تبریز به صورت شبانه روزی میزبان گردشگران خواهد بود

به نقل از خبرگزاری میراث آریا، صبح امروز یکشنبه ۲ اردیبهشت ماه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاحیه رویداد ملی “تبریز ۲۰۱۸” اعلام کرد که کسب و کارهای مرتبط با صنعت گردشگری به منظور بهره برداری گردشگران از شب های زیبای تبریز، به صورت شبانه روزی خدمات ارائه می دهند. تبریز ۲۰۱۸ , زندگی شبانه در تبریز , زندگی در تبریز

آقای مونسان با اشاره به اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ در روزهای ۴ و ۵ اردیبهشت با حضور آقای روحانی به صورت رسمی آغاز می شود گفت : «اقدامات لازم جهت برگزاری این رویداد به صورت جدی از دی ماه ۹۶ آغاز  شده است. پیشتر شهر تبریز توسط هفت عضو از اعضای اجلاس وزرای گردشگری کشورهای  اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸  انتخاب شده است.

برای آگاهی از این خبر با شیدا گشت همراه شوید.

تبریز ۲۰۱۸ | زندگی شبانه در تبریز

چرا تبریز؟

از جمله دلایل انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، می توان وجود دو اثر از آثار میراث جهانی یونسکو، زیرساخت های مناسب گردشگری، وجود مناطق نمونه گردشگری، موزه های غنی و معتبر، طبیعت بکر و زیبا، بوستان ها و پارک های مناسب و همچنین تعداد بالای گردشگران داخلی و خارجی را دانست.

به گفته معاون رئیس جمهوری،  پس از انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، دبیرخانه این شورا شامل شش کمیته زیرساخت و توسعه شهری، کمیته فرهنگی و اجتماعی، کمیته آموزش، ارزیابی و نظارت، کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری، کمیته تبلیغات و امور بین الملل و کمیته سمن ها تشکیل شد. این دبیرخانه در ۲۰ ماه گذشته بالغ بر ۵۵ جلسه برگزار کرده است.

تبریز ۲۰۱۸ | زندگی شبانه در تبریز

مونسان با اشاره به تبلیغات زیاد برای این رویداد گفت: «در این مدت جاذبه های گردشگری تبریز در داخل و خارج از کشور تبلیغ شدند. به عنوان مثال با توافقی که با ترکیش ایرلاین صورت گرفت، در تمام پرواز های این ایرلاین بین المللی جاذبه های تبریز معرفی شد. او اعطای مجوز برای تاسیس اقامتگاه های بوم گردی و هتل های سنتی، آماده سازی المان های شهری و نوسازی هتل های تبریز را از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در راستای برگزاری رویداد «تبریز ۲۰۱۸» دانست. ایشان خاطر نشان کردند که بسته های متنوعی شامل تخفیف های ویژه برای اقامت در هتل های تبریز، تخفیف خرید کیف و کفش چرم، تخفیف خرید فرش دستباف تبریز و تخفیف برای بازدید از موزه ها و جاذبه های گردشگری تبریز، به مردم ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به شبانه روزی شدن فعالیت صنوف مربوط به صنعت گردشگری خاطر نشان کرد: «با این اقدام درصدد فراهم کردن شرایطی هستیم که گردشگران بتوانند از شب های زیبای تبریز نیز بهره مند شوند و از جاذبه ها و ظرفیت های بی شمار آن استفاده کنند. چنین اقدام مشابهی نیز در در ایام نوروز در شهر رشت صورت گرفته است.»

تبریز ۲۰۱۸ | زندگی شبانه در تبریز

ایشان در پایان بیان کردند : «امیدوارم این رویداد منجر به رونق صنعت گردشگری در شهر تبریز و افزایش ورود گردشگران به این شهر شود». خوشبختانه در ایام نوروز ظرفیت اشغال مراکز اقامتی تبریز رشدی ۵۰ درصدی داشته است. امیدواریم تا پایان سال ۲۰۱۸ شاهد این روند رو به رشد و رونق کسب و کارهای صنعت گردشگری در کلان شهر تبریز باشیم.