دیدنی های پالاوان فیلیپین | Attractions in Palawan

پالاوان، بدون شک یکی از بهترین مقاصد گردشگری در بهشت استوایی فیلیپین است که مجمع الجزایری در منطقه میماروپا قرار گرفته و از نظر قلمرویی بزرگترین استان کشور محسوب می شود. جزیره پالاوان از شمال شرق به میندورو و از جنوب غرب به بورنئو می رسد. پارک طبیعی توباتاها ریفز , جاذبه های گردشگری فیلیپین , جاذبه های فیلیپین , پالاوان فیلیپین , دیدنی های پالاوان فیلیپین

دیدنی های پالاوان فیلیپین بسیار جذاب و متنوع هستند؛ شما می توانید میان جنگل های زیبا قدم بزنید، ساحل گردی کرده و یا به موزه های نظیر موزه کولیون بروید. همچنین اگر علاقه زیادی به حیات وحش دارید، این جزیره باز هم برای شما جاذبه های زیادی دارد.

شیداگشت در ادامه برای شما ۱۰ مورد از بهترین دیدنی های پالاوان فیلیپین را آورده است. با ما همراه باشید :

۱- پارک طبیعی توباتاها ریفز | Tubbataha Reefs Natural Park

این جاذبه طبیعی که در فهرست جهانی یونسکو نیز ثبت شده، برخی از مهمترین تنوع زیست دریایی در جهان را در خود دارد. توباتاها به طور استراتژیک در قلب مثلث مرجان (Coral Triangle) قرار داشته و نزدیک به نیمی از گونه های مرجانی جهان، نزدیک به ۶۰۰ گونه ماهی و همچنین چند گونه کوسه، نهنگ و دلفین را دارا می باشد؛ پس می توان گفت که یکی از بهترین مکان ها برای غواصی است.

۲- پارک ملی پوئرتا پرینسسا | Puerto-Princesa Subterranean River National Park

با کمتر از ۱ ساعت ماشین سواری از مرکز شهر پوئرتا پرینسسا، یکی دیگر از جاذبه های طبیعی فیلیپین قرار دارد که در سراسر جهان شناخته شده است. این پارک ملی، به طور رسمی یکی از عجایب طبیعی ۷ گانه جدید جهان در سال ۲۰۱۲ نام گرفت و دلیلی شد که گردشگران زیادی بخواهند از این مورد از دیدنی های پالاوان فیلیپین که آن هم جزو فهرست یونسکو است، دیدن کنند. در اینجا شما می توانید با قایق پارویی همراه با راهنمای خصوصی به غاری وارد شوید و ماجراجویی خودتان را داشته باشید.

۳- جزیره های خلیج باکیت | Bacuit bay island

پالاوان شمالی به عنوان شکوه طلایی پالاوان در نظر گرفته می شود. در اینجا سواحل نفس گیر مناطقه ال نیدو، مسئولیت سنگین جذب توریست را برعهده دارند و باید بگوییم که کارشان را هم خوب انجام داده اند! سواحل شنی بسیار زیادی در این منطقه وجود دارد که انتخاب میان آن ها شاید سخت باشد اما محبوبت ترین انتخاب هایی که در تورهای پایه ال نیدو برگزار می شوند شامل جزیره انتالولا، هلیکوپتر و شیمیزو می شوند.

۴- جزیره کایانگان | Kayangan Lake

یکی دیگر از دیدنی های پالاوان فیلیپین جزیره کایانگان است که تمیزترین جزیره فیلیپین و شاید یکی از تمیزترین جزیره های آسیا محسوب شود. برای اینکه به این جزیره برسید کمی پیاده روی و پله نوردی باید داشته باشید که البته زمانی که به نمای زیبای آن می رسید، حتما تلاشتان نتیجه خواهد بود. جزیره بسیار دوست داشتنی است اما ممکن است در فصل های پربازدید، شلوغ باشد؛ پس پیشنهاد ما این است که ساعاتی را انتخاب کنید که افراد کمتری قصد دیدن جزیره را دارند.

