تور چین , سفر به چین , جاذبه های چین , جاذبه های گردشگری چین , جاذبه های گردشگری شهر گویلین , راهنمای سفر چین , جاذبه های گردشگری گویلین , تور گویلین

تور چین , سفر به چین , جاذبه های چین , جاذبه های گردشگری چین , جاذبه های گردشگری شهر گویلین , راهنمای سفر چین , جاذبه های گردشگری گویلین , تور گویلین

تور آنتالیا , تور ترکیه , سفر آنتالیا , سفر به آنتالیا , سفر ترکیه , سفر به ترکیه , تور مسافرتی ترکیه , تور مسافرتی آنتالیا , مسافرت به ترکیه , مسافرت به آنتالیا شیدا گشت

تور استانبول , تور ترکیه , سفر استانبول , سفر به استانبول , سفر ترکیه , سفر به ترکیه , تور مسافرتی ترکیه , تور مسافرتی استانبول , مسافرت به ترکیه , مسافرت به استانبول

تور ترابزون , تور ترکیه , سفر ترابزون , سفر به ترابزون , سفر ترکیه , سفر به ترکیه , تور مسافرتی ترکیه , تور مسافرتی ترابزون , مسافرت به ترکیه , مسافرت به ترابزون

تور باتومی , تور گرجستان , سفر باتومی , سفر به باتومی , سفر گرجستان , سفر به گرجستان , تور مسافرتی گرجستان , تور مسافرتی باتومی , مسافرت به گرجستان , مسافرت به باتومی

تور تفلیس , تور گرجستان , سفر تفلیس , سفر به تفلیس , سفر گرجستان , سفر به گرجستان , تور مسافرتی گرجستان , تور مسافرتی تفلیس , مسافرت به گرجستان , مسافرت به تفلیس

تور کوالالامپور , تور مالزی , سفر کوالالامپور , سفر به کوالالامپور , سفر مالزی , سفر به مالزی , تور مسافرتی مالزی , تور مسافرتی کوالالامپور , مسافرت به مالزی , مسافرت به کوالالامپور

جاذبه های شهر گویلین در چین

شهر گویلین یکی از شهرهای زیبا و دیدنی چین است در جنوب شرقی این کشور واقع هست. برای دسترسی به این شهر باید به «استان گوانگ چی» بروید که این روزها یکی از مقاصد اصلی گردشگری در این کشور به شمار می رود. نام شهر گویلین به معنای «جنگل زیتون شیرین» بوده و به سبب توپوگرافی فرسایشی در این ناحیه منظره های منحصربه فردی را به وجود آورده است که دیدن آن ها خسته نخواهید شد.

از همین رو شیدا گشت در این مطلب می خواهد به جاذبه های شهر گویلین در چین اشاره ای داشته باشد، تا بیشتر درباره این شهر پر گردشگر چینی بدانید.

تپه خرطوم فیل | Elephant Trunk Hill

نماد شهر گویلین تپه ای است به نام خرطوم فیل که یکی از کوه های مشهور این منطقه به شمار می رود و در محل طلاقی دو رود “لی” و “شکوفه های هلو” قرار دارد. دلیل نام گذاری این کوه هم دقیقا شکل آن است که همانند خرطوم فیل بزرگ در حال آب خوردن از رودخانه می باشد. در کوه خرطوم فیل، غار «ماه آبی» که بین خرطوم فیل و بدنش است، غار چشم فیل و مناظر بی ‌نظیر دیگری را می ‌توانید مشاهده کنید. در طول شب تپه ی خرطوم فیل نمایی بسیار دیدنی دارد و در شب هایی که آسمان صاف است می تواند مهمترین جاذبه ی دیدنی این شهر باشد.

تپه خرطوم فیل | Elephant Trunk Hill

نمایش سانجی لیو |  Impression of Sanjie Liu

نمایش دیدنی سانجی لیو که یکی از بزرگترین اجراهای لنداسکیپ زنده در این شهر است. صحنه ی نمایش در نمای زیبایی از کوه ها و آب های گویلین چیده شده است و چشم اندازهای عجیب و غریبی نیز دارد. در این نمایش مجموعه ای فرهنگ های مختلف و عنر عالی چین قابل مشاهده است و همچنین ترکیبی از آهنگ های کلاسیک سانجی لیو، فرهنگ های مختلف اقوام، ماهی گیری و زندگی روستایی این شهر را منعکس خواهد کرد. اگر به این شهر سفر کردید حتما اجراهای سانجی لیو را بروید.

خیابان غربی یانگشو | Yangshuo West Street

در غرب شهر یانگو خیابانی با بافت تاریخی و بیش از ۱۴۰۰ سال وجود دارد که یکی از جذابیت های این شهر به شمار می رود. خانه ها و ساختمان های روستایی که در این خیابان قرار دارند، احساسی بین المللی را در بازدیدکنندگان این خیابان به وجود می آورد. این خیابان کوچک پر از مغازه های مختلف از قبیل چای شیر، سوغاتی، صنایع دستی و … می باشد و همچنین علاوه بر مغازه ها رستوران ها و کافه های زیادی هم وجود دارد که این خیابان را رنگارنگ کرده و نبض شهر را زنده نگه داشته است. بسیاری از توریست‌ها با رسیدن به یانگشو جذب خیابان غربی می‌شوند. در اینجا طعم سنت را با دنیایی از انرژی می‌چشید. نکته جالب دیگر اینجا آشنایی با زبان‌های خارجی و فرهنگ چینی است.

