آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس | Air France First Class

امروز می خواهیم تا پرواز فرست کلاس یا به اصطلاح شرکت هواپیمایی ایرفرانس لا پریمیر این شرکت هواپیمایی معروف و قدیمی کشور فرانسه را به شما معرفی نماییم. فرست کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس (La Première – Air France) شاید به نوعی هم حس سفری مجلل را به شما بدهد و هم شما را همانند فردی عالی رتبه نشان دهد. به هر حال این کلاس پروازی مشخصات خاص و ویژه ای دارد که دیگر کلاس های پروازی این شرکت ندارند و همین تفاوت ها باعث ایجاد حسی مثبت در مسافرانش می گردد. پرواز فرست کلاس , شرکت هواپیمایی ایر فرانس

در ادامه با ما در شیدا گشت در معرفی این کلاس پروازی ایرفرانس همراه باشید.

مختصری از تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر فرانس

شرکت هواپیمایی ایر فرانس در سال ۱۹۳۳ میلادی همانطور که از اسمش بر می آید و مشخص است درکشور فرانسه تاسیس شد.

این ایرلاین که دفتر مرکزی آن در شهر ترامبله ان فرانس و در شمال فرانسه واقع شده است در طی زمان تبدیل به یکی از شرکت ‌های تابعه ی ایر فرانس کی آل ام محسوب شد.

شرکت هواپیمایی ایر فرانس در سال ۲۰۱۳ به ۳۶ مقصد مختلف در فرانسه و ۱۶۸ مقصد در ۹۳ کشور در سراسر جهان پرواز مستقیم داشت.

این شرکت در سال ۲۰۱۵ جمعاً نزدیک به ۴۷ میلیون تن مسافر را در سراسر جهان جا به جا نمود. فرودگاهی که مرکز اصلی پرواز های این ایرلاین فرانسوی است، فرودگاه بین المللی شارل دوگل (Charles de Gaulle Airport) شهر پاریس است.

البته ناگفته نماند که فرودگاه های دیگری هم هستند که به عنوان مقاصد ثانویه ی این شرکت هواپیمایی محسوب می شوند.

این فرودگاه ها عبارتند از: فرودگاه نیس کوت دازور، فرودگاه مارسی پروانس، فرودگاه لیون- سینت اگزوپری، فرودگاه تولوز- بلانیاک و در آخر فرودگاه بوردو- مریگناک.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی ایر فرانس عضوی از اتحادیه ی جهانی اسکای تیم است.

فرودگاه شارل دوگل پاریس که قطب میان قاره‌ای و بزرگ ترین قطب ایر فرانس شناخته می شود، روزانه به ۳۳۵ مقصد، پروازهای خروجی دارد.

ایر فرانس از طریق فرودگاه مارسی پروانس نیز که جدیدترین قطب آن است، روزانه به ۳۰ مقصد در اروپا، آفریقا و فرانسه پرواز انجام می ‌دهد.

یکی از افتخارات بی شمار ایر فرانس این است که در سال ۲۰۰۴ با انجام بیشترین پرواز، به عنوان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی اروپایی معرفی شد. طبق آماری که از این شرکت هواپیمایی به تازگی منتشر شده است، در سال ۲۰۱۱ شرکت هواپیمایی ایر فرانس به بیش از ۹۰ مقصد مختلف در اقصی نقاط دنیا پرواز داشته است.

در حال حاضر پروازهای روزانه ی این شرکت در ۲۴ ساعت حدود ۸۰۰ پرواز است که در مقابل آمار های پرواز روزانه ی بسیاری از شرکت های هواپیمایی در دنیا، آماری قابل توجهی است و به سختی دست یافتنی می باشد.

این شرکت هواپیمایی دارای انواع جت های مسافربری بوئینگ و جت های بزرگ ایرباس پهن پیکر است.

از جمله شرکت های زیر مجموعه ی ایر فرانس، شرکت هواپیمایی هاپ (HOP!) است که این پروازهای داخلی و اروپایی شرکت ایر فرانس را انجام می دهد.

