قلعه نویشوانشتاین | Neuschwanstein Castle

احتمالا تا حالا قلعه نویشوانشتاین را دیده باشید حتی اگر اسم آن را ندانید. این قلعه یکی از زیباترین و تحسین برانگیزترین قلعه های جهان است که تا حالا الهام بخش قلعه های معروف و مشهور دیگری در جهان و بسیاری از داستان ها و قصه ها بوده است. در مورد قلعه نویشوانشتاین حرف می زنیم که در منطقه باواریا در کشور آلمان قرار دارد و یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های این کشور است که در بین توریست ها و گردشگران هم محبوب و پر طرفدار است. قصر نویشوانشتاین در باواریا , Neuschwanstein Castle

تاریخچه ی جالب و همچنین مشهور بودن این قلعه شیدا گشت را بر آن داشت تا مطلبی راجع به آن تهیه کند. در ادامه همراه ما باشید.

باواریا منطقه ای در جنوب کشور آلمان است که به داشتن زمین های گسترده ی سبز، دشت های گسترده و طبیعت خارق العاده اش شهرت دارد. این منطقه همچنین میزبان یکی از افسانه ای ترین قلعه های جهان به نام قلعه نویشوانشتاین هم هست، نویشوانشتاین توسط پادشاه لودویش دوم ساخته شده است و الهام بخش دیزنی برای ساخت انیمیشن زیبای خفته بوده است. در سفر به آلمان، این قلعه جایی است که اصلا نباید از دست بدهید، قلعه ای که به قلعه ی قوی سفید هم شهرت دارد و وقتی که به آن نگاه کنید می بینید که واقعا مستحق این نام است. معماری برفی رنگ این قلعه روی تپه ها و صخره های سبز و قهوه ای رنگ با چشم اندازی از کوه های آلپ در اطراف و همچنین چشم اندازی به رودخانه آلپ آنقدر رویایی است که به یک خواب می ماند.

قلعه نویشوانشتاین تقریبا یک قرن پیش و توسط پادشاه لودویش دوم ساخته شده است ، کسی که وقتی به کتاب های تاریخی نگاهی کنیم می بینیم از او به عنوان پادشاه دیوانه یاد شده است! چنین لقبی این ذهنیت را به وجود می آورد که لودویش دوم حتما باعث جنگ ها و خونریزی های بیهوده ی زیای شده است ولی با کمی تحقیق می توانید ببینید که هیچ جنگی توسط این پادشاه جوان شروع نشده بوده است و به نظر نمی رسد شخص دیوانه ای بتواند چننی شاهکاری خلق کند.

قصر نویشوانشتاین بیشتر از یک قرن قبل ساخته شده است و پادشاه هم ۱۷۲ روز بیشتر در قلعه ی مورد علاقه اش زندگی نکرده بود که به طرز اسرارآمیزی مرد. درهای قلعه چند هفته بعد از مرگ پادشاه به روی عموم باز شدند و امروزه هم این قلعه میلیون ها بازدید کننده هر ساله دارد.

واقعیاتی از قلعه نویشوانشتاین

قلعه نویشوانشتاین در سال ۱۸۶۶ توسط پادشاه لودویش دوم که در آن زمان پادشاه باواریا بود، ساخته شده است. هدف او از ساخت این قلعه در چنین جای بکری این بود که از سر و صداهای زندگی های شهری به دور باشد.

لودویش دوم در سال ۱۸۹۲ و قبل از اتمام ساخت قلعه از دنیا رفت.

تخمین زده شده که هر ساله ۱٫۵ میلیون نفر از قلعه نویشوانشتاین دیدن می کنند و به همین خاطر است که نویشوانشتاین یکی از پر بازدیدترین قلعه های قاره ی اروپا است.

نویشوانشتاین به «سنگ قو» هم ترجمه می شود که قو، یکی از نشانه های پادشاه بوده است.

قلعه به گونه ای طراحی شده بوده است که بتواند ۲۰۰ اتاق داشته باشد، با این حال فقط ۱۴ اتاق آن به طور کامل تمام شد.

این قلعه الهام بخش ۲ قلعه سیندرلا و قلعه زیبای خفته بوده است.

