انواع ورزش های آبی بدون نیاز به یادگیری شنا

شما هم جزو آن دسته از آدم هایی هستید که شنا بلد نیستید و همیشه دوستانتان را در حال شنا و آب بازی تماشا می کنید؟ آن هم زمانی که در ساحل و به دور از آب نشسته اید؟ ورزش های آبی , سوار شدن بر قایق موزی , Banana Boat Rides , اسنورکلینگ , غواصی

خب امروز در مجله شیدا گشت ورزش های آبی را به شما معرفی می کنیم که برای انجام آن ها، نیازی به یادگیری شنا نیست. در واقع شما نیز (البته اگر جرأت پا گذاشتن به درون آب را دارید) باید بتوانید به همان اندازه یک شناگر ماهر از ورزش ها و تفریحات آبی لذت ببرید.

در بیشتر جاذبه های گردشگری که نزدیک ساحل و دریا هستند، می توانید انواع ورزش های آبی را پیدا کنید که با داشتن ایمنی ورزش های آبی می توانید به سراغ آن ها بروید. پس جلیقه نجات خود را به تن کنید و بدون هیچ نگرانی به درون آب بروید. مطمئن باشید که اگر یک کوسه به سمتتان آمد، کسی هست که مراقب شما باشد یا نجاتتان دهد!

سوار شدن بر قایق موزی | Banana Boat Rides

از انواع ورزش های آبی و ماجراجویی های گروهی، سوار شدن بر قایق موزی بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. برای این ورزش و تفریح آبی همزمان شش نفر می توانند سوار شوند. شکل این قایق ها به شکل موز طراحی شده است و بادی بوده و به رنگ زرد می باشند. این قایق توسط یک قایق سریع السیر و یک طناب کشیده می شود تا هیجان ایجاد کند. این ورزش آبی جزو ایمن ترین ورزش های آبی می باشد. چرا که شما جلیقه نجات دارید و مربی و غریق نجت همیشه با شما سوار می شود.

اسنورکلینگ یا غواصی با لوله تنفسی | Snorkeling

اگر تا حالا اسنورکلینگ یا غواصی با لوله تنفسی را امتحان نکرده اید، در تعطیلات تابستانه خود، حتماً آن را در برنامه تفریحات آبیتان قرار دهید. اسنورکلینگ یا غواصی با لوله تنفسی ورزشی است که تا زمانی که آن را تجربه نکرده باشید، متوجه نمی شوید که چه چیزی را از دست داده اید. همانطور که تلألو نور بر روی صخره های رنگارنگ زیر آب را از پشت عینک شنای خود می بینید، متوجه می شوید که دنیای زیر آب چقد رنگارنگ و زیباست. با این ورزش آبی می توانید زندگی موجودات زیر آب را مشاهده کنید و از مرجان های رنگارنگ را ببینید. این ورزش یکی از انواع ورزش های آبی پرطرفدار است که به عنوان مثال در آب های گوا، بالی و تایلند می توانید انجام دهید. تور این مناطق را می توانید در سایت الی گشت ثبت نام کنید.

اسکوبا دایوینگ یا غواصی با کپسول اکسیژن | Scuba Diving

مطمئن باشید که برای رفتن به عمق آب هیچ نیازی به یادگیری شنا ندارید. در این ورزش آبی شما با لباس غواصی، کپسول اکسیژن، کفش های غواصی و عینک مخصوص غواصی و به همراه یک مربی به زیر آب اقیانوس ها می روید و انواع ماهی های رنگارنگ، لاک پشت ها، سفره ماهی و دیگر مرجان ها و صخره های دریایی را از نزدیک و در محیط زندگی اصلی شان مشاهده می کنید. حتی می توانید از خود در زیر آب عکسی برای یادگاری بگیرید. عموماً هر نقطه ساحلی امکانات غواصی را هم در اختیار شما مسافران قرار می دهد.

پاراسیلینگ یا چتربازی در آسمان دریا | Parasailing

یکی از بهترین انواع ورزش های آبی است که برای انجام آن، نیازی به یاد داشتن شنا ندارید. این ورزش ترکیبی از چتر سواری و قایق رانی است. در این تفریح آبی با یک طناب بلند، شما را که چتر به همراه دارید، به پشت یک قایق موتوری متصل کرده و سپس قایق با سرعت زیاد شروع به حرکت می کند. در نتیجه شما بر بالای آب به پرواز در می آیید. برای این ورزش پر هیجان اصلا نترسید، چرا که هم جلیقه نجات بر تن دارید و هم غریق نجات مراقب شما می باشد.

