زیباترین جزایر جهان

جزیره ها بیشتر شبیه به تصورات آدمی از بهشت هستند تا تکه ای بر روی زمین. با سفر به آن ها می توان دقایقی چند از هیاهوی زندگی روزمره دور شد و در دل مساه های سفید، سایه درختان سرسبز و آبی بی کران دریا به استراحت پرداخت. اما تمام جزیره ها شبیه به هم نیستند. زیباترین جزایر جهان دارای آب های شفاف و درخشان و گاهی پر از مرجانی که جزیره ها را دربرگرفته هستند. زیباترین جزایر جهان , مالدیو , جزیره بورا بورا , پالاوان در فیلیپین , سیشل

برخی دیگر دارای جنگل های متراکم یا قله های سر به فلک کشیده هستند زیبایی برخی دیگر به خاطر فرهنگ مردمی است که در آن زندگی می کنند.

با شیدا گشت همراه باشید تا زیباترین جزایر جهان را بشناسید.

۱- مالدیو | Maldives

مالدیو دارای درخشان ترین ساحل های جهان است.  دلیل اصلی زیبایی جزیره های مالدیو دریای آن است که منظره ای توصیف نشدنی به آن بخشیده است. آب های درخشان کریستالی روشن بر روی سواحل خیره کننده سفید رنگ گسترده شده اند و در اقیانوس هند جریان دارند. مجمع الجزایر مالدیو، از ۲۶ جزیره مرجانی طبیعی تشکیل شده است. ارتفاعی که جزیره ها در آن قرار گرفته اند موجب  شده مالدیوی ها در پست ترین نقاط جهان زندگی کنند. مرتفع ترین نقطه آن تنها ۳ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد اندازه گیری که هر سال کاهش می یابد. در حال حاضر تغییرات جوی زمین بزرگترین خطری است که مالدیو را تهدید می کند.

تمام این دلایل موجب شده مالدیو در صدر لیست زیباترین جزایر جهان قرار بگیرد. به جز زیبایی ها دلیلی که گردشگران آن را برای گذراندن یک تعطیلات رویایی انتخای می کند سکوت و آرامشی است که سراسر جزیره را  فرا گرفته است.

۲- بورا بورا در پلی ‌نزی فرانسه | Bora Bora, French Polynesia

جزیره بورا بورا شبیه به یک کلاه لبه پهن اسپانیایی است. این جزیره پوشیده شده با انوع درختان سرسبز و گل های زیبا در میان جزایر جنوب اقیانوس چون ستاره می درخشد. مرکز اصلی توجهات و با ارزش ترین دارایی این زیبایی های گرمسیری، تالاب آبی فیروزه آن است. ماهی ها، لاک پشت ها، کوسه ها و پرتوهای نور که در آب های تمیز در حال شنا کردن هستند به همراه جزایر نقاطی هستند که از بالا درون تالاب دیده می شوند. توجه داشته باشید که بورا بورای زیبا قسمتی از خاک فرانسه است و همیشه می توان یک بشقاب از غذاهای لذیذ در آن نوش جان کرد.

غواصی در صخره های دریایی اطراف بسیار عالی است و مسیرهای پیاده روی از میان جنگل های نخل تجربه ای فوق العاده خواهد بود.

۳- پالاوان در فیلیپین | Palawan, Philippines

اگر در فیلیپین سراغ بهشت را بگیرید قطعا پاوالان را به شما معرفی می کنند. این جزیره سرسبز از سمت جنوب تا بورنئو امتداد می یابد. دریای پاوالان از زیباترین جزایر جهان چنان شفاف و تمیز است که هنگامی که از بالا درون آن را نگاه می کنید می توانید ماهی ها را در حال شنا کردن ببینید. در زیر آب، صخره های مرجانی خیره کننده همراه با تنوع قابل توجه از ماهی های استوایی یکی از به یاد ماندنی ترین غواصی های دنیا را در اختیارتان می گذارند. از جاذبه های دیدنی دیگر پالاوان می توان به حیات وحش خاص منطقه، دریاچه های زیبا و دهکده ماهیگیری اشاره کرد.

