شخصیت های بامزه مومین ها در این پارک زندگی می کنند!

امروز قصد داریم یکی از جاذبه های گردشگری فنلاند را به شما معرفی کنیم که با تمام جاذبه ها تفاوت دارد. اگر کودک خردسال داشته باشید یا با دنیای داستانی کودکان آشنا باشید احتمالا نام مومین ها را شنیده اید. مجموعه داستان های مومین ها شخصیت های خیالی و بامزه ای هستند که در هر داستان اتفاقات جالبی برایشان اتفاق می افتد. این شخصیت ها در سرتاسر جهان بسیار محبوب هستند و عروسک ها و اسباب بازی هایی با تم این شخصیت ها در کشورهای مختلف تولید می شود. پارک تفریحی مومین ها در فنلاند تمام مولفه های این داستان ها را در یک جا گرد هم آورده است و فضایی تخیلی و هیجان انگیز به وجود آورده است. با بازدید از این پارک می توانید چند ساعتی را در دنیای خیالی مومین ها سپری کنید و اوقات خوشی را همراه با کودکانتان داشته باشید. پارک دنیای مومین ها در فنلاند , سرزمینی خیال انگیز

با شیدا گشت همراه باشید تا با هم سری به پارک دنیای مومین ها بزنیم.

پارک دنیای مومین ها

روزی روزگاری جزیره ای زیبا و سرسبز به نام کایلو در شهر قدیمی نانتالی فنلاند وجود داشت. در سال ۱۹۹۳ پارکی خیالی و خارق العاده بر اساس شخصیت های داستانی مومین ها در این منطقه ساخته شد. از آن زمان خانواده مومین در این پارک زندگی می کنند و در طول تابستان پذیرای گردشگرانی از سرتاسر دنیا هستند. سال ۲۰۱۷ بیست و پنجمین سالگرد افتتاح این پارک بود و مراسم و جشن های ویژه ای برگزار شد. کودکان عاشق این پارک هیجان انگیز خواهند شد و بزرگترها نیز به همان اندازه از بازدید این پارک لذت خواهند برد. با بازدید از این پارک چند ساعتی را از هیاهوی تمدن و دنیای بزرگترها دور شوید و در فضایی جادویی و خیالی قدم بزنید.

پارک دنیای مومین ها کاملا بر اساس داستان های مومین ها، نوشته تاو جانسون ساخته شده و در سال ۱۹۹۳ بازگشایی شده است. این پارک را دنیس لیوسون طراحی کرده است و تمام مولفه های داستانی مومین ها در این پارک پیاده شده است. پارک دنیای مومین ها در جزیره کایلو (Kailo) و در کنار شهر قدیمی نانتالی (Naantali) در جنوب غربی فنلاند قرار دارد.

بازدید از پارک

پارک دنیای مومین ها از اواسط ماه ژوئن تا اواسط آگوست برای بازدید عموم باز است. در نزدیکی این پارک، جزیره زیبای واسکی (Väski) قرار دارد و مکانی ایده آل برای ماجراجویی و فعالیت های تفریحی است. بنابراین اگر به پارک دنیای مومین ها رفتید حتما سری به این جزیره نیز بزنید. ساعات بازدید از دنیای پارک مومین ها از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعدازظهر است. تابستان بهترین فصل برای بازدید از این پارک است و گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از پارک دنیای مومین ها به این منطقه از فنلاند می آیند. با این حال در اواسط زمستان نیز این پارک شکوه و زیبایی خاصی دارد و فعالیت ها و تفریحات زمستانی مختلفی در این پارک انجام می شود. در طول زمستان از ۱۷ تا ۲۵ فوریه این پارک به روی عموم باز است و از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر می توانید در حال و هوای برفی و جادویی این پارک به تفریحات مفرح زمستانی مثل اسکی و برف بازی بپردازید. حتی می توانید با مومین ها آدم برفی درست کنید و عکس یادگاری بندازید.

آدرس : Kaivokatu 5, 21100 Naantali

وبسایت : moominworld.fi

جاذبه های دیدنی

مومین ها شخصیت هایی بسیار محبوب در فنلاند هستند و پیر و جوان و کودک این شخصیت های بامزه را دوست دارند. این مومین های بامزه با ظاهری شبیه اسب آبی توسط نویسنده فنلاندی تاو جانسون خلق شده اند و به همین دلیل فنلاندی تعصب و علاقه خاصی به آن ها دارند.

وقتی در پارک دنیای مومین ها قدم می زنید انگار لابلای صفحات داستانی قرار دارید. شخصیت های بامزه و دوست داشتنی مومین در گوشه و کنار پارک حضور دارند و ساختمان ها و خانه ها نیز به سبک و سیاق خانه های مومینی ساخته شده است. خانه آبی رنگ مومین یکی از اصلی ترین جاذبه های پارک است و گردشگران می توانند از ۵ طبقه آن بازدید کنند. خانه همولین (Hemulen) یکی از شخصیت های مهم این داستان ها نیز در کنار خانه مومین قرار دارد. در این پارک می توانید از قسمت های جذابی مثل آشپزخانه مامان مومین، ایستگاه آتش نشانی و قایق بابا مومین نیز بازدید کنید و با شخصیت های داستانی عکس یادگاری بگیرید.

اگر پس از گشت و گذار در پارک دنیای مومین ها خسته و گرسنه شده اید اصلا نگران نباشید. در این پارک ده ها رستوران و پارک وجود دارد که می توانید انواع و اقسام خوراکی ها و نوشیدنی ها را تهیه کنید. اکثر غذاهایی که در این رستوران ها سرو می شود حتی الامکان از مواد ارگانیک و محلی تهیه شده اند. همچنین حساسیت های غذایی و محدودیت های رژیمی نیز رعایت شده است. از آنجا که در دنیایی خیالی قرار داریم رستوران ها نیز باید فضای متفاوت از رستوران های عادی داشته باشند. غذاهایی که سرو می شود با تزئینی متفاوت و برگرفته از دنیای مومین ها به شما ارائه می شود و سختگیرترین کودکان را هم به خوردن غذا ترغیب می کند. غرفه های مختلفی نیز در گوشه و کنار پارک وجود دارد که انواع شیرینی و شکلات، بستنی، کیک و … را می فروشند.