از میدان سرخ مسکو گرفته تا خیابان مشهور آربات، از موزه های فوق العاده سنت پترزبورگ تا کاخ های رمانتیک و دیدنی… ممکن است فکر کنید چون تا حالا این جاها را دیده اید پس در واقع تمام روسیه را دیده اید. 7 منطقه معروف روسیه | مناطق معروف روسیه

اما واقعیت این است که این کشور به اندازه ای پهناور است که مناطق دیدنی بسیار بیشتر از این ها دارد، مخصوصا اگر از آن دسته از افرادی باشید که اهل گشت و گذارند و از بودن در جاهای بکر لذت می برند.

همراه شیدا گشت باشید و با مناطق معروف روسیه آشنا شوید، چشم اندازهایی نفس گیر که روس ها به داشتنشان بر خود می بالند.

رودخانه بایکال در روسیه | Baikal Lake

بزرگ ترین منبع آب شیرین جهان، یکی از مناطق معروف روسیه و البته یکی از عمیق ترین رودخانه های دنیا، رودخانه بایکال نام دارد که در عمق جنگل های سیبری پنهان شده است. هر ساله گردشگران ماجراجو به کشور روسیه سفر می کنند تا بتوانند این دریاچه را از نزدیک ببینند، این دریاچه به اندازه ای پهناور است که خود محلی ها به آن دریا می گویند. فصل های زمستان این منطقه بسیار بی رحم است و دمای هوا تا ۲۰ درجه زیر سفر می رود و شاید همین هم باعث شود تا توریست ها ترجیح دهند در موقع دیگری به آن جا بروند اما در واقع همین موقع، دریاچه بایکال در دیدنی ترین وضع ممکن قرار دارد. آب دریاچه بایکال غنی از اکسیژن است و به همین خاطر است که در زمان هایی که دریاچه یخ می بندد، این حباب های شگفت انگیز و الگوهای خیره کننده بر سطح آن ظاهر می شوند. قدم زدن در هوای تازه و اسکی روی سطح یخ زده دو تا از بایدهای بازدید از این دریاچه هستند.

سیبری در روسیه | Siberia

خیلی سخت است که بخواهیم برای سیبری فقط یک منطقه ی خاص را در نظر بگیریم چرا که سیبری نیم بیشتری از کشور روسیه را فرا گرفته است. بهترین راه ممکن برای رفتن به سیبری استفاده ار قطارهای سیبریاییست که در مسکو باید سوار بر آن ها شوید و با پیمودن مسیری ۹۰۰۰ کیلومتری بپیمایید. کل این سفر حدود ۱۴ روز طول می کشد و این قطار در جذاب ترین مناطق توقف می کند، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که عقب بشینید و از سفرتان لذت ببرید. سیبری مشخصا یکی از مناطق معروف روسیه است.

دریای سیاه در روسیه | Black Sea

اگر از مردم روسیه بپرسید، همه ی آن ها در دوران کودکی خاطراتی در نزدیکی دریای سیاه داشته اند. در آن دوران ها که مسافرت های بین المللی به اندازه ی امروز آسان نبود و سفرهای خارجی خیلی رواج نداشت، آن ها تابستان هایشان را در سواحل دریای سیاه می گذراندند. اگر دوست دارید بهترین منطقه دریای سیاه در روسیه را بشناسید باید به سوچی و سواحل آن سفر کنید.

اما امروزه دیگر مثل گذشته ها نیست و صنعت گردشگری پیشرفت زیادی کرده است با این حال هنوز هم سوچی به بی مانندی سابق است. در واقع سوچی تنها شهری است که می توانید هنوز هم نصف روز را در کنار ساحل باشید بدون این که یخ بزنید، جای تعجبی نیست که تا این اندازه مشهور باشد.

کامچاتکا در روسیه | Kamchatka

کامچاتکا یکی از رویایی ترین مکان های روی زمین و البته یکی از مناطق معروف روسیه است. کامچاتکا یکی از متنوع ترین چشم اندازهای جهان را دارد: چشم اندازی از آتشفشان ها، کوه ها، دره های سرسبز، چشمه های آب گرم. اگر در سفر به روسیه هوس کردید به کامچاتکا بروید اول باید به منطقه ی Petropavlovsk-Kamchatskiy بروید و از آن جا از طریق قطارها و وسایل نقلیه ای که وجود دارد می توانید به کامچاتکا بروید.

معروف ترین جای کامچاتکا، دره ی چشمه های آب گرم است که یکی از بزرگ ترین ها از نوع خودش در دنیا است. این دره در کوهستان ها مخفی شده است بنابراین برای دیدن قسمت های آن باید سوار بر هلیکوپتر شوید. کامچاتکا سرزمینی آتشفشانی است و بنابراین باید مراقب دریاچه های اسیدی آن باشید. یکی از زیباترین دریاچه های اسیدی کامچاتکا، دریاچه ی Maly Semyachik است.

دریاچه التون در روسیه | Elton lake

یکی دیگر از دریاچه هایی که در کشور روسیه قرار دارد و حتما باید آن را ببینید، دریاچه التون نام دارد. هوای پاک و آب تمیز و خالص این دریاچه در بین مردم منطقه محبوبیت زیادی دارد و به خواص درمانی اش مشهور است.

شن های چارسکی در روسیه | Charsky Sands

اگر از آن دسته افرادی هستید که از ماجراجویی در صحرا و کوهستان ها لذت می برند، شن های چارسکی باید مورد بعدی ای باشد که در فهرست سفرتان از مناطق معروف روسیه قرار دارد. بسیاری این صحرا را عجیب ترین و غیر عادی ترین صحرای روی این کره ی خاکی می دانند چرا که با جنگل هایی در اطراف احاطه شده است، همچنین رودخانه ها و کوهستان ها المان های دیگری هستند که در نزدیکی این صحرا وجود دارند. از عکس هایی که ناسا از این صحرا منتشر کرده است، این منطقه مانند دانه ای شن در جنگل های بی پایان سیبری است.

خود صحرا واقعا کوچک است و تنها ۵۰  کیلومتر وسعت دارد، بهترین زمان بازدید از این منطقه بین فصل های پاییز تا بهار است.

آلتای در روسیه | Altai

اگر عاشق کوه و کوهنوردی هستید، باید از آلتای دیدن کنید، آخرین مورد از فهرست مناطق معروف روسیه در این نوشتار که بیشترین تنوع را دارد، آن هم نه یک بازدید معمولی، یک توقف کامل و واقعی. این منطقه برای هر کسی که از آن دیدن می کند مانند رویایی است که به واقعیت پیوسته است، چشم انداز متنوع از پدیده های طبیعی، دریاچه های سبز رنگ، گیاهان دارویی کمیاب و هوای پاکیزه، همه ی این ها در آلتای روسیه وجود دارد.

بلندترین و معروف ترین کوه آلتای هم در فاصله ای مساوی بین ۳ اقیانوس قرار دارد، نام این کوه بلوخا (Belukha) است و به خاطر نحوه ی قرار گرفتنش، روس ها آن را محور جهان می دانند.

در این منطقه ۷ دریاچه با ۷ رنگ مختلف وجود دارد، حتی رنگ سیاه! که دیدن چنین جایی خود دلیل بزرگی برای بسیاری از توریست هاست تا از آن دیدن کنند.