با رفتن به اسپانیا و به خصوص مادرید، شکم گردی و امتحان غذاهای خوشمزه یکی از بایدهای سفر است چون اسپانیا تعدادی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا را دارد و غذاهای این کشور تاثیر زیادی از از دیگر نقاط دنیا گرفته است. رستوران های مادرید

مادرید، پایتخت جذاب اسپانیا پر از رستوران هایی با طراحی زیبا و غذاهای باکیفیت است.

در ادامه شیدا گشت را همراهی کنید تا تعدادی از بهترین رستوران های مادرید را معرفی کنیم.

رستوران کازا لوسیو | Casa Lucio

اگر از مردم مادرید سراغ بهترین رستوران شهر را بگیرید بدون شک خیلی ها کازا لوسیو را به شما پیشنهاد می دهند، رستورانی که به غیر از غذاهای خوشمزه، ماجراهای تاریخی زیادی هم برای گفتن دارد. همین که منوی این رستوران را باز می کنید غذاهای سنتی خوشمزه زیادی می بینید که آنقدر متنوع اند که کار شما را برای انتخاب سخت می کنند.

راز خوشمزه شدن غذاهای این رستوران استفاده از تنور زغالی و همینطور روغن زیتون است، رازی که باعث شده این رستوران سال ها از بهترین رستوران های شهر باشد و مشتریان پروپاقرصی داشته باشد. این رستوران معمولا مشتریان معروف زیادی دارد برای همین غذاهایش همیشه در بهترین کیفیت درست می شود البته حواستان باشد که قبل از رفتن به اینجا حتما میز رزرو کنید آن هم در طبقه اول!

آدرس : Calle Cava Baja, 35, Madrid, Spain

رستوران لا بونا تابرنا | La Bola Taberna

قرار گرفتن این رستوران در کوچه ای فرعی آن را گزینه ای مناسب برای کسانی کرده که به دنبال رستوران های خلوت و ساکت تر هستید. خیلی ها می گویند این رستوران با وقار و کلاسیک محل اختراع کوسیدو، خورش خوشمزه و محبوب اسپانیایی ست. این رستوران هنوز هم توسط همان خانواده ای که در قرن  ۱۹آن را تاسیس کردند اداره می شود برای همین اصالت خود را کاملا حفظ کرده است. اگر برای خوردن غذای کوسیدو به این رستوران می روید باید بدانید که این غذا فقط برای ناهار سرو می شود و هنوز هم به شیوه سنتی و در ظرف های مخصوص درست می شود. در این رستوران در فضایی کاملا اسپانیایی غذاهای سنتی اصیل می خورید و تجربه کاملی از شکم گردی در اسپانیا پیدا می کنید. خیلی از هتل های این ناحیه غذا خوردن در این رستوران را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند.

آدرس : Calle Bola, 5, Madrid, Spain

رستوران ال سوبرینو دی بوتین | El Sobrino De Botín

قدیمی ترین رستوران دنیا همچنان بعد از ۳۰۰ سال غذاهای خوشمزه و سنتی درست می کند. فضای شاد و پرانرژی این رستوران باعث شده که اینجا علاوه بر جایی برای غذا خوردن به یک جاذبه گردشگری محبوب هم تبدیل شود. این رستوران به غذاهای کبابی معروف است و محبوب ترین غذاهای کبابی اسپانیا را درست می کند. در این رستوران قدیمی بعد از تمام شدن غذا می توانید از قسمت های تاریخی رستوران هم دیدن کنید.

آدرس : Calle Cuchilleros, 17, Madrid, Spain

رستوران Freiduría De Gallinejas

با گذشت بیش از یک قرن از افتتاح، این رستوران همچنان باز و فعال است. اینجا بیشتر برای کسانی مناسب است که خوردن غذاهای عجیب و غریب را دوست دارند البته حتی اگر طاقت خوردن غذاهای عجیب را ندارید پیشنهاد می کنیم برای تماشای فضای شاد و اسپانیایی این رستوران هم که شده سری به آن بزنید. کیفیت خدمات به همراه قیمت های پایین باعث شده تا این رستوران همیشه شلوغ و پر از مشتری باشد.

آدرس : Calle de Embajadores, 84, Madrid, Spain

رستروان کازا مانولو | Casa Manolo

اگر در مادرید به دنبال رستورانی هستید که در یک فضای ساده و صمیمی غذاهای سالم خانگی درست می کند به رستوران کازا مانولو بروید. فضای این رستوران طوری است که در آن احساس می کنید به خانه افراد محلی رفته اید. با اینکه در این رستوران  همه چیز بوی سادگی و سنت می دهد اما سالادهایی خلاقانه درست می کند که حسابی غافلگیرتان می کند. سالاد بادمجان، گوجه فرنگی و پنیر بز یکی از بهترین سالادهای شهر است. سوپ عدس، کوسیدو و دیگر خورش های مقوی که توسط سرآشپز پخته می شود را هم حتما امتحان کنید.

آدرس : C/ Jovellanos, 7, Madrid, Spain

کافه موریلو | Café Murillo

بعد از مدت ها پیاده روی در موزه پرادو این کافه جالب و شیک در پشت موزه، بهترین راه برای استراحت و نوشیدن چای و قهوه است. البته می توانید صبح زود قبل از اینکه موزه گردی تان را شروع کنید سری به این کافه بزنید و با صبحانه ای مقوی روزی پرانرژی را شروع کنید. در این کافه اسنک ها شامل پیتزا (۱۰ یورو)، ناهار ماهی تن (۱۷ یورو)، برگر فریدا به همراه آووکادو (۱۴ یورو) است. از آنجایی که این رستوران در کنار موزه قرار دارد از رستوران های توریستی است و قیمت غذاهای آن کمی گران است.

آدرس : , Madrid, Spain Ruiz de Alarcón, 27

رستوران Taberna Los Huevos de Lucio

این رستوران در پشت رستوران معروف کازا لوسیو قرار گرفته و برای کسانی مناسب است که می خواهند خیلی سریع غذایشان را میل کنند و به گشت و گذار در شهر بروند. معروف ترین غذای این رستوران Huevos rotos ترکیبی از چیپس و تخم مرغ است و خیلی ها برای خوردن همین غذای خوشمزه به این رستوران می روند.

آدرس :  , Madrid, Spain Calle Cava Baja 30

رستوران کابریرا | Cabreira

اگر دوست دارید تاپاس های متنوع اسپانیایی بخورید یکی از بهترین جاها رستوران کابریرا است. تاپاس های اسپانیا انواع مختلف دارند و ۸ تا ۱۲ نوع تاپاس متنوع و خوشمزه در این رستروان سرو می شود. تاپاس های این رستوران آنقدر زیاد و خوشمزه اند که حتی می توانید آن ها به جای شام و ناهار کامل هم میل کنید.

آدرس : Calle Ruíz 2, Plaza Dos de Mayo, Madrid, Spain