اگر در تور خود با مشکلی مواجه شدیم چه باید کنیم و به کجا شکایت کنیم؟ سوالات متداول

سعی کنید موضوع را با مدیر تور شرکت یا آژانس مربوطه مطرح نمایید. سعی کنید درک متقابلی از شرایط پیش آمده داشته باشید و منطقی با موضوعی که پیش آمده برخورد کنید. اما اگر حق به جانب شما بود توضیحات آژانس مربوطه قانع کننده نبود می‌توانید به مراجع ذیصلاح که در اینجا میراث فرهنگی و گردشگری است مراجعه نمایید.

همه می گویند با آژانس هایی سفر کنید که مجری هستند.این حرف صحیح است؟

خرید از آژانس های مجری یا واسطه از نظر قیمت برای مسافر چندان تفاوتی ندارد.به این نکته توجه کنید که با آژانسی قرارداد منعقد کنید که پیگیر کارهای سفر شما باشد.

فکر نمی‌کنید بهتر باشد بگذاریم تور لحظه آخری خریداری کنیم؟

همیشه این شیوه پاسخگو نیست. ممکن است تا هفته‌ها نرخ تورها پایین نیاید.

چرا شبهای عید و یا برای تعطیلات، پروازها و نرخ تورها اینقدر گران می‌شود؟

طبیعی است، هرچه نایاب شود کیمیاست. شما برای آنکه با چنین مشکلی مواجه نشوید چند ماه زودتر برنامه سفر و خرید تور را انجام دهید. نگذارید سفر به دقیقه 90 برسد.

چارتر بودن پرواز نوعی اجحاف در حق مسافران نیست؟

دو پهلو دارد هم بله هم خیر. شما در نظر بگیرید همان طور که پروازهای چارتر، بسیار ارزانتر از پروازهای سیستمی است و ممکن است گاهی اوقات حتی 3/1 هزینه پروازهای سیستمی را داشته باشد، طبیعی است حق کنسلی برای شما وجود نخواهد داشت چرا که شرکتهای مسافرتی پیشاپیش مبالغ را به هواپیمایی پرداخت کرده‌اند.

از پرواز جا ماندم اما شرکت هواپیمایی مبلغی را به من بازنگردانده. می‌توانم شکایت خود را مطرح کنم؟

چنانچه پرواز شما چارتر بوده باشد هیچ مبلغی به شما برگشت داده نمی‌شود اما اگر پرواز شما سیستمی بوده باشد، مطابق قوانین پروازهای سیستمی به شما مبلغ عودت داده خواهد شد.

یک بار با یک آژانس سفر کردم گشت شهری اجرا نشد آیا می توانستم پولم را پس بگیرم؟

در خصوص اجرا نشدن گشت شهری خیر زیرا اجرای گشت شهری جزو خدمات مازاد شرکتی است که هتل برای شما Book کرده است. چنانچه ترانسفر به دنبال شما نیامده باشد و اشتباه از سوی شرکت کارگذار باشد بله شما می‌توانید تقاضای عودت مبلغ ترانسفر را که معمولا بین 20-10دلار است را نمایید.

آیا عوارض خروج از کشور به عهده آژانس مسافرتی است؟

خیر پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده مسافر می‌باشد و آژانس مسافرتی صرفا تامین کننده بلیط، ویزا و اقامت برای مسافران می‌باشد.

برای گرفتن ارز مسافرتی چه باید کرد؟

شرکتهای خدمات مسافرتی مسئولیتی در قبال دریافت ارز مسافران ندارند، اما به صورت متداول می‌بایست مسافران گرامی با ارائه مدارک سفر خود اعم از بلیط و ویزا به بانکهایی که شعبه ارزی دارند مراجعه کرده و حواله‌ی ارزی دریافت نمایند.

تور انفرادی و گروهی چه توری است؟

تور انفرادی : توری که به صورت منفردا اجرا می شود، شامل بلیط رفت و برگشت ( زمینی یا هوایی)ترانسفر و اقامت در هتل و سیم کارت و بیمه می شود. این تور مناسب برای افرادی است که تاریخ خاصی را می خواهند به سفر بروند.

تور گروهی : توری که از قبل هتل و پرواز یا اتوبوس برای تاریخ خاصی رزرو شده است و معمولا نرخ این تور مناسب تر از تور انفرادی می باشد.

دلیل تغییر نرخ های سایت چیست؟

کلیه نرخ ها به صورت آنلاین، از ایرلاین ها و شرکت های کارگزار هتل گرفته شده و در سایت نمایش داده می شود و تغییر آنی آنها اجتناب ناپذیر می باشد.

تفاوت پکیج با پرواز + هتل چیست؟

در سرویس پکیج هر مسیر با خدمات از قبل طراحی شده به صورت یک مجموعه قابل رزرو است ولی در سرویس پرواز+هتل شما میتوانید پرواز و هتل را بدون خدمات جانبی سفر مانند راهنمای تور و ترانسفر انتخاب نمایید؛ به علاوه در سرویس پرواز+هتل تنوع بیشتر نسبت به پروازهای چارتری و هتلهای طرف قرارداد آنیاگشت دارید.