتوبوس ها حرکت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره حرکت اتوبوس ها در این کشور به سایت www.interislander.co.nz مراجعه کنید.

دوچرخه سواری یکی از متداول ترین وسایل حمل و نقلی است که در این کشور وجود دارد. اما حتما باید هنگام دوچرخه سواری کلاه ایمنی بر سر داشته باشید و علامت های جاده های رعایت فرمایید. هرگز داخل پیاده رو با دوچرخه حرکت نکنید.

هزینه حمل و نقل در نیوزلند

هزینه بلیط تک سفره : ۳٫۵۰ دلار زلاندنو

هزینه بلیط ماهانه : ۱۶۰ دلار زلاندنو

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۳٫۵۰ دلار زلاندنو و به ازای هر یک کیلومتر ۳ دلار زلاندنو به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۶۰ دلار زلاندنو باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۱٫۹۶ دلار زلاندنو

کرایه اتومبیل در نیوزلند

یکی از لذت بخش ترین کارهایی که در کشور نیوزلند می توانید انجام دهید، رانندگی در جاده های آن است. اما برای این کار سعی کنید از اتومبیل به صورت مشترک استفاده کنید، در این صورت شما سهم کمتری از کرایه و هزینه بنزین پرداخت می‌کنید. سایت‌هایی نظیر gumtree، craigslist و jayride برای این منظور در نیوزلند فعالیت می‌کنند.

آوکلند | Auckland

شهری در کشور نیوزلند که اکثر ساکنان آن ایرانی هستند، آوکلند است.

این شهر یکی از پرجمعیت شهرهای نیوزلند است و در شمال این کشور واقع شده است و بالاترین سرانه قایق های بادی در جهان را دارد.

آب و هوای خوب، مردمانی خونگرم و جاذبه های طبیعی و دیدنی بسیار زیاد شهر باعث شده اند تا ماجراجویان و گردشگران زیادی به آن سفر کنند.

اما به غیر گردشگری و ماجراجویی عده ای هم برای تحصیل در دانشگاه های این شهر نیوزلندی سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری در آوکلند

جزیره وای هکی آوکلند | Waiheke Island

جزیره ای زیبا در شهر آوکلند که در ۳۵ کیلومتری این شهر واقع است. برای کسانی که علاقمند به طبیعت گردی هستند بهترین مقصد است. از جمله تفریحاتی که در این شهر می توانید انجام دهید نیز شامل : دوچرخه سواری، زیپ لاین و ورزش های هیجان انگیز آبی نیز هستند.

آدرس : نیوزیلند – آوکلند ۴۲۵ Waiheke Rd، Waiheke Island، Auckland ۱۹۷۱، New Zealand

ساحل تاکاپونا آوکلند | Takapuna Beach

ساحل زیبای تاکاپونا از زیباترین ساحل های این شهر است. شن های سفید درخشان، ویو زیبای دریا، کافه و رستوران های بی نظیر و فروشگاه های رنگارنگ از امکانات در این ساحل می باشد، که اینجا را به مکانی برای سفرهای عاشقانه تبدیل کرده است.

آدرس : نیوزیلند – آوکلند ۲ Clifton Rd، Hauraki، Auckland ۰۶۲۲، New Zealand

کلیسای جامع سنت پاتریک آوکلند | St. Patrick’s Cathedral

کلیسای جامع سنت پاتریک از برترین کلیساهای کاتولیکی دنیا در آوکلند می باشد. طرح این کلیسای زیبا از والتر رابینسون معمار استرالیایی بوده که در قرن نوزدهم ساخته شده است. گنجایش این کلیسا ۷۰۰ نفر می باشد، که برای آیین مذهبی مردمان این شهر استفاده می شود.

آدرس : نیوزیلند – آوکلند Federal Square، Auckland، ۱۰۱۰، New Zealand

کرایست چرچ | Christchurch

دومین شهر بزرگ کشور نیوزلند، کرایست چرچ است و در جنوب این کشور واقع شده است.

به دلیل داشتن تله کابین های هیجان انگیزی که در این شهر وجود دارد سبب شده تا از محبوبیت خاصی برخوردار باشد و مسافران زیادی سالانه به این شهر برای گردشگری سفر کنند.

کرایست چرچ برای گذراندن اوقات فراغت و سفری خوش بسیار لذت بخش است.

