معرفی زیباترین شهرهای سوئیس

کشور سوئیس شاید از نظر مساحت کشور چندان بزرگی نباشد اما در همین مساحت کوچک گنجینه ای بی نظیر از جاذبه های طبیعی و گردشگری را در خود جای داده است. در این مطلب می خواهیم ۶ مورد از زیباترین شهرهای سوئیس را به شما معرفی کنیم که زیبایی های طبیعی و فرهنگی سوئیس را به خوبی در معرض نمایش قرار می دهند. دریاچه های آرام، دشت های پر از گل و کوه های سر به فلک کشیده آلپ گوشه ای از زیبایی های چشم نواز این شهرها هستند. معرفی شهرها , زیباترین شهرها , شهرهای سوئیس , معرفی شهرهای سوئیس , زیباترین شهرهای سوئیس

با شیدا گشت همراه باشید تا با هم سفری کوتاه به سوئیس بزنیم.

شهر برن سوئیس | Bern

برن | Bern

اولین مورد از زیباترین شهرهای سوئیس، پایتخت این کشور است. برن پایتخت کشور سوئیس است و توسط رود آر (Aare) احاطه شده است. این شهر علاوه بر اهمیت سیاسی و استراتژیک یکی از زیباترین گنجینه های تاریخی و فرهنگی سوئیس را در خود جای داده است. شهر قدیم برن به عنوان میراث جهانی به ثبت یونسکو رسیده است و به دلیل طاقی های قرون وسطایی و فواره ها و آبنماهای قرن شانزدهمی پرنقش و نگارش شهرت دارد. یکی از معروف ترین این آبنماها «مجسمه بچه خور» (Child Eater Fountain) است که اگرچه مجسمه ترسناکی است اما به هرحال توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند. در شهر برن می توانید جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی سوئیس را یکجا ببینید.

شهر گوآردا سوئیس | Guarda

گوآردا | Guarda

در ارتفاع ۱۶۵۰ متری از سطح دریا در میان کوهستان های انگادین در کانتون، دهکده ای کوچک به نام گوآردا قرار دارد که ساختمان ها و فضایش ما را به یاد نقاشی های قرن هفدهم می اندازد. این دهکده تلاش زیادی برای حفظ فرهنگ و معماری اصیل خود کرده است و همه چیز را دست نخورده به سبک و سیاق قدیم حفظ کرده است. اگر می خواهید با رسم و رسوم سوئیس واقعی و سنتی آشنا شوید باید حتما سری به گوآردا بزنید. در این دهکده حتی لباس و پوشاک نیز به سبک سنتی و قدیمی باقی مانده و در مراسم های و جشن های مختلف می توانید صحنه های بسیار زیبایی را مشاهده کنید. جالب است بدانید که اکثر اهالی کوآردا به زبان رومانش (Romansch) صحبت می کنند. رومانش بعد از آلمانی، فرانسه و ایتالیایی چهارمین زبان رسمی کشور سوئیس به شمار می رود.

اینترلاکن | Interlaken

اینترلاکن | Interlaken

همان طور که از نام این شهر می توان حدس زد بین دو دریاچه واقع شده است: دریاچه Thun  و دریاچه Brienz. علاوه بر این، اینترلاکن توسط قله های سربه فلک کشیده سوئیس احاطه شده و منظره ها و چشم اندازهای بی نظیری را به وجود آورده است. اینترلاکن یکی از بهترین شهرهای سوئیس برای عاشقان طبیعت است. اگر به طبیعت سرسبز و زیبای کنار دریاچه یا کوهنوردی در کوه های آلپ علاقه مندید اینترلاکن مقصدی ایده آل برای شماست. اگر عاشق عکاسی از طبیعت هستید برای سفر به اینترلاکن شک به دل خود راه ندهید و مطمئن باشید که یکی از بهترین مناطق سوئیس برای عکاسی خواهد بود.