پیاده روی در اعماق دریا | Undersea Walking

پیاده روی در اعماق دریا، یکی دیگر از انواع ورزش های آبی است که فوق العاده سرگرم کننده و پر از ماجراجویی است. برای انجام آن نیاز به داشتن هیچ مهارتی از قبل ندارید. همچنین تجهیزات پیچیده ای هم لازم ندارد. شما به راحتی می توانید روی شن ها و ماسه های صاف و تمیز کف دریا با یک کلاه ایمنی راه بروید و دنیای زیر آب را ببینید. در نتیجه جای تعجب نیست که یکی از پر طرفدارترین ورزش های آبی در مناطق ساحلی است. همچنین به دلیل اینکه کلاه به سر می گذارید، می توانید موهای خود را خشک نگه دارید یا حتی اگر عینکی هستید، عینک بر روی چشمتان بماند یا حتی آرایش شما پاک نشود.

جت اسکی | Jet Skiing

این ورزش آنقدر فراوان و پر طرفدار شده است که همه جا می توانید آن را انجام دهید و چون سوار یک قایق موتوری جت می شوید نیازی به شنا بلد بودن نیست. تنها جلیقه نجات کافی است. این ورزش آبی را وقتی شرایط آب و هوایی مناسب است انجام دهید تا بتوانید از آن لذت ببرید.

قایق سواری با قایق سریع السیر | Speed boating

این ورزش برای افرادی که می خواهند به درون آب بروند اما خیس نشوند عالی است. به درون یک قایق سریع السیر بروید، جلیقه نجات خود را حتماً به تن کنید و از سرعت و هیجان این ورزش آبی لذت ببرید. یکی از مزیت های این ورزش این است که می توانید به همراه دوستان یا خانواده خو و گروهی انجام دهید و هیچ محدودیت سنی هم ندارد.

ماهیگیری | Sport Fishing or Angling

همه ورزش های آبی نیاز به خیس شدن ندارند. ماهیگیری ورزشی است که بسیار پر طرفدار بوده و افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. در ماهیگیری می توانید صبر و تحمل خود را بالا برده و عکس العمل های سریع خود را تقویت کنید. در سفرهای تفریحی و تعطیلات تابستانه خود یک قایق بادبانی را سوار شده و با چوب ماهیگیری خود به درون دریا بروید. یا سوار قایق های ماهیگیری شوید و گروهی به همراه دیگر ماهیگیران محلی به این کار بپردازید. در خیلی از این سفرها می توانید ماهی را که خود شکار کرده اید، برای خود بردارید و طبخ کنید.

قایق هایی با کفپوش شیشه ای | Glass bottom Boating

از انواع ورزش های آبی می توان به قایق های کوچکی اشاره کرد که قسمتی از کف خود را با شیشه پوشانده اند. این قسمت قایق، همانند یک ویترین عمل کرده و دنیای زیر آب را همانند یک آکواریوم به شما نمایش می دهد. برای این ورزش آبی نیازی ندارید که شنا بدانید یا حتی خیس شوید. می توانید همانطور که در حال خوردن بستنی یا تنقلات خود هستید، به کف دریا هم نگاهی بیندازید. این ورزش مخصواً در مناطقی که عمق آب بسیار کم بوده و کف دریا مشخص است بسیار عالی می باشد.

سواری با هواپیماهای آبی | A Ride In The Seaplane

در بسیاری از جاذبه های ساحلی کشورهای دنیا مانند هند می توانید سوار بر هواپیماهای کوچکی شوید که اسکی داشته و بر روی آب فرود می آیند. معمولاً این هواپیما ها می توانند ۹ مسافر را با خود حمل کنند و از فراز آب ها و اقیانوس ها مناظر بی بدیلی را به شما نمایش دهند. بسیاری از این هواپیماها مسیری را که یک قایق ممکن است در مدت زمان طولانی تری بپیماید سریع تر طی می کند.

موتور سواری در اعماق دریا | Underwater Scooter

اسکوتر زیردریایی یا موتور سواری زیر دریا یکی از جذاب ترین ورزش های آبی جدید است که همه می توانند در آن شرکت کنند. برای انجام آن هیچ نیازی به یادگیری شنا نیست. شما لباس غواصی می پوشید و با یک موتور که دارای حباب هوا و کپسول اکسیژن است به زیر دریا می روید. حتی شنا هم نمی کنید. برای این ورزش تنها کافی است که موتور سواری را بلد باشید که قبل از انجام آن یک مربی به شما نحوه کار با موتور را به شما نشان می دهد. این ورزش آبی را می توانید در زیر آب های بالی انجام دهید.