طولانی ترین پل معلق جهان در سوئیس

آیا شما هم عاشق ماجراجویی و ارتفاع هستید؟ آیا دوست دارید روی طولانی ترین پل معلق جهان راه بروید و اوج هیجان و آدرنالین را تجربه کنید؟ اگر این طور است پس باید به سوئیس سفر کنید و از طولانی ترین پل معلق پیاده جهان به نام چارلز کونن بازدید کنید. طولانی ترین پل معلق جهان , طولانی ترین پل معلق , پل معلق , پل معلق سوئیس , پل معلق چارلز کونن

این پل معلق سال گذشته افتتاح شده و در این مدت کم توانسته به یکی از جذاب ترین دیدنی های سوئیس تبدیل شود. این پل طولانی روی دره ای عمیق بین رشته کوه های آلپ ساخته شده و از بالای پل می توانید چشم اندازی فوق العاده از کوه مشهور و مرتفع ماترهورن داشته باشید.

در ادامه با شیداگشت همراه باشید تا با هم سری به طولانی ترین پل معلق جهان بزنیم.

پل معلق چارلز کونن کجاست؟

سوئیس جاذبه های فراوانی دارد و هرکس با هر سلیقه ای دلیل خوبی برای سفر به این کشور پیدا می کند. بهترین پیست های اسکی جهان در این کشور قرار دارند و رشته کوه آلپ با قله های مرتفع و باشکوهش مثل قله ماترهورن سالانه میلیون ها نفر از سرتاسر جهان را به سمت سوئیس می کشاند. پل معلق چارلز کونن (Charles Kuonen Suspension Bridge) طولانی ترین پل معلق پیاده در دنیاست که به تازگی افتتاح شده است. این پل در راندا سوئیس قرار دارد و با ۴۹۴ متر (۱۶۲۱ قدم)  به عنوان طولانی ترین پل معلق جهان شناخته می شود. این پل در بالاترین نقطه ۸۶ متر از سطح زمین فاصله دارد و از زمان افتتاحش در سال ۲۰۱۷ به یکی از هیجان انگیزترین دیدنی های سوئیس تبدیل شده است.

هنگامی که از دره عمیق بین گراچن و زرمات عبور می کنید پل معلق چارلز کونن با شکوه و ابهت بی نظیرش خودنمایی می کند و از فراز آن یکی از بی نظیرترین چشم اندازهای سوئیس، از جمله کوه مشهور ماترهورن و قله های مرتفع دیگر آلپ را مشاهده خواهید کرد. این پل در سال گذشته افتتاح شده و هنوز ساخت آن ادامه دارد و بین ۱۶۰۰ الی ۲۲۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و جایگزین پل قبلی شده که به دلیل ریزش سنگ تخریب شده بود.

طولانی ترین پل معلق جهان در راندا و در بین رشته کوه های آلپ قرار دارد. این پل معلق همان طور که گفتیم ۴۹۴ متر طول و ۵۸ تن وزن دارد و با این حال بر فراز دره ای عمیق معلق مانده است!!! حتی تصور راه رفتن روی چنین پلی هم ترسناک و در عین حال جذاب است چه برسد به اینکه بخواهید واقعا روی آن راه بروید. پل معلق چارلز کونن در ۲۹ جولای ۲۰۱۷ بازگشایی شد.

باورکردنی نیست، اما مهندسین توانستند تنها در عرض ۱۰ هفته این پل را بنا کنند. عرض پل معلق تنها ۶۵ سانتی متر است و بازدیدکنندگان در مسیری تنگ و طولانی باید از این سر پل به آن سر بروند. تجربه راه رفتن روی طولانی ترین پل معلق دنیا بدون شک تجربه ای هیجان انگیز و نفس گیر است و با ۱۰ دقیقه پیاده روی روی این پل می توانید به آن سمت دیگر پل برسید.

هرکسی جرات راه رفتن روی این پل را ندارد، چرا که این پل بالای یک دره عمیق ساخته شده و تصور قدم زدن روی چنین پل معلقی در توان هرکس نیست. اما اگر طرفدار ماجراجویی و آدرنالین هستید می توانید قدم روی طولانی ترین پل معلق دنیا بگذارید و در عرض ۱۰ دقیقه به آن طرف پل برسید. در واقع، این پل معلق دسترسی بین دو منطقه را که قبلا ۴ ساعت بود به ۱۰ دقیقه کاهش داده است.

پیش از تاسیس این پل، رکورد طولانی ترین پل معلق جهان در اختیار پل معلق چین در استان هونان بود. این پل ۴۳۰ متر طول دارد و از دره Zhangjiajie چین حدود ۳۰۰ متر فاصله دارد و با کف شیشه ای خود به بازدیدکنندگان ماجراجو اجازه می دهد زیرپایشان را ببینند!

چطور به پل معلق چارلز کونن برسیم؟

اگر مصمم شده اید که در سفر به سوئیس حتما سری به طولانی ترین پل معلق جهان نیز بزنید می توانید به این ترتیب عمل کنید:

اگر خودتان رانندگی می کنید از ژنو مسیر بزرگراه  را در پیش بگیرید تا به سیون و سپس ویسپ برسید. سپس به سمت زرمات حرکت کنید تا به روستای راندا برسید. در اینجا می توانید اتومبیلتان را کنار پارکینگ جنب ایستگاه قطار پارک کنید.

اگر قصد دارید با وسایل نقلیه عمومی به طولانی ترین پل معلق جهان برسید سوار قطار به سمت ویسپ شوید و از آنجا خط عوض کنید و سوار قطار زرمات شوید و در ایستگاه راندا پیاده شوید. از ایستگاه قطار مسیری نسبتا شیب دار را باید طی کنی تا به محل قرارگیری پل معلق برسید.

چه کسانی از بازدید طولانی ترین پل معلق جهان بیشتر لذت می برند؟

کوهنوردان، عاشقان آدرنالین  و هرکس که می خواهید بهترین چشم انداز را از کوه های آلپ داشته باشید حتما باید از این پل اعجاب انگیز بازدید کند. بیش از همه اما کوهنوردان از ساخت این پل معلق خوشحال هستند، چون مسیر دو روزه کوهنوردی بین گراچن و زرمات را به ده دقیقه کاهش داده است. طولانی ترین پل معلق جهان توسط شرکت سوئیس روپ (SWISSROPE) و تنها در ۱۰ هفته ساخته شده است و ۴۹۴ متر طول و در بالاترین نقطه، ۸۵ متر از سطح زمین فاصله دارد. این پل معلق بخاطر روانشناس و اسپانسر اصلی پل، چالز کونن نامگذاری شده است و در حال حاضر رکورد طولانی ترین پل معلق جهان را از آن خود کرده است.

مطمئنا کسانی که از ارتفاع وحشت دارند نباید به این پل نزدیک بشوند، چون این پل چشم اندازی هیجان انگیز از رشته کوه آلپ دارد و بازدیدکنندگان با نگاه کردن به پایین پل می توانند دره ای عمیق را ببینند. البته حتی کسانی که از ارتفاع نمی ترسند هم جرات ندارند زیرپایشان را نگاه کنند و بسیاری از بازدیدکنندگان چشم بسته از پل عبور می کنند. اما اگر می خواهید آدرنالین خونتان به بالاترین حد برسد اواسط پل که رسیدید کمی صبر کنید و زیر پایتان را نگاه کنید!