باغ وحش چیانگ مای | Chiang Mai

شهر چیانگ مانگ بزرگ ترین شهر شمالی کشور تایلند است. شهری که تخت چادشاهان سابق لانا در آن قرار داشت و امروز تبدیل به محلی پر از آرامش و بی دغدغه شده است. البته شهر پر از گردشگر از اما هنگام خوردن غذاهای لذیذ و لذت بردن از مناظر خیره کننده آن به ندرت متوجه حضور آن ها می شوید. ممکن است هنگامی که قصد سفر به این شهر را می کنید بازدید از باغ وحش چیانگ مای اولین انتخابتان نباشد اما بی شک تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود. Chiang Mai , باغ وحش چیانگ مای

با شیدا گشت همراه شوید تا به باغ وحشی که بر روی زمینی به وسعت بیش از ۲۰۰ هکتار بر روی تپه های Doi ساخته شده است و علاوه بر شگفتی های حیوانات چشم اندازی زیبا از شهر نیز انتظار شما را می کشد برویم.

حیوانات باغ وحش چیانگ مای

در باغ وحش پیانگ مای بیش از ۴۰۰ گونه مختلف جانوران زندگی می کنند. در این باغ وحش حیواناتی مثل فیل، ببر، شامپانزاه، کرگدن و اسب آبی زندگی می کنند. علاوه بر حیوانات جالب در باغ وحش امکانات جالی مانند قردم زدن در باغ پرندگان، آکواریوم آبی  و ستاره های باغ وحش چانگ چانگ و لین هوی که از سال ۲۰۰۳ سفیران چین در باغ وحش هستند.

تاکید در اینجا این است، محیطی ایجاد کنند که حسطبیعت را بدهد و چنین به نظر برسد که گویی حیوانات و بازدیدکنندگان در دل طبیعت هستند. بسیاری از محوطه ها، مانند نمایشگاه زرافه و گورخر، دارای رمپ ها و مسیرهایی هستند که به بازدیدکنندگان امکان می دهد تا با ساکنان خزدار باغ وحش از نزدیک دیدار کنند. حفاظت و آموزش و پرورش اولویت اصلی در باغ وحش چیانگ مای است؛ حیوانات به خوبی مراقبت می شوند و کاملا خوشحال و سالم هستند. جمعیت حیوانات باغ وحش به اندازه جمعیت انسانی شمال تایلند متنوع است.

در اینجا شما طیف گسترده ای از گونه های آسیای جنوب شرقی را پیدا خواهید کرد، مانند گربه غول پیکر Mae Khong، ببر و  نوعی بز نادر، که تقریبا ۷ میلیون سال بدون تغییر زوی کره زمین زندگی کرده است. علاوه بر این گونه های منطقه ای، باغ وحش خانه ای برای جانورانی از همه نواحی جهان از جمله آلپاکا از آمریکای جنوبی، زرافه ها و گورخرها از آفریقا، کانگورو و نوعی سگ وحشی (دینگو) از استرالیا و نوعی جغد (مرغ حق) از اروپا و بسیاری دیگر است.

یک نمایش واقعا غیر معمول نمایش پنگوئن است. مشاهده پرندگان که به طور سنتی درمناطق قطبی زندگی می کنند در حالی که شما در کشور تایلند هستید که قطعا در ستون چیزهای عجیبی قرار می گیرد که  شما هر روز مشاهده نمی کنید.

طرح باغ وحش چیانگ مای

باغ وحش چیانگ مای محوطه بسیار بزرگی را پوشش می دهد، بنابراین قبل از این که گردش خود را آغاز کنید اطمینان حاصل کنید که با نمایشگاه های آن به خوبی آشنا شوید و به ترتیب اولیت و موقعیت قرار گیریشان آن ها را بازدید کنید تا زمان داشته باشی به تمامی قسمت های مورد علاقه خود سر بزنید. نزدیک در ورودی محوطه نگهداری قفس ها است مکانی که حیوانات کوچک تر در آن قرار دارند. قفس های به شکل قفس های قدیمی باغ وحش ها که در میان گل های رنگارنگ قرار گرفته اند.

پس ار پشت سر گذاشتن ورودی به باغ وحش فضای باز می سید، که حدود ۴۰ هکتار وسعت دارد. این قسمت از باغ وحش چیانگ مای با دیوارهای بلند محصور شده است چرا که گونه های متعددی از حیوانات آزادانه و در کنار آدم ها در آن گردش می کنند. قدم زدن در پیاده رو آن امکان تماشای حیوانات از نزدیک و آشنا شدن با شیوه زندگی آن ها را در اختیار گردشگران می گذارد.

منطقه پرورش دهی حیوانات و مناطق تفریحی در سمت پشتی باغ وحش واقع شده اند، در نزدیکی دریاچه ای دلپذیر که محل مناسبی برای برپایی پیک نیک  صرف یک نهار دلچسب است.

پانداها

در این باغ وحش روزانه نمایش های زیادی اجرا می شود که نمایش پانداها به راحتی در صدر لیست این برنامه های تفریحی قرار می گیرد. چانگ چانگ و لین هوی (تایلندی ها آن ها را با نام تیان و تیو می شناسند) کاریزماتیک ترین و فوتوجنیک ترین ساکنان باغ وحش هستند. برای آن ها محوطه ای طراحی کرده اند  با دقت تمام آب و هوای سرد کوهستانی را در آن قرار داده اند. ساخت چنین مکانی میلیون ها بات برای تایلندی ها هزینه داشته است اما باعث شده در هوای گرم این منطقه این جانوران سردزی خانه ای مناسب داشته باشند.

پانداها صبح ها بیش ترین فعالیت را دارند. با جیغ و داد بازی می کنند، کشتی می گیرند و با اسباب بازی های ویژه ای که در خانه های منحصر به فردشان دارند بازی می کنند. اگر بعد از ظهر به بازدید از پانداها بروید تمام مدتی که شما به تماشای آن ها نشسته اید، پانداها نیز به تماشای شما خواهند نشست. اگر قصد بازدید از پانداها را دارید هر بزرگ سال باید ۱۰۰ بات و برای کودکان ۵۰ بات اضافه پرداخت کنید. اگر به باغ وحش چیانگ مای رفتید در بازدید از آن ها تردید نکنید چرا که هیچ بازدیدی از این باغ وحش بدون دیدم پانداهای بازیگوش آن کامل نخواهد بود.

گشت و گذار در باغ وحش چیانگ مای

مناطق اصلی باغ وحش چیانگ مای با یک جاده بلند و طولانی که در مسیرهای منحنی از در ورودی تا دریاچه می رود و بر می گردد به هم متصل هستند. وقتی می گوییم طولانی منظورمان بسیار طولانی است. به خاطر داشته باشید که وسعت باغ وحش بیش از ۲۰۰ هکتار است. پس از پیاده روی نیمی از آن، ممکن است احساس کنید که دیگر توانی در بدن ندارید که وارد قسمت بعدی آن می شوید. البته ورود وسایل نقلیه با داخل پارک آزاد است، پس اگر پیاده روی طولانی شما را خسته می کند یا احساس می کنید توانایی انجام آن را ندارید، می توانید با استفاده از خودرو قسمت های مختلف آن را ببینید.

ساعت کاری باغ وحش : ۰۸:۰۰ – ۱۸:۰۰

شماره تماس : ۱۷۹ ۲۲۱ ۵۳ ۶۶+

قیمت ورودی : برای هر بزرگسال ۱۵۰ بات، ۷۰ بات برای کودکان (برخی قسمت ها نیاز به پرداخت هزینه اضافه دارند)