بهترین زمان بازدید از قلعه نویشوانشتاین

چه این قلعه در زیر اشعه های افتاب بدرخشد و چه قله های اطراف آن پوشیده از برف باشد، کاملا دیدنی است و در هر فصلی زیباست. زمان پیک بازدید از این قلعه ماه های جولای و آگوست است و بنابراین اگر از شلوغی فراری هستید باید زمان دیگری را به غیر این ۲ ماه انتخاب کنید.

داخل قلعه نویشوانشتاین

علیرغم نقشه های بزرگی که پادشاه لودویش دوم برای این قلعه داشت، تنها ۱۴ اتاق آن به طور کامل تمام شد و بازدید کننده ها هم فقط از همین ۱۴ تا اتاق می توانند دیدن کنند. در همه جای قلعه نقاشی های دیواری و به خصوص نقاشی هایی که روی سقف ها هستند هر چشمی را به خود خیره می کنند، اتاق اصلی لودویش تماما از طلای خالص است و تمام پارچه های به کار رفته در آن از پرده ها گرفته تا روتختی ها و… از ابریشم خالص اند.

هزینه ی ورود به قلعه

بلیط های قلعه نویشوانشتاین هزینه ی ۱۳ یورو برای افراد بالغ دارند و ورود افراد زیر ۱۸ سال به قلعه کاملا رایگان است. این قلعه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر و هفت روز هفته به جز روزهای ۱ ژانویه، ۲۴، ۲۵ و ۳۱ دسامبر باز است.

خوب است بدانید که اگر چه قلعه نویشوانشتاین یکی از مکان های کشور آلمان با بیشترین تعداد عکس گرفته شده است با این حال اجازه ی عکاسی در داخل قلعه به کسی داده نمی شود و تنها می توانید در بیرون آن عکس بگیرید.

چه کارهای دیگری می توانیم در نزدیکی نویشوانشتاین انجام دهیم؟

همین که به نویشوانشتاین می رسید، از روستای بسیار زیبایی  به نام Schwangau رد می شوید، حتما زمانی هم برای بازدید از این روستا بگذارید. کمی پایین تر از نویشوانشتاین می توانید به یکی از زیباترین دریاچه ها ی آلمان به نام دریاچه آلپ به نام دریاچه ی آلپی می رسید که از این دریاچه هم می توانید رشته کوه های آلپ اتریش را ببینید.

Belletage (زیباترین طبقه) مختص صاحبان آن بود. مستاجران و کارکنان در طبقات بالاتر زندگی می کردند. امرزوه Belle Etage تبدیل به موزه ی Fundació Catalunya – La Pedrera شده است. دیوارهای قصر با کمی تلاش جا به جا می شوند بنابراین برای احداث موزه در آن نیازی به استفاده از دیوارهایی با استحکام و قدرت تحمل بالا که در سایر موزه ها رایج است نبود.

اتاق زیر شیروانی خانه نیز مطابق سایر اجزا غیرمعمول و بزرگ است. در اتاق های آن شما می توانید از نمایشگاهی مرتبط با زندگی گائودی و ساختمان هایش دیدن کنید. در حالی که مشغول بازدید هستید یک موزیک لایت پخش و اسلایدهایی نمایش داده می شوند که به شما کمک می کنند خود را در دنیای شگفت انگیز وی تصورکنید و با ظاهر شناسی هایی که او توسعه داد بیشتر آشنا شوید.

شهر Fussen

شهر Fussen

فوسین یک شهر کوچک و رنگارنگ در منطقه ی باواریا است که از قلعه ی نویشوانشتاین تا آن جا فقط ۱۰ دقیقه فاصله است و به همین خاطر در هنگام بازدید از قلعه، جایی عالی برای اقامت شبانه است اگر که دوست داشته باشید بیشتر از یک روز در این منطقه بمانید. برای رسیدن به این شهر هم می توانید از اتوبوس های محلی کنار قلعه استفاده کنید و هم سوار بر قطارهای منطقه باواریا شوید. فاصله ی این شهر تا شهر مونیخ زیاد نیست بنابراین بعد از دیدن قلعه و گشت و گذار در این شهر شهر کوچک دوست داشتنی، می توانید به مونیخ که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته شده است، سفر کنید.