اسپانیا جاذبه های گردشگری بسیار زیادی را در خود جا داده است که تا حالا شیدا گشت هم به بسیاری از آن ها پرداخته است و معرفی کرده است. سگوویا اسپانیا | Segovia

جاذبه هایی از بارسلونا، جاذبه هایی از مادرید، والنسیا، سویل و… این منطقه ی جغرافیایی تقریبا برای همه ی افراد این کره ی خاکی به خاطر دیدنی های زیادی که دارد شناخته شده است.

با این حال در این کشور جایی به نام سگوویا وجود دارد که آن قدر که باید به اندازه ی بقیه ی شهرهای اسپانیا شناخته شده نیست، با این حال مستحق معروف شدن است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا دلایل این گفته را بدانید.

سگوویا اسپانیا جزیی از میراث های فرهنگی یونسکو است. سگوویا اسپانیا | Segovia

سگوویا اسپانیا بخشی از منطقه ی خودمختار کاستیل و لئون در شمال این کشور است، شهری که در طول قرن های متمادی اقامتگاه پادشاهان زیادی بوده است. سگوویا، آلکازار مشهور را در خود دارد، قلعه ای که در واقع یک کاخ سلطنتی بوده است و بعدها به یک زندان ایالتی تبدیل می شود. امروزه ولی آلکازار به روی توریست ها باز است و همه می توانند از این یکی از شناخته شده ترین جاذبه های اسپانیا دیدن کنند.

از زمان پادشاه آلفونسو پنجم، دیوارهایی به دور این شهر کشیده شده است تا آن را از حملات عرب ها در امان نگاه دارد. در آن دوران این دیوار ۳ کیلومتری ۵ دروازه هم داشت با این حال امروزه فقط ۳ تا از آن ها باقی مانده است که در بخش تاریخی این شهر واقع است.

در بین دیدنی های بسیار زیاد سگوویا اسپانیا باید به آبراهه و قناتی هم اشاره کرد، در واقع سگوویا طولانی ترین قنات رمی را که هنوز در اروپا باقی مانده است دارد. تاریخ ساخت دقیق این قنات مشخص نیست اما ظاهرا قرن اول بعد از میلاد مسیح بوده است. این قنات ۷۲۸ متر طول دارد و ۲۸ متر ارتفاع و هنوز هم نقش بسیار مهمی در تامین آب شهر سگوویا دارد. این شهر همچنین بناهای یادبود بسیار مهم و تاریخی را هم در خود جا داده است که از بین آن ها می توان به کلیسای کاتولیک سانتا ماریا دل پارال اشاره کرد که به خاطر معماری شگفت انگیزی که دارد معروف شده است. در این کلیسا از ترکیب معماری گوتیک با سبک های معماری mudéjar و plateresco استفاده شده است.

کلیسای جامع سگوویا هم در سال های ۱۵۲۵ تا سال ۱۵۷۷ تاسیس شده است و به نظر می رسد که آخرین کلیسای سبک گوتیگی باشد که در اروپا ساخته شده است. این کلیسا ۱۰۵ متر طول و ۵۰ متر عرض و ۳۳ متر ارتفاع دارد. زنگ برج کلیسا هم ۸۸ متر ارتفاع دارد، اگر بخواهیم به شما دیدی درباره ی ارتفاع آن بدهیم، کلیسای گوتیگ کلن آلمان یکی از بلندترین کلیساهای این کره ی خاکی با ۱۵۷ متر ارتفاع است.

گوشه ی دیگری از جاذبه های این شهر مربوط به پارک های زیبا و موزه هایی است که دارد که حتی ظاهر آنها شما را وامی دارد تا به داخل آن ها بروید و اعماق تاریخ سگوویا را خودتان حس کنید، شهری با مکان هایی که از سال ۱۹۸۵ جزیی از میراث ها جهانی یونسکو شده است.

تک تک بناهایی که در آن به چشم می خورند، رازهای این شهر تاریخی را فاش می کنند. کل شهر را می توان یک مجموعه تاریخی دانست که از سال ۸۰ قبل از میلاد مسیح تا به امروزه وجود داشته است و دارد. بعضی از جذابیت های این شهر را به طور مختصر در بالا معرفی کردیم با این حال بیشتر جاذبه های آن در نیمه ی تاریخی شهر قرار دارد، دنیایی قرون وسطایی از خیابان های سنگ فرش شده، کوچه پس کوچه های باستانی، میدان های جادویی  که برای دیدن جاذبه های این شهر دوست داشتنی باید در کوچه پس کوچه های باریکش قدم بزنید، در این حین از جلوی مغازه ها، کافه ها و قنادی ها و رستوران های زیادی هم رد می شوید. در ادامه تعدادی از دیدنی هایی که در سگویا باید ببینید را به شما معرفی می کنیم:

کلیسای سن کلمنته (Iglesia de San Clemente)

در خارج دیوارهای باستانی سگوویا  در فاصله ای نه چندان دور از این قسمت به کلیسایی به نام ایگلسیا سن کلمنته بر می خوریم که در واقع یک کلیسای قرن سیزدهمی به سبک رمانسک است و به خاطر نمای جالب و ساده ای که دارد معروف است.

قنات قدیمی شهر (Ancient Roman Aqueduct)

این قنات در واقع نمادی از سگوویا اسپانیا است و سازه ای یادبود و دیدنی است که جزیی از میراث های جهانی یونسکو هم است و دو هزار سال است که به همین خوبی ای که امروز می بینیم نگه داشته شده است. در واقع این قنات یکی از دو سازه ی رمی در شهر در اسپانیا است که از ۲۴۰۰ بلوک گرانیتی و بدون استفاده از سیمان ساخته شده است. این بنا، ۱۶۷ طاق هم دارد. این قنات از نزدیکی کاخ Granja در بیرون سگوویا شروع می شود و آب تمیز و شفاف را از کانالی طولانی جا به جا کرده و آن را به شهر می رساند.

آلکازار (Alcázar)

در این شهر قلعه ای به نام آلکازار هم وجود دارد که به خاطر شکلی که دارد در نگاه اول قصر کتاب های قصه را به یاد می آورد. این قلعه ی دیدنی در بالای شهر و در ارتفاع قرار گرفته است  و دلیل آن هم به خاطر برآورده کردن اهداف نظامی بوده است. قدمت این قلعه هم به قرن دوازدهم بر می گردد و در آن زمان اقامت پادشاه آلفونسو بوده است، بعد از آن در قرن سیزدهم تغییراتی در معماری آن به وجود آمد و استایل گوتیک در آن به کار رفت.

کلیسای جامع سگوویا (Catedral de Segovia)

کلیسای جامع سگوویا هم به سبک معماری گوتیک ساخته شده است و در منطقه ی تاریخی شهر قرار دارد و یکی از دیدنی های سگوویا اسپانیا است. این کلیسا بین سال های ۱۵۲۵تا ۱۵۹۳ ساخته شده است و از سنگ های زرد رنگی ساخته شده است و ظاهری تحسین برانگیز دارد.