چند مکان ترسناک در ایران!

در هر جایی از دنیا هستند مکان هایی که رفتن به آن ها ابتدای امر اندیشه ی ترس را به هرکسی القا کنند اما ما در زندگی شهری خود عادت کرده ایم که ترسناک ها را در قالب فیلم های هالیوودی و در قاب تلویزیون هایمان ببینیم. باغ سنگی درویش خان , کویر وحشت ایران , مکان های ترسناک ایران , مکان ترسناک در ایران , ترسناک ترین مکان ها در ایران

حتی اگر به ما اثبات شود که مکان هایی در دنیا وجود دارند که ترس را بر ما مستولی کنند را در خارج از مرزهای کشور خود می بینیم اما ما امروز می خواهیم تا چندی از ترسناک ترین مکان هایی که در ایران خودمان است را به شما معرفی نماییم که اتفاقا امکان رفتن به این مکان ها برای شما خوانندگان عزیز وجود دارد!

در ادامه با ما در شیدا گشت همراه باشید تا ترسناک ترین مکان های ایران را بشناسیم.

قبل از هر چیز باید بگوییم که هر مکانی که به عنوان جاذبه ای عجیب و یا حتی وحشتناک معرفی می شود، همانطور که می دانید از ابتدای امر حس ترس را با خود نداشته اند و در این که روزگاری بر آنان گذشته که امروز این مکان ها برای ما رعب آور معرفی شوند، شکی نیست. اما قبل از هر چیزی باید این نکته را گوشزد نماییم که همه ی بار ترس و اعجاب انگیزی آن ها تنها بر روی دوش خود آن مکان نیست بلکه داستان هایی که از آن مکان ها از طرف محلی ها یا گذشتگان آن ها سینه به سینه نقل می شود نیز در این که این جاذبه ها ترسناک معرفی شوند، بی تاثیر نیست.

اما به هر حال به قول یک مثل قدیمی ایرانی که می گوید: تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها! نباید از این امر غافل شد که در ابتدا مردم محلی هم شاهدان اتفاقاتی غیر معمول بوده اند که در معرفی این مکان ها، چاشنی رعب و وحشت را اضافه کرده اند.

با پیشرفت علم و بررسی پژوهشگران علت بروز برخی وقایع در این مکان ها مشخص و برخی دیگر نیز سر به مهر مانده اند. به هر حال با ما همراه باشید تا چندی از این جاذبه های ترسناک ایرانی را به شما به صورت کوتاه و مختصر معرفی نماییم.

باغ سنگی درویش خان

باغ سنگی درویش خان

این باغ معروف که بی شک از آن عکس های زیادی تا به حال ممکن است دیده باشید در ۴۰۰ کیلومتری سیرجان قرار دارد. گویا داستان از این قرار است که صاحب این باغ به خاطر اصلاحات اراضی، بسیاری از باغات و البته میوه هایش رو از دست می دهد و به همین خاطر به نشانه ی اعتراض و شکایت، تمامی درخت هاغی باغش را از زمین می کند و به این محل می آورد و به جای میوه به آن ها سنگ آویزان می کند!

شاید باورتان نشود اما تمامی این سنگ ها از دشت و کوهپایه توسط خود این باغدار که اتفاقا میانسال هم بوده آورده و به درخت ها وصل شده اند. با این که کار این مرد هدف دیگری را دنبال می کرده اما امروزه این باغ نمایی ترسناک و خوف انگیز به خود گرفته است و جز جاذبه های ترسناک دسته بندی می گردد.

جنگل سربرج

روستایی در نزدیکی شهر مشهد وجود دارد که آن را به عنوان  یکی از ترسناک ترین مکان های ایران می شناسند! می گویند که شب هنگام در این جنگل صدای جیغ و فریاد به گوش می رسد ولی در عین حال کسی هم پیدا نمی شود که در حال جیغ زدن آن هم در جنگل باشد.

شاید علت آن تداخل صدای ملخ ها با حیوانات دیگر باشد ولی به هراا حال همین موضوع باعث شده است که این جنگل بسیار ترسناک به نظر بیاید.

گورستان جن ها

در روستای تیس در نزدیک چابهار، یک قبرستان قدیمی وجود دارد که با سنگ قبرهای عجیب مزین شده اند. مردم محلی بلوچ به این مکان جن سنط یا همان قبرستان جن ها می گویند. همگی این گورها در یک ردیف و بر روی سطح صخره ای به صورت مستقیم کنده شده اند!

همانطور که متوجه شدید شکل این قبرها با تمامی قبرهایی که تا به حال دیده اید، متفاوت است. اهالی این شهر معتقدند که اینجا گورستان جن هاست و مخصوصا در زمان شب نباید از این مکان گذر کرد و در غیر این صورت عذاب سختی درانتظار شخص خاطی است.

کویر وحشت ایران!

در جنوب سمنان و جنوب غربی دشت کویر، باتلاق هایی مرگ آور و نمک زارهایی ترسناک وجود دارد که اجساد بسیاری را تا به الان درخود جای داده اند.

این کویر مخوف همان ریگ جن معروف است! در این مکان هیچ گونه منبع آب و یا پوشش گیاهی پیدا نخواهید کرد. به هیچ عنوان نباید بدون تجهیزات کامل و کافی به این منطقه پا گذاشت.

دره ستاره ها

دره ستاره ها

دره ستاره ها که به گذرگاه ارواح مشهور است، در ۵ کیلومتری ساحل جنوبی جزیره ی قشم قرار دارد این دره ی زیبا یکی از بهترین مکان ها برای ستاره شناسان و زمین شناسان است.

اما محلی ها تنها به زیبایی های این مکان بسنده نمی کنند بلکه آن ها اعتقاد دارند که در این محل ستاره ای به زمین افتاده و زمین این دره را ه شکل عجیب و غریبی در آورده و از آن زمان به بعد است که نیروهای ماوراء الطبیعه و حتی فرا زمینی ها به این منطقه رفت و آمد می کنند!

قنات قصبه گناباد

این قنات را می توان طولانی ترین قنات جهان شناخت چرا که ۳۰۰ متر کنده شده است. به همن خاطر مردم محلی می گویند که این قنات را یا دیوها حفر کرده اند یا جن ها!

غار پَراو

غار پَراو

غار پَراو در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه قرار گرفته است. این غار که سکوت مطلق و ترسناکی در آن جاری است از عمیق ترین و صعب العبورترین غارهای دنیاست که ورود به آن برای گردشگران و حتی غار نوردان عادی بدون داشتن تجربه و آموزش های کافی می شود می توان گفت که تا حدی غیر ممکن است. این غار همیشه هوایی سرد دارد و دیوارهایش از نوع ریزشی هستند.

کلبه انزلی

روستایی در نزدیکی بندر انزلی  وجود دارد که امروزه تبدیل به یکی از ترسناک ترین مکان های موجود در ایران شده است. اهالی اعتقاد دارند که آن کلبه جن زده است اما اگر کسی توانست تا نیمه های شب در این کلبه دوام بیاورد، بی شک شخصی ثروتمند خواهد شد!