کلاس‌های پروازی ایر فرانس به چهار کلاس پروازی مختلف: فرست کلاس یا لا پریمیر (La Première)، پروازهای بیزینس کلاس، کلاس های پرمیوم اکونومی و در نهایت کلاس پروازی اکونومی تقسیم می‌شود که همانطور که می دانید در این مطلب می خواهیم درباره ی لا پریمیر یا فرست کلاس این شرکت هواپیمایی صحبت نماییم.

پروازهای فرست کلاس ایر فرانس

حال به توضیح پروازهای فرست کلاس شرکت هواپیمایی ایر فرانس در پروازهای لوکس و مجلل این شرکت می پردازیم.

در پروازهای لا پریمیر این کلاس پروازی صندلی‌های مسافران همگی از بهترین نوع چرم و چوب اعلا ساخته شده اند.

در واقع برای هر مسافر این امکان وجود دارد که اتاقی کاملا جداگانه نسبت به دیگر مسافران داشته باشند.

البته این امکان همانطور که بدیهی است برای همه ی مسافران وجود دارد. در واقع شکل جایگاه های مسافرین این پرواز به گونه ای است که نه تنها این اجازه را به افراد می دهد که به راحتی مسافت های طولانی و یا نزدیک را بپیمایند بلکه محیطی کاملا خصوصی و با کیفیت را به آن ها می دهد. این صندلی ها هم قابلیت انعطاف را دارند و هم تبدیل به تخت خواب می شوند. این صندلی ها دارای لگ روم های بزرگ و جادار هستند.

یکی از ویژگی هایی که درهمه ی ایرلاین های دنیا بسیار به آن اهمیت داده می شود، کیفیت غذا و تنوع منوی غذایی است.

ایرلاین ایر فرانس نه تنها از این قائده مستثنی نیست بلکه خود به عنوان یکی از ایرلاین های پیشگام در این زمینه شناخته می شود.

این شرکت هواپیمایی جدا از خدماتی که برای دیگر کلاس های پروازیش دارد، برای قسمت فرست کلاسش برنامه ی غذایی کاملا جدا و مدون دارد.

علاوه بر این کترینگ این هواپیمایی یکی از بهترین کتیرینگ ایرلاین های دنیاست بلکه ازوجود بهترین آشپزان فرانسوی و بین المللی نیز بهره می برد.

منوی غذایی این ایرلاین در هر دوره ی مشخصی عوض می شود و ازاول تنظیم می گردد.

در طبخ غذاها از مواد تازه و بسیار با کیفیت و یا حتی لوکس و مجلل غذایی از سراسر جهان استفاده می گردد.

غذاهای منوی این ایرلاین هم فرانسوی و هم بین المللی است. از دیگر امکانات این پرواز که در هواپیماهای پهن پیکر نیز برگزار می گردند می توان به منوی سرگرمی آن اشاره نمود.

در این منو انواع فیلم های روز دنیا، مجلات، روزنامه، بازی و موسیقی های مختلف در اختیار مسافران قرار می گیرد.

در ضمن مسافرین این پرواز می توانند از صفحه مانیتور لمسی خود تمامی اموری همچون کم و زیاد کردن دمای هوا و یا نور را کنترل نمایند، ضمن این که هر مسافر یک تلویزیون شخصی دراختیار دارد. در کنار صندلی و جایگاه هر مسافر پریزی برای شارژ موبایل، لپ تاب و یا هر وسیله ی الکترونیکی دیگر قرار گرفته است.

دراین کلاس پروازی در اختیار همه ی مسافران این امکان که بتوانند از اینترنت پر سرعت و همچنین تلفن هوایی استفاده نمایند.

در آخر نیز از دیگر مشخصات این پرواز که آن را بسیار متمایز و مجلل کرده است این است که در طول پرواز پرسنل پروازی در کنار مسافران هر وقت که بخواهند برای ارائه ی خدمات حضور دارند.