طبیعت گردی در قاره اروپا

قاره اروپا شامل ۵۰ کشور مختلف می شود و با سفر کردن در آن با بالاترین تفاوت های فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی مواجه می شوید، از رشته کوه ها و چمنزارهای سرسبز گرفته تا سواحل درخشان و مناظر ساخت دست انسان. صدها مورد از زیبایی های اروپا در میراث سازمان یونسکو ثبت جهانی شده است. طبیعت گردی در اروپا

هزاران منظره زیبا و شگفتی های طبیعی که یک بار دیدنش برای همیشه در خاطر انسان ماندگار می شود.

با شیدا گشت همراه شوید و نفس هایتان را در سینه حبس کنید، تا ۱۰ مورد از مقاصد طبیعت گردی در اروپا را به شما معرفی کنیم.

۱۰- توسکانی در ایتالیا | The Tuscan countryside, Italy

کمتر جایی را می توانید پیدا کنید که مناظر آن مانند تپه های توسکانی در ایتالیا خیره کننده باشند. درختان سروی که در خطوط منظم قرار گرفته اند، تاکستان های منظمی که شبکه متصلی را شکل داده اند و خانه های کشاورزان نقطه اتصال شبکه هستند. این منطقه هم روستایی ایست، هم به شدت آراسته و هم مملو از آرامش؛ سایه های سبز و زرد مزارع آن هر نگاهی را به خود خیره می کنند.

۹- پارک ملی دریاچه های پلیتویک در کرواسی | Plitvice Lakes National Park, Croatia

این پارک شامل ۱۶ دریاچه درخشان می شود. پارک ملی پلیتویک از جاذبه های خارج شهری کرواسی محسوب می شود که کاملا ارزش یک سفر یک روزه از زاگرب پایتخت آن را دارد. این میراث جهانی یونسکو به خاطر آبشارها، غارها و دریاچه هایش شهرت دارد که از طریق حرکت آب در میان سنگ آهک و زمین های گچی طی قرن های متمادی شکل گرفته اند.

۸- صخره های موهر در ایرلند | Cliffs of Moher, Ireland

کناره ساحل غربی ایرلند صخره های با شکوه موهر قد برافراشته اند. صخره های ناهمواری که ارتفاعشان ۱۲۰ متر بالاتر از سطح دریا است و ۷ کیلومتر از ساحل را شکل داده اند. آب های اقیانوس اطلس همواره با صخره برخورد می کنند و بادهای شدید در لبه صخره ها پذیرای شما هستند. این صحنه دراماتیک به بهترین شکل ممکن قدرت طبیعت را به شما نشان می دهد.

۷- اسوالبارد در نروژ | Svalbard, Norway

اسوالبارد یکی از دور افتاده ترین و شمالی ترین نقاط زمین را به شما نشان می دهد. این مجمع الجزایر در نزدیکی قطب شمال جای گرفته اند که موجب شده بیشترشان با یخچال های قطبی پوشیده شوند. این پوشش سرما زده اسوالبارد را به یکی از اسرار آمیزترین و بکرترین مقاصد طبیعت گردی در اروپا تبدیل کرده است.

۶- غار آبی کاپری در ایتالیا | Capri’s Blue Grotto, Italy

غار آبی کاپری یکی از خارق العاده ترین رنگ های آبی است که می توان درون یک غار مشاهده کرد. علت مشاهده این رنگ آبی عبور نورخورشید از آب های عمیق زیر زمینی و انعکاس آن درون آب است. ورودی این غار که به دریا منتهی می شود تنها یک متر ارتفاع دارد. بنابر این بازدید کنندگان تنها هنگامی که بر اثر جزر ارتفاع آب پایین می آید سوار بر قایق های کوچک می توانند از آن دیدن کنند.

۵- کوه های آلپ در سوئیس | Swiss Alps, Switzerland

رشته کوه های آلپ سوئیس یکی از پهناورترین رشته کوه های جهان هستند که بیش از ۶۵ درصد از سرزمین های این کشور را پوشانده اند و آن را به یکی از آلپی ترین کشورهای اروپا تبدیل می کند. این کوه ها ۴۵ میلیون سال پیش شکل گرفته اند و بلندترین قله های اروپا را در دل خود جای داده اند. همین قله های مرتفع سال ها دسترسی به کشور را دشوار ساختند و از آن مقابل دشمنان محافظت کردند.

۴- سنتورینی در یونان | Santorini, Greece

کشور یونان از بیش از ۶۰۰۰ جزیره و شبه جزیره تشکیل شده که سنتورینی به لطف خط ساحلی بی نظیرش، خانه های به سفیدی برفش و ساحل صخره ای قرمزش تبدیل به یکی از مشهورترین این جزایر شده است. تضاد رنگی زیاد صخره های قرمز ناهموار (به خاطر بالا بودن میزان سولفات آهن درآن ها) با آبهای فیروزه ای دریای مدیترانه تصویری به یاد ماندنی را در ذهن بینندگانش می سازد و آن را به یکی از فوق العاده ترین مقاصد طبیعت گردی در اروپا تبدیل می کند.

۳- جنگل های سیاه در آلمان | Black Forest, Germany

جنگل های سیاه و مه آلود آلمان بیشتر به افسانه می ماند تا واقعیت! این جنگل های متراکم در میان رشته کوه ها و کنار رودخانه Baden-Württemberg سومین رود بزرگ آلمان روییده اند. درون جنگل چندین دریاچه، مناظر خیره کننده و چندین دهکده تاریخی نیز یافت می شوند. در کنار هم قرار گرفتن این پدیده ها یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین طبیعت های کشور آلمان را رقم زده است.

۲- دریاچه هلستات در اتریش | Lake Halstatt, Austria

در میان شهرهای Salzburg و Graz شهر رویایی هلستات قرار گرفته است. این شهر در قرن ۱۹ میلادی کنار این دریاچه اتریشی ساخته شد. در آن کلبه ها، معادن نمک و غارهای یخی یافت می شود. زمین هایی که این شهر روی آن بنا شده به سال ها قبل و عصر آهن بر می گردد. یکی از قدیمی ترین مکان های اروپا که زندگی در آن شکل گرفت.

۱- غارهای یخی در ایسلند | Ice caves, Iceland

کشور ایسلند مملو از شگفتی های طبیعت است، از یخچال های طبیعی گرفته تا آبشارها، چشمه های آب گرم و آتشفشان ها. در میان این شگفتی ها غارهای درخشان یخی قطعا نفس شما را در سینه حبس خواهد کرد. این آبی های درخشان به تمام حواس شما شک وارد می کنند و چشمان شما خیره به زیبایی های هنرمندانه طبیعت خواهد ماند. شکل هندسی یخ ها و پهنای این مکان غیرمعمول حیرت آور است. هر سال این یخ ها آب می شوند و سال بعد به شکل دیگر یخ می بندند به نحوی که در هر بازدید شما اشکال متفاوتی را در غار می بینید. این شگفتی ها سبب شده تا غارهای یخی ایسلند جایگاه اول را در لیست مقاصد طبیعت گردی در اروپا کسب کنند.