بیمه مسافرتی

بيمه مسافرتي چيست و به چه كار مي آيد؟؟

هر ساله هزاران نفر به خارج از کشور مسافرت می کنند و در حالیکه اکثر آنان از مزایای بیمه مسافرتی بهره مند هستند، عده کمی از آنان می توانند از خدمات بیمه ای مناسب در زمان نیاز و ضرورت استفاده نمایند. بسیاری از آنها ناگزیرند هزینه های گزافی را به هنگام بروز حادثه یا بیماری در مراکز درمانی پرداخت نمایند. بیمه مسافرتی در اقدامی جدید، به گونه ای طراحی شده است تا به هنگام بروز حادثه در هر نقطه ای از جهان خدمات مندرج در جداول تعهدات را در کوتاهترین زمان ممکن به بیمه شده ارائه دهد.

این بیمه نامه، هزینه های پزشکی و برخی دیگر از خساراتی که ممکن است برای مسافر در حین سفر اتفاق بیافتد را به بهترین وجه تحت پوشش قرار می دهد.

مزایای بیمه مسافرتی

ارائه خدمات کمک رسانی به صورت ۲۴ ساعته و در تمام نقاط جهان

پرداخت هزینه های خسارت بصورت مستقیم به مراکز درمان (Direct Billing) در سراسر جهان و عدم نیاز بیمه گذار به پرداخت هزینه ها در سفر و رجوع مجدد به شرکت بیمه جهت دریافت آنها، رسیدگی به شکایات و همچنین پیگیری خسارات از طریق شعب بیمه و عدم نیاز به پیگیری امور از طریق شرکتهای خارجی،  امکان بهره مندی از کلیه اطلاعات و موقعیت مکانی مراکز درمانی، پزشکان، داروخانه ها و مراکز فوریت های پزشکی در خارج از کشور، پشتیبانی اپراتور فارسی زبان، قابلیت طراحی طرح ها و قراردادهای گروهی منطبق با نیاز بیمه گذاران و جامعه هدف

نکات مهم

بيمه نامه مسافرتی از تاريخ خروج بيمه شده از مرز های کشور ايران و فقط براي سفرهايي كه مدت آنها بیشتر از ۹۲ روز (سه ماه) متوالي نباشد معتبر است، مگر اين كه مدت بیمه نامه خریداری شده کمتر از ۹۲ روز باشد. بيمه شده مي تواند در مدت اعتبار بيمه نامه به دفعات به خارج از کشور ایران سفر نمايد.
1-  اعتبار این بیمه نامه از زمان خروج از کشور (ایران) آغاز می گردد.

2-  در صورت پایان اعتبار بیمه نامه در طول سفر، تمدید آن مقدور نمی باشد.
3-  در صورت عدم استفاده از بیمه نامه (به شرط عدم دریافت ویزا و ممهور نشدن ویزا به مهر خروج از تاریخ صدور بیمه نامه) تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور می توانید صرفاً با مراجعه به واحد صادر کننده نسبت به فسخ آن اقدام نمائید. بدیهی است، آوردن اصل بیمه نامه و گذرنامه، در هنگام ابطال الزامی می باشد.

چرا باید بیمه مسافرتی بخرم؟

این شرایط را در نظر بگیرید…

1-  بدلیل شرایط آب و هوایی و غذا های نامناسب دچار گرمازدگی، مسمومیت و بیماری شده و نیاز به مراقبت های پزشکی دارید.

2-  چمدان  خود را در فرودگاه گم کرده اید و نیاز به وسایل ضروری دارید.

3-  کیف خود را گم کرده اید و داروهای شما در آن بوده است. شما نیاز به خرید دارو هایتان دارید.

4-  کیف پول و مدارک شما به سرقت رفته است و شما به پول و مدارک جدید نیاز دارید.

5-  بدلیل بیماری یا فوت نزدیکان مجبور به بازگشت از سفر خود هستید.

اینها تعدادی از مخاطراتی هستند که ممکن است در سفرتان با آنها مواجه شوید.

بيمه شده : عبارتست از دارنده بيمه نامه معتبر مسافرتي صادره از سوي شركت

اعضاي بلافصل خانواده : شامل همسر، فرزندان ( داراي سن 18 سال يا كمتر) ، والدين و يا هر شخص همراه بيمه شده كه به صورت دائم با بيمه شدهزندگي مي كنند.

كشور محل اقامت : همان محل اقامت دائم و يا سكونت بيمه شده است كه در اين بيمه نامه كشور ايران مي باشد.

بيماري : هرگونه تغيير در سلامتي بيمه شده در طول مدت اعتبار بيمه نامه است كه قانوناٌ توسط يك پزشك تشخيص و تاييد شده و شامل هيچيك از دو گروه زير نباشد:

بيماري مادرزادي كه درنتيجه عوامل ارثي يا عوارض دوران بارداري به هنگام تولد وجود داشته باشد.

بيماري سابقه داركه بيمه شده پيش از اخذ بيمه نامه به آن مبتلا بوده است.

بيماري حاد: هرگونه تغيير در سلامتي بيمه شده كه نيازمند بستري شدن در بيمارستان بوده و بنا به نظر گروه پزشكي ” شركت امداد رسان ” بيمه شده را از ادامه سفر در تاريخ برنامه ريزي شده بازداشته و يا اين كه با خطر مرگ وي همراه باشد.

صدمات جسماني : عارضه پزشكي است كه به واسطه يك عامل ناگهاني ، قهري و خارج از اراده و كنترل بيمه شده در طول مدت اعتبار بيمه نامه پديد آمده باشد.

صدمات جسماني حاد : صدماتي كه بنا به نظر گروه پزشكي ” شركت امداد رسان” بيمه شده را از ادامه سفر در تاريخ برنامه ريزي شده بازداشته و يا اينكه با خطر مرگ وي همراه باشد.

پوشش و گستره آن : شركت امداد رسان  بيمه نامه را به علت بيماري و حوادث ناگهاني ناشي از وقايع غيرقابل پيش بيني در طول سفر بيمه شده و در خارج از كشور محل اقامت وي به بيمه شده ارايه خواهد نمود، مشروط بر آنكه بيماري يا حادثه مذكور خارج از حوزه جغرافيايي مشخص شده و نيزمدت سفر بيمه شده مندرج در بيمه نامه (تاريخ اعتبار بيمه نامه) حادث نگرديده باشد.

This post is also available in: English