پارک دیزنی لند | Disneyland Park پاریس

اگر به دنبال گذراندن یک روز سراسر از هیجان به ویژه برای کوچکترها در کشور فرانسه هستید پارک دیزنی لند در شهر پاریس را انتخاب کنید. حتی اگر طرفدار کارتون ها و انیمیشن های شرکت دیزنی نباشید هم احتمالا تا به حال اسم دیزنی لند به گوشتان خورده است. پارک دیزنی لند پاریس , Disneyland Park

اگر بخواهید تمام پارک را بگردید نیاز به یک سفر جداگانه دارد. اما اختصاص یک روز از برنامه اقامتتان در پاریس برای دیدن برنامه های منتخبتان در پارک کافی خواهد بود.

با شیدا گشت همراه شوید تا با جزئیات جذاب پارک آشنا شوید.

تاریخچه

شرکت والت دیزنی در سال ۱۹۷۲ طرح احداث یک دیزنی لند در اروپا را تصویب کرد. اما پیش از اروپا، این طرح در سال ۱۹۸۳ در ژاپن عملی شد. یک سال بعد، پروژه‌ اروپا بار دیگر پیگیری شد. تمام مجموعه شامل پارک، مجتمع‌ ها، هتل‌ ها و رستوران‌ ها همزمان کار خود را آغاز کردند. تنها بخشی که پس از ده سال به این مجموعه افزوده شد، پارک استودیو والت دیزنی است. این بخش ابتدا صرفاً به تولید انیمیشن اختصاص داشت. اما از سال ۲۰۰۲ به بعد، به بخش تفریحی اضافه شد. وسعت پارک به ۱۹ هزار متر مربع می رسد و ۳۲ کیلومتر با شهر پاریس فاصله دارد. درون پارک هفت هتل، مرکز خرید، زمین گلف، مجتمع های تفریحی، رستوران و کافه قرار دارد که تمامی آن ها به شکل کارتون های دوست داشتنی دیزنی ساخته شده اند.

ورود به پارک

این مجموعه شامل دو پارک مجزا است Disneyland Park و Walt Disney Studios Park. مجموعه اصلی پارک دیزنی لند است که می توانید در آن با قلعه‌ی زیبای خفته، ترن هوایی در جست‌و‌جوی نمو آشنا شوید و می‌توانید در دنیای راتاتولی (موش سرآشپز) قدم بزنید. در ابتدای ورود به پارک از خیابان اصلی Main  وارد مجموعه می شوید که در انتهای آن با قلعه مشهور دیزنی (قلعه سیندرلا) مواجه خواهید شد.

در این خیابان در ساعاتی خاص، شخصیت‌های کارتون‌های دیزنی همراه با موسیقی رژه می ‌روند. این خیابان شاهرگ اصلی پارک است و به صورتی نمادین خیابان های نیویورک در دهه ۱۹۳۰ را به خاطر می ‌آورد فرم بدنه خیابان، پیاده روها، نمای فروشگاه ها و… از معاری آن دوران پیروی می ‌کند! در بلیتی که شما خریداری می کنید جلو بازی های منتخب پارک تیک خورده است.

نمونه هایی از بازی ها

Space Mountain، نوعی ترن در فضای سرپوشیده که سرعت حرکت آن ۷۰ کیلومتر در ساعت همراه با ۳ چرخش ۳۶۰ درجه می باشد. نسخه های دیگر آن در شعبه های دیگر پارک فاقد چرخش ۳۶۰ درجه ای هستند.

دزدان دریایی کارائیب، یه سفر ده دقیقه ای توی واگن هایی که روی آب حرکت می کرد وهمراه با دوبار پرتاب شدن در شیب های تند. در این بازی، جنگه ای دزدان دریایی با قتل و غارت ها و حتی اسکلت های زنجیر شده اش، شبیه سازی شده است. نکته جالب این است که تمام متصدیان غرفه ها، لباس و حرکات مربوط به همان ماجرا را اجرا می کنند.