۵- اسمال لاگون | Small Lagoon

تالاب نه چندان کوچک اسمال لاگون یکی از جذاب ترین هایی است که باید در سفرتان به ال نیدو بازدید کنید. خودتان را آماده کنید، زیرا قرار است در راهروی کوچکی از صخره های سنگ آهک قرار بگیرید و بیشتر آماده شوید زیرا صحنه هایی جلوی چشمتان نمایان خواهد شد که نفستان را بند خواهد آورد. زمانی که به اسمال لاگون وارد می شوید، انگار که در یک دنیای کاملا جدید و فانتزی قرار گرفته اید.

۶- جزیره کولیون | Culion Island

مردم کولیون در اوایل دهه ۱۹۰۰، مبتلا به جذام شده بودند و همین موضوع این جزیره را به دو بخش تقسیم کرد: یکی برای آن هایی که مبتلا شدند و دیگری برای ساکنین سالم. بسیاری از ساکنان مبتلا شده از خانه و خانواده هایشان جدا شدند و به جزیره ای کاملا حدا تبدیل شدند و دیگر به خانه برنگشتند و در حالی که این جزیره امروز مشکلی ندارد، یادآوری های گذشته ی دردناک آن همچنان باقی است. در اینجا موزه و بایگانی کولیون دیده می شود و در سراسر جزیره سازه های تاریخی زیادی خواهید دید. پس می توان برای سفری تاریخی به این مورد از دیدنی های پالاوان فیلیپین بروید.

۷- بقایای کشتی خلیج کورون | Coron Bay Shipwrecks

کورون برای غواصان یکی از ماجراجویانه ترین مکان های فیلیپین و دنیاست و آن هم به خاطر تعداد زیادی خرابه های کشتی است که در زیر آب های این منطقه قرار گرفته اند. بمباران کشتی های ژاپنی جنگ جهانی دوم که در سپتامبر ۱۹۴۴ اتفاق افتاد، این جاذبه غم انگیز و شاید ترسناک را بوجود آورد. از آنجایی که بیشتر این کشتی ها ناوگان عرضه بودند، همه آن ها تعداد زیادی تجهیزات و وسایل نقلیه داشتند و حالا همان قطعات یکی از دیدنی های پالاوان فیلیپین شده است.

۸- پارک اکوتوریسم و حیات وحش مانگرو | Iwahig Firefly Watching, Mangrove Eco-tourism & Wildlife Park

این جاذبه شامل قایق سواری پارویی در طول رودخانه ایواهیگ به صرت شبانه است، جایی که می توانید کرم های شب تابی را ببینید که در میان درختان مانگرو می درخشند. این تور که بیش از نیم ساعت طول نمی کشد، توسط فردی محلی هدایت می شود که در مورد این موجود بی نظیر، ایواهیگ و شاید صورهای فلکی شبانه صحبت می کند.

۹- بندر بارتون | Port Barton

روستای ماهیگیری منطقه سن ویسنته، تقریبا بین پوئرتو پرینسسا و ای نیدو واقع شده و از آنجایی که از این دو جا کمتر شناخته شده است، یکی از آرامترین مکان هایی است که می توانید در سفرتان از آن دیدن کنید. پس شاید یکی از جذاب ترین ویژگی آن این باشد که سواحت شنی آن بسیار خلوت هستند و هوز هم می توانید بدون آنکه توسط کسی به اینجا بیایید، خودتان دیدن این منطقه را شروع کنید.

۱۰- جزیره های خلیج هاندا | Honda Bay Islands

اگر شما وقت کافی ندارید که به ال نیدو یا کورون بروید، جزیره های خلیج هاندا جایگزین خوبی است که از بندر هوندا بی تنها نیم ساعت فاصله دارد. در طول بازدیدتان در جزیره استارفیش توقف کنید، جایی که همانطور که از نام آن پیداست، پر از ستاره دریایی های دوست داشتنی است. این جزیره ها یکی دیگر از دیدنی های پالاوان فیلیپین هستند که برای اسنورکلینگ نیز بسیار مناسبند.