جاذبه های گردشگری کرایست چرچ

شبه جزیره بانکز کرایست چرچ | Banks Peninsula

شبه جزیره ای طبیعی در جنوب شرقی جزیره نیوزیلند که از فوران گدازه های آتشفشانی به وجود آمده است و حدود ۱۱۵۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. بندرها و ساحل این شبه جزیره، بسیار زیبا و تمیز هستند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

آدرس : نیوزیلند – کرایست چرچ ۶۵ Beach Rd، Akaroa ۷۵۲۰، New Zealand

باغ گیاهشناسی کرایست چرچ | Christchurch Botanic Gardens

این باغ گیاه شناسی که در مرکز شهر کرایست چرچ واقع شده است، و در سال ۱۸۳۶ ساخته شده است، وقتی که یک بلوط انگلیسی برای گرامیداشت جشن ازدواج الکساندرا، پرنسس دانمارک کاشته شد. این باغ که حدودا ۲۱ هکتار وسعت دارد، دارای بخش های مختلفی دارد.

آدرس : نیوزیلند – کرایست چرچ ۸ Riccarton Ave، Christchurch Central، Christchurch ۸۰۱۳، New Zealand

موزه کانتربری کرایست چرچ | Canterbury Museum

موزه ای که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ نیوزیلند می باشد و در قلب شهر کرایست چرچ جای گرفته است. این موزه در سال ۱۸۶۷ توسط جولیوس ون هاست، افتتاح شد. کسی که اولین مدیر موزه شد و مجموعه او نیز، مهم ترین مجموعه موزه می باشد. موزه کانتربری توسط اداره میراث نیوزیلند به عنوان مکان تاریخی، طبقه بندی اول، دسته بندی شده است.

آدرس : نیوزیلند – کرایست چرچ Canterbury Museum، Christchurch Central، Christchurch ۸۰۱۳، New Zealand

ولینگتون | Wellington

ولینگتون، پایتخت و سومین کلان شهر کشور نیوزیلند، که به شهر بادی معروف و در قسمت جنوب غربی کشور واقع شده است.

این شهر به جنوبی ترین پایتخت جهان نیز شهرت دارد. این شهر توریستی جاذبه های بسیاری دارد و حوزه ها و گالری های بی شمار این شهر، هنر دوستان زیادی را جذب می کند.

معماری های نفس گیر و شب های رویایی شهر ولینگتون، ارزش چند روز ماندن مسافران را دارد.

جاذبه های گردشگری در ولینگتون

موزه یادبود جنگ ولینگتون | National War Memorial

این موزه یادبود همچنین به طور رسمی به یاد New Zealanders که زندگی خود را در جنگ های آفریقای جنوبی، جنگ جهانی دوم و جنگ در کره، مالزی و ویتنام سپری کرده و در سال ۱۹۳۲ تاسیس شده است.

آدرس : نیوزیلند – ولینگتون ۵۱-۵۵ Martin Square، Te Aro، Wellington ۶۰۱۱، New Zealand

منطقه حفاظت شده زلاندیا ولینگتون | ZEALANDIA Sanctuary

منطقه حفاظت شده زلاندیا، طبیعتی منحصر به فرد برای گردشگرانی که علاقمند به طبیعت و حیات وحش هستند. این منطقه ۲ کیلومتر از شهر فاصله دارد و انواع پرندگان و گونه های در حال انقراض در آن نگهداری می شود.

آدرس : نیوزیلند – ولینگتون ۳۹ Waiapu Rd، Karori، Wellington ۶۰۱۲، New Zealand

کلیسا سنت پل ولینگتون | Old St Paul’s

کلیسای اسقف اعظم ولینگتون که در قرن نوزدهم ساخته شده و جزء قدیمی ترین ساختمان های این کشور به شمار می رود.این کلیسا در خیابان
ورودی این کلیسا رایگان است.

آدرس : نیوزیلند – ولینگتون

هامیلتون | Hamilton

هامیلتون نیز از مهم ترین شهرهای این کشور است.

این شهر بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر غیر ساحلی است که شمال کشور نیوزیلند واقع شده است. یکی از مهم ترن دلایل شهرت این شهر، داشتن زیباترین و طولانی ترین رودخانه نیوزیلند به نام رودخانه وایکاتو است که در هامیلتون واقع شده است.

طبیعت بکر و زیبا و هزاران جاذبه ی دیگر باعث شده اند تا هیچ مسافری در این شهر حوصله اش سر نرود.

