۱۰ فستیوال مشهور و دیدنی سال ۲۰۱۸ | بهترین فستیوال های ۲۰۱۸

یکی از بهترین راه های شناخت جایی که دارید به آن سفر می کنید و در واقع آن را به عنوان مقصد گردشگری خودتان انتخاب کرده اید، شرکت در فستیوال ها و جشنواره های آنجاست و از آن جایی که صدها فستیوال هر ماه در همه جای دنیا برگزار می شود، پس از این نظر دستتان خیلی باز است!

شیدا گشت در این مطلب سعی کرده تا گزیده ای از بهترین فستیوال های ۲۰۱۸ را برای شما جمع آوری کند تا اگر در حال برنامه ریزی برای سفر هستید، شرکت در این جشنواره ها را هم در نظر بگیرید.

بهترین فستیوال های ۲۰۱۸

جشنواره ی یخ هاربین | Harbin Ice Festival

فستیوال یخ هاربین در واقع یک فستیوال سالیانه مجسمه ها و تندیس های یخی است که هر ساله در کشور چین و در بخش شمالی این کشور برگزار می شود و سالانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون بازدید کننده دارد! این جشنواره در واقع بزرگترین جشنواره زمستانی جهان است که اواخر ماه دسامبر شروع می شود و تا ماه فوریه ادامه دارد. مجسمه های غول پیکر یخی این جشنواره هر چشمی را به خود خیره می کند.

جشنواره بازی های المپیکی | Winter Olympic Games

بازی های المپیک زمستانی در واقع همان بازی های ورزشی روی برف و یخ است. این رویداد مهم هر چهار سال یکبار در شهری در دنیا برگزار می شود و در سال ۲۰۱۸ هم قرار است تا در شهر پیونگ یانگ کره جنوبی برگزار شود. افتتاحیه این دوره از المپیک زمستانی در روز ۲۰ بهمن مصادف ۹ فوریه و اختتامیه آن در روز ۶ اسفند مصادف با ۲۵ فوریه است.

جشنواره هولی | Holi

یکی از معروف ترین جشنواره های کشور هند، جشنواره هولی یا همان جشنواره رنگ هاست که حالا شهرتی جهانی پیدا کرده است. جشن هولی در واقع جشن شروع بهار و پیروزی نیکی بر بدی است. این جشن بدون شک یکی از رنگارنگ ترین جشنواره های جهان است که مردم در آن لباس های شاد پوشیده و به خیابان ها می روند، چیزی نمی گذرد که همه چیز به یک جشن به تمام معنا تبدیل می شود و مردم شروع به پاشیدن توپ هایی از رنگ های مختلف به هم می کنند تا آمدن بهار را جشن گرفته باشد. این جشن هر ساله در هفته ی اول ماه مارس و اغلب دوم یا سوم مارس برگزار می شود.

جشنواره سونگکران | SONGKRAN

سونگکران یکی از جشنواره های تایلند و همان جشنواره آب است که در آن تایلندی ها با شروع سال جدید و پاشیدن آب به هم سعی می کنند تا به اصطلاح بدی ها را از خود به دور کنند. این جشنواره بیشتر در شهرهای چیانگ مای و بانکوک برگزار می شود و مدت آن بین ۲ تا ۳ روز و شروع آن از روز ۱۳ آپریل هر سال است.

جشنواره موسیقی جاز | New Orleans Jazz Festival

در سرتاسر دنیا جشنواره های موسیقی زیادی برگزار می شود با این حال بدون شک یکی از شناخته شده ترین آن ها جشنواره موسیقی جاز نیواورلئان است. این جشنواره هر ساله در فصل بهار و امسال بین روزهای ۲۷ آپریل تا ۶ می خواهد بود و در آن هنرمندان مشهوری هنرنمایی خواهند کرد، جشنواره موسیقی جاز مطمئنا یکی از بهترین فستیوال های ۲۰۱۸ است.

جشنواره شب های سفید روسیه | White Nights Festival

این هم از دیگر بهترین فستیوال های ۲۰۱۸ است که مختص به شعر و موسیقی و هنر است، جشنواره شب های سفید روسیه هر ساله بین ماه های می تا جولای برگزار می شود. این جشنواره بسیار شاد است و در آن به همراه اجراهای هنری مختلف، آتش بازی و موسیقی زنده و نمایش بادبان های زیبا  در کنار رودخانه هم برگزار می شود.

جشنواره جهانی موسیقی جنگل های ساراواک | Sarawak Rainforest World Music Festival

همان طور که ممکن است بدانید جنگل های بارانی ساراواک از پر ارزش ترین ذخایر طبیعی دنیا هستند به همین دلیل برای پر رنگ تر کردن اهمیت آن ها جشنواره ای در سال ۲۰۱۸ در کشور مالزی و در جنگل های بورنئو برگزار خواهد شد. در این جشنواره می توانید با سبک هنر و موسیقی هنرمندان این کشور هم آشنا شوید. این جشنواره به مدت سه روز بین روزهای ۱۳ تا ۱۵جولای است.

جشنواره هفته قایقرانی کرواسی | Sail Week Croatia

از آن جایی که کرواسی یکی از تمیزترین آب ها را دارد، شرکت در جشنواره قایقرانی آن کار عاقلانه ای خواهد بود. این جشنواره هر ساله بین ماه های می تا سپتامبر برگزار می شود و می توانید در آن یک قایق رزرو کنید و بعد از آن هم می توانید از یکی از تورهای محلی که برگزار می شود لذت ببرید.

فستیوال لا توماتینا | La Tomatina

بدون شک لا توماتینا جز بهترین فستیوال های ۲۰۱۸ و یکی از معروف ترین فستیوال های جهان است که هر ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست در بونول اسپانیا برگزار می شود. این فستیوال که فقط جنبه تفریح و سرگرمی دارد در گوشه و کنار دنیا توانسته محبوبیت زیادی را برای خود دست و پا کند. لا توماتینا همان جنگ گوجه فرنگی است که ۱ ساعت کامل طول می کشد و در آن افراد به سمت هم گوجه فرنگی پرتاپ می کنند و مقدار آن به اندازه ای است که سطح خیابان ها حمامی از گوجه راه می افتد و اصلا نمی توان یک نقطه ی سفید رنگ در آن پیدا کرد.

جشنواره یی پنگ | Yi Peng

شاید ندانید فستیوال یی پنگ چیست اما مطمئنا اگر بگوییم جشن فانوس ها  متوجه می شوید. این فستیوال هر ساله در شهر چیانگ مای و در اواسط ماه نوامبر برگزار می شود و نه تنها می توان آن را یکی از بهترین فستیوال های ۲۰۱۸ دانست، بلکه بدون شک یکی از زیباترین ها هم هست. این فستیوال با تاریک شدن هوا شروع می شود، در قسمت تاریخی شهر چیانگ مای هزاران نفر به خیابان ها می روند و با روشن کردن فانوس های طلایی رنگ و فرستادن آن ها به آسمان ها سعی بر دور کردن مریضی ها می کنند.