شهر ممنوعه چین | The Forbidden City

وقتی صحبت از جاذبه های گردشگری چین باشد شاید همه یاد اولین چیزی که می افتند دیوار چین باشد ولی به جرات می توان گفت که درخشان ترین و چشمگیرترین جاذبه ی این کشور در قلب پایتخت آن یعنی پکن قرار دارد. شهر ممنوعه چین | The Forbidden City

شهر ممنوعه چین جایی است که هر کسی برای حداقل یکبار هم که شده باید در زندگی اش ببیند. این مکان پر طرفدارترین دیدنی چین است و یکی از ۵ کاخ مهم ساخته شده در تاریخ محسوب می شود. شهر ممنوعه نه یک شهر بلکه مجموعه ای از کاخ های حیرت آور است.

در ادامه شیدا گشت شما را به همراه خود به داخل این مکان شگفت انگیز خواهد برد. با ما باشید.

شهر ممنوعه چین یکی از ۳ کاخ قدیمی است که هنوز هم در چین مدرن وجود دارد و بزرگ ترین کاخ تاریخی جهان محسوب می شود. اگر چه دو کاخ دیگر نقش بسیار مهمی در تاریخ چین دارند اما با این حال شهر ممنوعه تا ۵۰۰ سال محل فرمانروایی سلسله پادشاهی بوده است و همچنین یکی از معدود بناهای باستانی چین است که به خوبی محافظت شده است. این مکان در بین مردم چین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نه تنها در بین چینی ها بلکه در دنیا مشهور است و در فهرست میراث های جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است.

به خاطر منحصر بودن هم از ظاهر و هم از نظر فرهنگی، شهر ممنوعه چین هم در بین چینی ها و هم توریست ها بسیار مشهور است به طوری که سالانه حدود ۱۴ میلیون بازدید کننده دارد! اگر در تعطیلات خاصی و یا حتی آخر هفته ها بخواهید از آن جا دیدن کنید شاید ساعت ها مجبور باشید در صف های طولانی انتظار برای ورود به کاخ بمانید، در واقع دولت چین برای این که از این آثار تاریخی با ارزش حفاظت کند و مانع رسیدن هر آسیبی به آن بشود، از ورود جمعیت زیاد به آن جا جلوگیری می کند.

شهر ممنوعه چین چرا ممنوع شد؟

همان گونه که در بالا هم گفته شد، شهر ممنوعه نه واقعا یک شهر بلکه مجموعه ای از کاخ ها با هزاران اتاق است و ساختمان است. در آن دوران هیچ کس به جز پادشاه و خاندان سلطنتی حق ورود به این شهر را نداشت و به همین خاطر به آن شهر ممنوعه می گفتند.