سوغاتی‌ تایلند

به روزها و شاید ساعت های پایانی سفر خاطره‌انگیز خود به تایلند رسیده‌اید و به فکر خرید سوغاتی‌ برای خود و عزیزانتان هستید. چاره چیست؟

البته اگر تا الان چیزهای زیادی خرید نکرده‌اید، علاقه به صنایع دستی دارید، باید به مراکز فروش صنایع دستی بروید. ممکن است از هتل یا محل اقامت شما دور باشند. اما فقط به آن مراکز اکتفا نکنید. فروشگاه‌های خیابانی در سرتاسر شهر بانکوک منبع خوبی برای تهیه سوغاتی‌های جالب و ارزان هستند می‌توانید به راحتی این سوغاتی‌ها را تهیه کنید. البته گفتن ندارد که باید همیشه مواظب کالاهای تقلبی، نامرغوب و یا گران فروش‌ها باشید. جهت راهنمایی شما، در نظر داشته باشید که در بانکوک بهترین فروشگاه‌ها در جاده سیلوم، در امتداد جاده سوخومویت قرار دارند که از خیابان چهار شروع می‌شوند، و همچنین در جاده خائو سان و در محله چینی‌ها. با آنیاگشت همراه باشید تا از سوغاتی های تایلند بیشتر بدانیم.

مجسمه های مذهبی و فیل
یکی از معروف‌ترین نمادها و سوغاتی‌های کشور تایلند، فیل و مجسمه‌های مذهبی هستند. شما می توانید آنها را در صدها فرم و اندازه مختلف پیدا کنید. نوع دیگری از سوغات فوق العاده مربوط به تابلو نقاشی و چوب ساخته های فیل است که می توانید آن را در اندازه های مختلف تهیه کنید، می دانید که فیل نماد خوش شانسی برای تایلندی ها است.

پارچه های رنگارنگ
شما می توانید انواع پارچه را در همه جای در تایلند پیدا کنید. همچنین انواع روسری ابریشم و یا کیف پول پارچه ای را در مکان های مختلف مشاهده می کنید. ابریشم تایلندی در میان توریست بسیار محبوب است. قیمت یک روسری ابریشم تایلندی در حدود  ۲۰ دلار است که می توان آن را با یک روسری پلی استر ارزان ۵ دلاری مقایسه کرد، البته شما می توانید یک پارچه ابریشم در قیمت های پایین تر و کیفیت پایین تر که در بازار موجود است را بخرید . پس با حوصله و حواس جمع، خرید کنید.

ادویه های خوش طعم تایلندی
غذاهای تایلند است در سراسر جهان معروف است. می دانید که ادویه های بسیاری در آشپزی تایلندی استفاده می شود. اگر شما می خواهید آن غذاهای خوشمزه  تایلندی را در خانه از دست ندهید حتما ادویه‌جات، ترشی جات و سس تایلندی را با خودتان بیاورید.

ابریشم و کتان
فروشگاه‌های فروش ابریشم زیادی در سرتاسر شهر بانکوک و دیگر نقاط پر گردشگر تایلند وجود دارد، در نواحی خرید و در لابی‌های هتل‌های تایلند هم این فروشگاه‌ها را پیدا می‌کنید. محصولات تقلبی بسیاری به عنوان ابریشم فروخته می‌شوند و اگر شما در مورد پارچه خاصی شک دارید، یک نخ را امتحان کنید و آن را بسوزانید، ابریشم باید بویی نظیر پر یا موی سوخته بدهد. گاهی اوقات تنها تار است که غیرطبیعی است چون یکنواخت‌تر و کار با آن آسان‌تر است. برای خرید ابریشم محل‌هایی نظیر کمپانی ابریشم جیم تامپسون، مشهورترین مرکز فروش ابریشم در شهر و بسیاری از مغازه‌ها در هتل‌ها را در خاطر داشته باشید.

تصاویر