خیابان غربی یانگشو

دوچرخه سواری در یانگشو | Cycling in Yangshuo

از محبوب ترین وسایل نقلیه ای که در چین بسیار رواج دارد و جهت کاهش آلودگی هوا مردم سعی می کنند که از آن استفاده کنند دوچرخه است. در شهر گویلین هم دوچرخه سواری یکی از جذاب ترین فعالیت ها به شمار می رود و راهی برای لذت بردن از سفر نیز به شمار می رود چرا که با گذر از بین جاده هایی با گل های وحشی و شالیزارهای برنجی که در اطراف این شهر وجود دارد زندگی مردم محلی این استان یانگشو را خواهید دید.

دوچرخه سواری در یانگشو

رودخانه لی | Li River

یکی از اصلی ترین جاذبه هایی که در سفر به گویلین باید از آن دیدن فرمایید رودخانه لی است، در واقع بدون دیدن این رودخانه نمی توانید بگویید که این شهر چینی را دیده اید. آب رودخانه ی لی به اندازه ای زلال است که می توانید از آنجایی که ایستاده ای تا اعماق رودخانه را ببینید، به گونه ای که انگار در مقابل آیینه قرار گرفته اید. بسته به نقطه‌ای که شما ایستاده‌اید و آب و هوای آن روز، زیبایی متفاوتی از این رودخانه خواهید دید. هر روز توریست‌ های زیادی در طول این رودخانه قدم می‌زنند و یا با کروز بر روی رودخانه گشت می‌زنند. همچنین در اطراف رودخانه «لی» می‌توانید یکی از بزرگ ‌ترین و زیباترین کارست ‌های جهان را ببینید. کارست معمولا به ناحیه ای که از سنگ های آهنگی پر از توده و شکاف های ژرف پوشیده شده باشد و غارهای زیرزمینی قرار دارد نیز گفته می شود.

رودخانه لی

رودخانه یولونگ | Yulong River

از جاذبه های شهر گویلین در چین و دیگر رودخانه معروفی که در این شهر وجود دارد رود یولونگ است که یکی از بزرگترین شاخه های منشعب از رود لی است و به اصطلاح به آن «لی کوچک» می گویند. مناظر طبیعی بسیاری در طول رودخانه هستند که خودنمایی می کنند و بیشتر پل های تاریخی معروف در گوانشی در این ناحیه دیدنی قرار دارند. در حاشیه این رودخانه می توانید دوچرخه سواری کنید و از طبیعت بی نظیر آن بهره ببرید.

رودخانه یولونگ

شالیزارهای پلکانی لانگجی | Longji Terraced Field

مزارع پلکانی لانگجی در ایالت «Longsheng» با قدمتی بیش از ۶۵۰ سال واقع شده است. این زمین‌ها ردیف به ردیف روی هم به صورت مارپیچ از پایین به بالای دامنه‌ی کوه پراکنده‌اند و شبیه زنجیره‌های بزرگ به نظر می‌رسند. در هر فصلی چشم‌انداز متفاوتی را شاهد خواهید بود؛ در بهار، آب در شالیزارها لبریز شده و نمایی شبیه به زنجیر نقره‌ای آویزان از تپه را تشکیل می‌دهد؛ در تابستان جوانه‌های برنج در سبزی با یکدیگر رقابت می‌کنند و دانه‌هایی که در پاییز رسیده و زرد می‌شوند به مانند برج‌های طلایی می‌مانند؛ در زمستان نیز برف با سپیدی‌اش همه‌ی تپه را تزیین می‌کند. در هر فصلی که به این منطقه بروید با منظره‌ای چشم‌نواز روبرو می‌شوید.

شالیزارهای پلکانی لانگجی

پارک شانگری لا | Shangri-la

یکی دیگر از جاذبه های شهر گویلین در چین پارک شانگری لا است، که در نزدیکی آن کوه، غار، پل، رودخانه و کلبه های زیادی وجود دارد تا در کنار هم بتوانند موقعیت خوبی را برای شما فراهم آوردند. در رودخانه ی این پارک می توانید با قایق های کروزی که در این رودخانه وجود دارد استفاده کنید و در طول رودخانه حرکت کنید تا زندگی کشاورزان را از نزدیک مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید در بعضی از کارهای مزرعه که برای توریست‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند شرکت کرده و با تجربه‌ی این کار تفریح کنید. در طول رودخانه ناحیه‌ی بزرگی از درختان هلو قرار دارند؛ سفر در بهار به این ناحیه باعث می‌شود احساس کنید که در بهشت وارد شده‌اید.

پارک شانگری لا

غار نی فلوت | The Reed Flute Cave

این غار در شهر گویلین یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی است که به مرور زمان به وجود آمده است و با نورپردازی های رنگارنگ تزئین شده است. در این غار به دلیل رشد نوعی «نی» که می توان با آن ها فلوت هایی آهنگین ساخت و از همین رو به این غار نی فلوت می گویند. درون غار پر است از استالاکتیت‌ها، استالاگمیت‌ها و ستون‌های سنگی شگفت‌انگیز و خارق‌العاده! هر ساله تعداد بی‌شماری از توریست‌های گویلین از این مکان دیدن می‌کنند.

غار نی فلوت

نودل‌ های برنج گویلین | Guilin Rice Noodles

خوب بهترین بخش سفر قطعا خوراکی های مخصوص و از جاذبه های شهر گویلین در چین است که در آن شهر انتظارتان را می کشد، بنابراین در سفر به گویلین حتما نودل برنجی را امتحان کنید که شهرت جهانی دارد و دارای قدمتی بیش از ۳۰۰ سال نیز است. علت محبوب بودن این غذا طعم خوبی است که دارا بوده و مردم گویلین بدون خوردن این غذا روزشان را شروع نخواهند کرد. این هایی که تا به حال گفتیم بخشی از جاذبه های شهر گویلین در چین هستند، حتما در طول سفرتان به این شهر با دیدنی های متنوع تری روبرو خواهید شد.