۴- سیشل | Seychelles

بکر بود و زیبایی منحصر به فرد آن برای عکاسی از اصلی ترین دلایل سفر به سیشل هستند. سیشل در شرق کنیا قرار دارد و می توان به قاطعیت گفت این مجمع الجزایر از زیباترین جزایر جهان هستند که از ۱۱۵ جزیره مرجانی و گرانیتی شکل یافته اند. تقریبا نیمی از آن منطقه حفاظت شده است. بسیاری از جزایر آن پر از ماهی های گوناگون هستند که موجب شده شرایطی عالی برای غواصی فراهم شود. تنوع ماهی و تراکم آن ها در دریای منطقه بسیار بالا است به نحوی که تبدیل به یکی از مهم ترین مراکز تفننی ماهیگیری شده است

۵- سانتورینی، یونان | Santorini, Greece

سانتورینی دیدنی و جذاب است. ویلاهای و ساختمان های سفید صخره های آتشفشانی را پوشانده اند. در میانشانشان کلیساهایی با گند آبی دیده می شود و در مقابل آبی خوشرنگ دریا. منظره ای که تا با چشم نبینید نمی توانید شده زیبایی آن را درک کنید. یکی از بهترین کارهایی که در سفر به سانتورینی می‌توان انجام داد، بازدید از آتشفشان سانتورینی است. حدود ۳۶۰۰ سال پیش انفجار آتشفشانی عظیمی رخ داد که این کالدرا (فرورفتگی آتشفشانی دیگ مانند) را از خود به یادگار گذاشت. جاذبه اصلی سانتورینی شهر کوچک اویا با چشم ‌اندازهای بسیار زیبایش است. یکی از وجذابیت های این منطقه مسیرهای پیچ در پیچی است که از سمت خلیج Ammoúdi به طرف شهر می رود و می ‌توان ردیفی از غذاخوری‌ های دریایی کنار آبی را در آن ‌ها پیدا کرد.

۶- جزایر کوک | The Cook Islands

اگر تا به حال رویای آفتاب گرفتن در جزایر اقیانوس آرام را در سر پرورانده اید بدانید که جزایر کوک آماده پذیرایی از شما هستند. گوک از زیباترین جزایر جهان است که از ۱۵ جزیره تشکیل شده است. عل شهرت جزیره ها تالاب های کبود، ساحل های پوشیده شده از درخت نخل و قله های آتشفشانی آن ها می باشد. یکی از بهترین نکات سفر به کوک آن است که اهالیش صمیمانه ترین رفتار را بین مردم اقیانوس آرام جنوبی دارند.

۷- بالی، اندونزی | Bali, Indonesia

مردم بالی فرهنگ عجیب و خاص خود را دارد. زیبایی های این جریه چنان است که تمام حواس زیبایی شناختی شما را درگیر می کند. تریکبی از ساختمان های زیبا، درخشش سبز شالیزارها زیر نور گرم آفتاب، غذاهای عجیب، گشت و گذار، شنا، خرید و آفتاب گرفتن حرف نخست را در این جزیره عجیب و غریب می زنند. گشت و گذار در این منطقه سرسبز با چشم اندازهای زیبایش لذتی خاص را به همراه دارد.

۸- دالماسی، کرواسی | The Dalmatian Islands, Croatia

در جوار دریای آدریاتیک کشور کرواسی، جزایر دالماسی قرار گرفته اند که تلفیقی دیدنی از زیبایی های طبیعی، آرامش و تاریخ غنی هستند. روستاها و بوتیک های عجیب و جالب هتل ها و رستوران های با کیفیت نقطه قوت این جزایر زرق و برق دار، که توسط درخشان دریاها احاطه شده است می باشند