لوسرن | Lucerne

لوسرن | Lucerne

شهر لوسرن یکی از مشهورترین و زیباترین شهرهای سوئیس است و در مرکز این کشور قرار گرفته است. بافت قدیمی شهر مملو از ساختمان های قدیمی است که در کنار دریاچه لوسرن قرار گرفته اند و مکانی ایده آل برای عکاسی و پیاده روی را به وجود آورده اند. به ویژه در میدان مرکزی Weinmarkt  می توانید ساختمان های قدیمی و باشکوهی را ببینید که قرن هاست پابرجا مانده اند. بناها و مکان های تاریخی قرون وسطایی مثل پل چوبی کلیسا (Chapel Bridge) اشاره کرد که یکی از قدیمی ترین پل های سرپوشیده در اروپا به شمار می رود. همچنین دیوار Musegg  نیز به جا مانده از استحکامات شهری و حصارهای تاریخی شهر است که در سال ۱۳۸۶ میلادی ساخته شده است. با وجود تمام جاذبه های تاریخی و قدیمی، شهر لوسرن ظاهر مدرن و امروزی نیز کم ندارد و ساختمان های جدید و مناطق جدید شهر نمونه ای بی نظیر از معماری مدرن شهری را به نمایش می گذارند.

مونترو | Montreux

مونترو | Montreux

مونترو منطقه ای فوق العاده زیبا و دوست داشتنی سوئیس است که در کنار دریاچه ژنو و در بخش فرانسوی زبان کشور قرار گرفته است. در مونترو به هرکجا به نگاه کنید با چشم اندازهایی بی نظیر مواجه می شوید که انگار بخشی از یک تابلوی نقاشی بزرگ هستند! منظره زیبای دریاچه ژنو در کنار درخت ها سرسبز و  دورنمای رشته کوه آلپ فضایی بسیار نفس گیر و مسحورکننده را به وجود آورده اند. مونترو بی شک یکی از بهترین و زیباترین شهرهای سوئیس است و علاوه بر زیبایی های طبیعی جاذبه های تاریخی نیز دارد. قصر تاریخی شیون (Château de Chillon) که قلعه ای متعلق قرن ۱۳ است در کنار دریاچه قرار گرفته و بر زیبایی این شهر افزوده است. این قلعه قدیمی توسط خاندان ساووی (Savoy) ساخته و الهام بخش آثار نویسندگان مشهوری مثل ژان ژاک روسو و لرد بایرون بوده است. اگر تا اینجا هم دلیل کافی برای سفر به مونترو پیدا نکردید باید بگوییم که یکی از بهترین فستیوال های موسیقی جاز در این منطقه برگزار می شود. فستیوال موسیقی جاز مونترو در اوایل ماه جولای برگزار می شود و دومین فستیوال سالانه جاز در دنیا به شمار می رود!

زرمات | Zermatt

زرمات | Zermatt

آخرین مورد از زیباترین شهرهای سوئیس از بسیاری جهات حائز اهمیت است. بخش زرمات سوئیس یک منطقه شهری بدون خودرو است! این شهر بیشترین ارتفاع را در اروپا دارد و به همین دلیل یکی از بهترین مناطق برای اسکی به شمار می رود. شهر زرمات در دامنه کوه مشهور ماترهورن قرار گرفته است و مناظر بدیع کوهستانی را به بازدیدکنندگان عرضه می کنند. اگرچه این شهر مقصد محبوبی برای کوهنوردان، اسکی بازان و عاشقان طبیعت بکر کوهستانی است، اما شهری ایده آل برای شکم گردان نیز به شمار می رود! در این شهر رستوران های فوق العاده ای وجود دارد و در حقیقت، دو رستوران این شهر توانسته اند جایزه مشهور و معتبر بین المللی میشلن را در سال ۲۰۱۵ به دست بیاورند. در سال ۲۰۱۵ جشنی به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد اولین صعود به قله ماترهورن برگزار شد و رویدادها و جشن های مختلفی به همین مناسبت در منطقه برگزار شد.