موزه های بروکسل | Brussels Museums

زمانی که به شهر بروکسل می روید، دیدن چند موزه قبل از اینکه به بازدید دیگر جاذبه های مشغول شوید، شانس خوبی برایتان است که مروری بر تاریخ این شهر داشته باشید و وقتی که به دیگر جاذبه ها می روید، همه آن ها برایتان ملموس و قابل درک‌تر باشند. موزه شهر بروکسل , برترین موزه های بروکسل , برترین موزه ها , موزه کاکائو و شکلات

موزه های بروکسل هر کدام به یک موضوع خاص و متفاوت پرداخته اند و به هر چیزی که علاقه داشته باشید، در مورد آن موزه ای پیدا خواهید کرد، حتی شکلات!

در ادامه این متن، شیدا گشت برای شما به معرفی موزه های بروکسل پرداخته است. با ما همراه باشید.

موزه های بروکسل

کارت بازدید از موزه های بروکسل | Brussels Museum Pass

شما می توانید برای اینکه از این موزه ها بازدید کنید، کارتی را با نام بروکس کارت (Brussels Card) خریداری نمایید. این کارت شامل اجازه بازدید از ۳۹ موزه، استفاده از حمل و نقل عمومی و تخفیف در جاذبه‌ها، تورها، کافه‌ها، رستوران‌ها و … است. برای بازدیدکنندگانی که می خواهند در تاریخچه و فرهنگ بروکسل غرق شوند، این کارت بسیار مناسب و کاربردی است. در ادامه چند موزه از میان ۳۹ موزه مورد نظر را به شما معرفی خواهیم کرد.

موزه کاکائو و شکلات | Museum of Cocoa and Chocolate

یکی از موسسات بلژیک که به طرز شگفت آوری موزه ملی خود را ندارد، شکلات است. گردشگران به بلژیک می آیند تا یکی از مهم و دوست داشتنی ترین خوراکی‌هایی که در طول عمر بشر وجود داشته را تست کنند: شکلات… شکلات هایی که با کرم، مغزهای خوراکی و … پر شده اند و به پرالین (pralines) هم معروف هستند. این موزه کوچک طرز تهیه این پرالین ها را ارائه می دهد و همچنین حاوی اطلاعات متفاوتی در مورد دانه کاکائو است.

موزه کاکائو و شکلات

موزه شهر بروکسل | Museum of Brussels City

از این موزه بازدید کنید تا از شرح حال تاریخچه شهری که قرار است از آن بازدید کنید، آگاه شوید. در این موزه ۴ طبقه وجود دارد که به بخش های مختلفی از شهر نظیر پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی و همچنین سیر تاریخی بروکسل را به نمایش می گذارند. شما می توانید تنها با پرداخت ۳ دلار، اطلاعات زیادی کسب کنید.

موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک | Royal Museums of Fine Arts Belgium

اگر عاشق موزه های هنری هستید، حتما باید از این موره از موزه های بروکسل بازدید کنید تا آثار متفاوت جدید و قدیمی را مشاهده کنید. هنرمندان بلژیکی در این موزه آثار گوناگونی دارد و همچنین یکی از معروفیت های این موزه، نمایش هایی است که به جامعه انسانی مربوط است. این موزه در Mont des Arts، مرکز هنری و موزه های شهر واقع شده است.

موزه شهر بروکسل

موزه سازهای موسیقی | Museum of Musical Instruments

این مورد یکی از موزه های بروکسل است که با ۷ هزار اثر شامل ساز موسیقی و عناصر تاریخی موسیقی از سراسر جهان وجود دارد. هزینه ورودی این موزه شامل یک هدفون است که آهنگ سازهای مختلف موزه را پخش می کند. در بالای ساختمان این موزه که به سبک هنر نو ساخته شده، کافه ای وجود دارد که می توانید در تراس آن از نمای ۳۶۰ درجه که دارید لذت ببرید. باغ و شهر را زیر پایتان حس کنید و این موزه را از دست ندهید.

موزه علوم طبیعی | Museum of Natural Sciences

این موزه، ساختمانی غول پیکر با فسیل های بزرگی از دایناسورها، نهنگ های آبی، جایی است که می توانید آثار زیادی را ببینید. ساختمان این موزه در کنار ساختمان مجلس و در پارک لئوپولد واقع شده است. نمایش های تعاملی آن برای کودکان و بزرگسالان در تمام سنین مناسب است.

موزه علوم طبیعی

موزه هورتا | Horta Museum

موزه بروکسل در یکی از اولین نمونه های هنر نو قرار دارد: محل اقامت ویکتور هوگو در اوایل دهه ۱۹۰۰٫ موزه هورتا بازدیدکنندگانش را با هنرهای تزئینی چوبی و فولادی داخل خانه‌اش پذیرایی می کند و یکی از بهترین موزه های بروکسل محسوب می شود. بروکسل و بلژیک با نمونه هایی از تاریخ هنر نو ساخته شده است، با شروع در موزه، اطلاعات بیشتری کسب می کنند. از آنجایی که بروکسل و بلژیک پر از تاریخ هنر نو است، بازدید این موزه و آشنایی با این سبک، بسیار ارزشمند خواهد بود.

موزه بلویو | BELvue Museum

این موزه به بلژیک مدرن اختصاص دارد. این موزه شما را با تاریخچه بلژیک از زمانی که بلژیک به یک کشور مستقل در سال ۱۸۳۰ تا امروز تبدیل شده، را آشنا می کند. این موزه در ابتدا یک کاخی بود که بعد هتل و سپس به موزه تاریخ تبدیل شد.

موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی | Toy Museum

اگر به دنبال یک موزه فوق العاده برای کودکان و آن دسته از بزرگسالانی که عاشق عروسک هستند می گردید، موزه اسباب بازی مناسب شماست. یک عمارت سه طبقه که با اسباب بازی از بالا تا پایین پر شده، تخیل شما را تحریک می کند و شما را به روزهای قبل از بازی های ویدئویی باز می گرداند. بله، اسباب بازی های اینجا نوستالژیک و قدیمی هستند اما هنوز هم بازی با آنها، سرحالتان خواهد کرد.

موزه کمیک استریپ | Comic Strip Museum

مرکز هنرهای کمیک استریت بلژیک در یک ساختمان به سبک هنر نو ساخته شده که در گذشته یک مرکز خرید بود. این یک فرصت عالی برای تحسین کمیک (تصاویر فکاهی) و معماری است! موزه کمیک شما را به تور چگونگی ایجاد کمیک، داستان تن تن و ابداع کننده اش هرگو و هنرمندان مشهور بلژیکی می برد. در پایان تور از کتابخانه کتاب های کمیک و یا کتابخانه طبقه پایین، زندگی مدرن بلژیکی را خواهید دید.

موزه کمیک استریپ

موزه لباس و نوار | Museum of Costume and Lace

یکی دیگر از موزه های بروکسل در رابطه با لباس است. در این موزه می توانید پارچه و لباس های گوناگونی را ببینید و در ساختمان آن که از سال ۱۹۷۷ افتتاح شده، از برخی از دیگر نمایشگاه های آن که موقف بوده و جابجا می شوند، دیدن کنید. این موزه همچنین نشان می دهد که چگونه ماشین دوخت چهره خیاطی جایگزین دخت دستی شد؛ اما به جای از بین بردن مشاغل خیاطان دستی، باعث شد که آن ها سریعتر کار کرده و در نهایت مشتری های بیشتری و درآمد بهتری داشته باشند.