برنامه سفر لائوس | Laos Itinerary

کشور تایلند خود را جذاب می داند، ویتنام را پرهیاهو صدا می زنند، بناهای مذهبی کامبوج را روح بخش معرفی می کنند، اما صفتی که بیشتر به کشور لائوس نسبت داده می شود «فراموش شده» است. این کشور با جاذبه های بسیار جذاب، پرهیاهو و روح بخش خود، مخلوطی از هر چیزی است که برای یک سفر دوست داشتنی نیاز دارید. با پیشرفت روز افزون صنعت گردشگری در کشور لائوس، هر روز جنبه دیگری از آن شناخته می شود و دیگر جزو یک جاذبه فراموش شده نخوداهد بود. شما گردشگری که این برنامه سفر لائوس را مطالعه می کنید، محو فرهنگ و سبک زندگی مردم این کشور خواهید شد، فرصتی برای تماشای غروب های زیبای آن خواهید یافت و مطمئن باشید که همیشه خاطره آن در ذهن شما به خوبی ثبت خواهد شد. Laos Itinerary , برنامه سفر به لائوس , برنامه سفر لائوس

شیدا گشت در ادامه برنامه سفر لائوس در ۲ هفته را آورده است. با ما همراه باشید.

برای اینکه کاملا لائوس را بگردید، زمان زیادی لازم دارید و مطمئنا ۲ هفته زمان کمی خواهد بود که بتوانید همه آن چیزی که این کشور برای شما فراهم کرده را تجره کنید. اما به هرحال این برنامه سفر لائوس آنقدر کاربردی و مناسب است که می تواند شما را عاشق آن و مردم شاداب و آسوده خاطر آن ها کند. پس اگر خیال سفر به لائوس را دارید، در ادامه این متن یک برنامه ۱۴ روزه برای آنکه این کشور را بببیند، غذاهای آن را تست کنید و کارهای جدیدی را امتحان کنید که در جنوب شرقی آسیا کمتر آن ها را خواهید دید، بسیار مناسب است.

روز ۱ و ۲ : سی فان دون (۴ هزار جزیره) | Si Phan Don, 4000 Islands

حال وقت آن است که سفرتان را شروع کنید. ابتدا پیشنهاد می شود که برای ۲ روز استراحت از پرواز و آسودگی از زندگی روزمره، به جنوب لائوس رفته و در میان جزیره های استوایی آن در رودخانه مکونگ، وقتتان را سپری کنید. اگر به دنبال شور و هیجان می گردید در دون دت (Don D) بمانید. اگر می خواهید که جایی باشید که آرامش بیشتری دارد و در زمان استراحت خود به تماشای قایق های در حال عبور بنشینید، دون سوم (Don Som) یا دون خونگ (Don Khong) مناسب شماست.

شما در این ۲ روز می توانید از یکی از بزرگترین آبشارهای آسیا، خونه فافنگ دیدن کنید سپس قایقی اجراه کرده و به تماشای دلفین های این منطقه (دلفین نهنگی پوزه‌کوتاه) بنشینید که البته در معرض انقراض هستند. بازی آن ها بسیار جذاب و هیجان انگیز است و حال شما را خوب خواهد کرد.

روز ۳، ۴ و ۵ : پاکسه و فلات بولاون | Pakse and the Boleven Plateau

از ۴ هزار جزیره، یک اتوبوس به مقصد پاکسه بگیرید، یک قلعه فرانسوی قدیمی که در آنجا، کافه های اروپایی بسیار جالبی را خواهید دید که با فرهنگ لائو ترکیب شده اند. کل این ۳ روز را می توانید به تماشای منظره ها و جاذبه های این منطقه بپردازید. یک روز صبح را به تماشای و خرید در بازار دون هوانگ، بزرگترین مرکز خرید در جنوب لائوس بگذرانید. سفری یک روزه به شهر چامپاساک (Champasak) داشته باشید تا از مخروبه های خمر باستانی وات فو، که از بناهای انگکور قدیمی تر هستند، دیدن کنید. آخرین مورد در این بخش از برنامه سفر لائوس این است که از شهر خارج شده و به سمت فلات بولاون بروید، جایی که برای زمین های قهوه و آبشارهای جذابش معروف است.

روز ۶، ۷ و ۸ : تاخک و حلقه کونگ لور | Thakhek and the Kong Lor Loop

در سفرتان از جنوب به شمال، در یکی از شهرهای کنار رودخانه مکونگ توقف کنید تا به کشف غارها و کوه ها بروید. این مسیر یک تور موتورسواری معروف دارد. اگر به سنگ نوردی علاقه دارید، جایی به نام خانه گرین کلایمبرز یا خانه سنگ نوردان سبز (Green Climbers Home) وجود دارد که شما را حیرت زده خواهد کرد. در اینجا تپه هایی را خواهید دید که در دشت های فراخ جا خوش کرده اند.

برجسته ترین جاذبه این حلقه، غار کونگ لر (Cave Kong Lor) است. این غار ۷٫۵ کیلومتری تنها توسط قایق قابل دسترسی است و شما با انداختن نور چراغ قوه یا هد لمپ خود می توانید دیواره های کریستالی بی نظیر و صخره های متفاوت و حیرت انگیز آن را ببینید.

روز ۹ : وینتیان | Vientiane

حال وقت آن رسیده که در این برنامه سفر لائوس به پایتخت آرامی بروید که کوچکترین پایتخت جنوب شرقی آسیا شناخته می شود. به مرکز کوپه (COPE Center) بروید و به کشف گذشته تراژیک لائوس بپردازید، جایی که می گویند بمباران شده ترین کشور در سراسر جهان است. از بناهای وات سی موانگ و وات سیساکت دیدن کنید سپس از دروازه پیروزی یا پاتوکسای بالا رفته تا شهر وینتیان را از بالا تمجید کنید. می توانید عصر خود را به گشت و گذار در بازارهای شبانه، خیابان های شلوغ و صرف غذا در رستوران های محلی این شهر بگذرانید.

روز ۱۰ و ۱۱ : ونگ وینگ | Vang Vieng

حالا وقت آن است که یک مینی ون گرفته و به سمت شمال پایتخت رفته و پس از ۳ ساعت به جایی برسید که قرار است ۲ روز بعدی خود را در آنجا سپری کنید، ونگ وینگ. پیشنهاد می کنیم که غروب خود را در کنار رودخانه نم سونگ (Nam Song) سپری کنید، جایی که مناظر حیرت انگیز آن، حسی متفاوت به شما خواهد داد. اگر نمی خواهید خیلی پیاده روی کنید، می توانید توسط بالن های هیجان انگیزی که در اینجا وجود دارد، از کوه ها بالا بروید و مناظر اطراف را تماشا کنید. در ونگ وینگ، یادتان نرود که غذاهای محلی خوشمزه‌اش را امتحان کنید.

روز ۱۲، ۱۳ و ۱۴ : لوانگ پرابانگ | Luang Prabang

در ادامه این برنامه سفر لائوس سه روز نهایی خود را در شمال بگذرانید. جایی که جزو میراث جهانی یونسکو است، لوانگ پرابانگ. در اینجا می توانید غذاهای خوشمزه لائو و اروپایی میل کنید و در یکی از کافه های معروفش نشسته و خاطره ای خوش برای خود ثبت کنید. فراموش نکنید که در این سه روز به خارج شهر رفته و از آبشارهای بی نظیر، باغ گیاه شناسی و غار پاک او (Pak Ou Cave) دیدن کنید. این برنامه سفر در اینجا به پایان می رسد. مطمئن باشید که سفرتان به لائوس هرگز از یادتان نخواهد رفت.