جاذبه های گردشگری در هامیلتون

موزه Classics

یکی دیگه از موزه های پرطرفدار شهر هامیلتون موزه قدیمی کلاست است، در این موزه انواع اتومبیل های قدیمی مربوط به دهه های گذشته ی تاریخ نیوزلند نگهداری می شود. هزینه ی ورودی این موزه هم کمی بالاست.

آدرس : نیوزیلند – هامیلتون ۱۱ Railside Pl، Dinsdale، Hamilton ۳۲۰۴، New Zealand

باغ وحش هامیلتون | Hamilton Zoo

این باغ وحش در شهر هامیلتون قرار دارد و یکی از بامزه ترین مکان ها برای گردش و بازدید از حیوانات می باشد. برای بازدید از آن یک راهنما شما را همراهی می کند تا از همه ی موجودات این باغ وحش بازدید کنید و اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

آدرس : نیوزیلند – هامیلتون ۱۸۳ Brymer Rd، Rotokauri ۳۲۸۹، New Zealand

دریاچه هامیلتون | Hamilton Lake Domain

دریاچه فوق العاده زیبا و تمیز در شهر هامیلتون وجود دارد که در حاشیه ی رودخانه مسافران ی توانند از انواع نوشیدنی ها و خوردنیهای خوشمزه بهره ببرند. همچنین وسایل بازی متنوعی در ناحیه قرار داده شده تا کودکنانتان بتوانند اوغات خوشی را داشته باشند.

آدرس : نیوزیلند – هامیلتون ۷۹ Lake Domain Dr، Frankton، Hamilton ۳۲۰۴، New Zealand

تفریح های کشور نیوزلند

بانجی جامپینگ

با توجه به این کشور نیوزلند کوهستانی است بنابراین یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هایی که می توانید در آن انجام دهید بانجی جامپینگ است. حتی فکر کردن به این این می خواهید از ارتفاع ۴۳ متری این بپرید پایین زیر پایتان را خالی خواهد کرد.

اسکی بازی

در فصل‌ زمستان، در جزیره جنوبی به خصوص اطراف کویینزتاون کوه‌هایی پوشیده از برف وجود دارد، که می توانید به فعالیت های ورزشی نیز اسکی بازی بپردازید و حسابی کیف کنید.

کایکورا | Kaikoura

کایکورا‌ شهری ساحلی در شمال کرایست چرچ (Christchurch) است که در این شبه جزیره‌ای قرار دارد. به همین دلیل محلی عالی برای لذت بردن از مناظر کوهستانی در کنار تماشای دلفین‌ها، وال‌ها و سایر حیوانات است. به علاوه موزه‌هایی جذاب، مناطق تاریخی و غاری آهکی در این شهر خودنمایی می‌کنند.

فستیوال های کشور نیوزلند

فستیوال رنگ پاشی | Festival Of Colours

برگزاری این فستیوال در ماه مارس و همراه با موسیقی و اجراهای هنری می باشد که شرکت کنندگان به روی یکدیگر رنگ می پاشند و روز شاد را در کنار هم می گذرانند.

فستیوال هنر آوکلند | Auckland Art Festival

برگزاری این فستیوال در ماه مارس و از برترین جشنواره های این شهر است که هنرهای ملی نیوزیلند را به نمایش می گذارند و همراه با موسیقی و تئاتر است.

بایدها و نبایدها در کشور نیوزلند

در سفر به این کشور خیلی مراقب لوازم گران قیمت و با ارزش خودتان باشید، زیرا احتمال دزدی و جیب در شهرهای کشور تقریبا زیاد است.

آب لوله کشی در این کشور قابل شرب است و هیچ مشکلی ندارد.

اگر سفرتان گروهی است، حتما خودرو کرایه کنید. با این کار هم به راحتی گردش می کنید هم از هزینه هایتان کاسته می شود. تاکسی در این کشور گران است و بهترین راه برای گردش، اجاره خودرو است که می توانید در هر شهری انجام دهید.

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های نیوزلند است. از آن جایی که نیوزلند در سال ۱۸۴۱ مستعمره بریتانیا شد، فرهنگ غذایی نیوزلند بسیار متاثر از بریتانیا شد.

جهت کسب اطلاعات لازم برای اخذ ویزای این کشور می توانید راهنمای سفارت نیوزلند را مطالعه کنید.