Hollywood Tower  یا Tower of Terror که در پارک دوم به نام پارک استودیو والت دیزنی قرار دارد. قضیه مربوط به هتلی در سال ۱۹۳۹ است که برخورد صاعقه با آن اتفاقاتی را برای مسافرینش در آسانسور رقم میزند. بعد از اینکه در داخل یک کتابخانه متروکه در لابی هتل و در یک تلویزیون قدیمی ماجرا شرح داده میشود، با طی صف به موتورخانه هتل با آسانسورهای خرابش وارد می شوید. پس از آن سفری هیجان انگیز درون آسانسور انتظار شما را می کشد.

کشتی ترنی کراش، از دیگر وسایل هیجان انگیز پارک است که ماجرای یک سفر تاریک در استرالیا را بیان می کند. در محوطه کارتون در جست و جوی نمو با سرعت حرکت می کند. این کشتی محبوب تنها در دیزنی لند پاریس وجود دارد و صف آن بسیار طولانی است بنابر این آن را در ابتدای برنامه گردش خود بگنجانید.

Big Thunder Mountain، ترنی که شما را وارد معدن اسخراج طلا می کند. ویژگی اصلی آن فضا سازی فوق العادش و قرارا گرفتنش در جزیره ای قدیمی است.

نکاتی که باید بدانید

غذا خوردن در پارک بسیار گران است سعی کنید مواد غذایی همراه خود داشته باشید. اگر هنگام گذراندن یک وعده غذایی قرار است در پارک باشید حتما از قبل رستوران را رزرو کنید. چرا که هنگامی که خسته و بسیار گشنه هستید با رستوران هایی مملو از جمعیت مواجه خواهید شد و آخرین جمله ای که میخواهید بشنوید این است: یک ساعت بعد نوبت شما خواهد شد.

از سیستم FastPass استفاده کنید. این سرویس رایگان است و در آن به شما امکان داده در طول روز از صف طولانی بدون انتظار عبور کنید، در واقع باید مدیریت کنید و غرفه ای که صف طولانی داره رو انتخاب کنید و با حضور در راس ساعت از اون وسیله بدون صف استفاده کنید هنگام رزرو ساعت مشخصی برای حظور شما داده خواهد شد در آن ساعت آن جا باشید و بازی کنید پس از انجام بازی می توانید دوباره از این سیستم استفاده کنید. هر شب ساعت ۸ در اطراف قلعه سیندرلا آتش بازی انجام می شود بنابر این سعی کنید به نحوی برنامه ریزی کنید که آن ساعت در پارک حظور داشته باشید.

رفت و آمد و هزینه

دیزنی لند پاریس ۳۲ کیلومتر با شهر فاصله دارد که سریع ترین و ارزان ترین راه استفاده از خط RER A است که ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید. پایانه‌ی مارنو لَوَله شسی (Marne-la-Vallée – Chessy)ایستگاهی است که باید در آن پیاده شوید. ورودی مجموعه هر روز راس ساعت ۹:۳۰ بازگشایی شده و فعالیت های آن ساعت ۱۰ آغاز می شوند، ساعت ۱۱ شب نیز پارک تعطیل می شود. سعی کنید روز خود را کامل در پارک بگذرانید تا از پولی که پرداخته اید نهایت استفاده را داشته باشید.

هزینه این بازدید هیجان انگیز بسیار گران است. مانند بسیاری از دیگر پارک ها تنها هزینه ورودی را پرداخت خواهید کرد و دیگر برای هر قسمت پولی پرداخت نمی کنید بنا بر این مدیریت صف برنامه ها بسیار مهم است. قیمت کارت بازدید یک روزه برای هر بزرگسال ۹۰ یورو و هر کودک ۶۴ یورو می باشد.  بلیت رو تا آخرین لحظه حظورتون در پارک نگه دارید.