جاذبه های گردشگری قبرس , جاذبه های گردشگری لارناکا , جاذبه های لارناکا , جاذبه های قبرس , جاذبه های لارناکا در قبرس

تور آنتالیا , تور ترکیه , سفر آنتالیا , سفر به آنتالیا , سفر ترکیه , سفر به ترکیه , تور مسافرتی ترکیه , تور مسافرتی آنتالیا , مسافرت به ترکیه , مسافرت به آنتالیا شیدا گشت

تور استانبول , تور ترکیه , سفر استانبول , سفر به استانبول , سفر ترکیه , سفر به ترکیه , تور مسافرتی ترکیه , تور مسافرتی استانبول , مسافرت به ترکیه , مسافرت به استانبول

تور ترابزون , تور ترکیه , سفر ترابزون , سفر به ترابزون , سفر ترکیه , سفر به ترکیه , تور مسافرتی ترکیه , تور مسافرتی ترابزون , مسافرت به ترکیه , مسافرت به ترابزون

تور باتومی , تور گرجستان , سفر باتومی , سفر به باتومی , سفر گرجستان , سفر به گرجستان , تور مسافرتی گرجستان , تور مسافرتی باتومی , مسافرت به گرجستان , مسافرت به باتومی

تور تفلیس , تور گرجستان , سفر تفلیس , سفر به تفلیس , سفر گرجستان , سفر به گرجستان , تور مسافرتی گرجستان , تور مسافرتی تفلیس , مسافرت به گرجستان , مسافرت به تفلیس

تور کوالالامپور , تور مالزی , سفر کوالالامپور , سفر به کوالالامپور , سفر مالزی , سفر به مالزی , تور مسافرتی مالزی , تور مسافرتی کوالالامپور , مسافرت به مالزی , مسافرت به کوالالامپور

جاذبه های شهر لارناکا | Attractions of Larnaca

شهر لارناکا یکی از مهم ترین تفرجگاه های ساحی کشور قبرس است. یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر لارناکا ساحل زیبایش است که در امتداد آن خطوط مناسبی برای پیاده روی کشیده شده واز میان درختان باشکوه نخل می گذرد و چشم انداز آن به سمت قلعه ای قدیمی است. همین که در این شهر باستانی چندین قدم بردارید چشم انداز زیبای کلیسای سنت لازاروس در مقابلتان پدیدار می شود. لارناکا یک مکان بسیار شیک و پرطرفدار است که دارای ویژگی های متمایز و بی نظیری است که آن را از مراکز شلوغ تر مانند پافوس و لیماسول متفاوت می سازد.

برای سفر به لارناکا و تماشای جاذبه های فوق العاده اش با شیدا گشت همراه شوید.

کلیسای سنت لازاروس | Agios Lazaros

این کلیسا یکی از زیباترین و باستانی ترین جاذبه های شهر لارناکا محسوب می شود. این کلیسا برای مسیحیان بسیار مقدس است آن ها معتقد هستند که  لازاروس بتانی در شهر بتانی مرده بوده و بعد از چهار روز توسط حضرت مسیح زنده می ‌شود، تصمیم می ‌گیرد به قبرس فرار کند تا ادامه‌ زندگی خود را در آنجا بگذراند او ۳۰ سال در این شهر زندگی کرد و در این جا مردم او را با نام اسقف کیتیون می شناختند و پس از مرگش او را در مکانی دفن کردند که کلیسا امروز در آن جا ساخته شده است.

ساخت کلیسا به قرن ۹ میلادی مسیح باز می گردد. در گذشته کلیسا دارای سه گنبد و برج ناقوس بوده که امروز کاملا تخریب شده اند، اما منبت کاری های خیره کننده و نمادهای هنر روم که به سبک باروک و از جنس طلا در سال ۱۷۸۲ بر روی قسمت های عمومی کلیسا کشیده شده اند سالم باقی مانده اند.

منبر منحصر به فردی بالای یکی از ستون ها ساخته شده است و به طور گسترده ای با طلا تزئین شده است. در ستون دیگری یک نماد نقره ای از سال ۱۶۵۹ با یک عکس از سنت لازاروس است. نقاشی های زیبای از مریم مقدس و فرزندی و سنت جورج و اژدها در آن دیده می شود. در کنار این بناها، یک راه پله به آرامگاه لازاروس می رود (هر چند که در ۸۹۰ میلادی یافت شد وممکن است متعلق به او نباشد و بعدها به قسطنطنیه و بعد به مارسی نقل مکان کرد).

آدرس : میدان اصلی لارناکا، Agiou Lazarou

کلیسای سنت لازاروس

موسسه باستان شناسی پیریدس | Pierides Archaeological Foundation Museum

این مورد از جاذبه های شهر لارناکا قدیمی ترین موزه خصوصی در کشو قبرس است. این بنا در قرن ۱۸ میلادی توسط Demetrios Pierides به منظور حمایت از ساختمان ها و تاریخ قبرس تاسیس شد و می توانید در آن تاریخ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی قبرس را از ۴ هزار سال پیش تا به امروز ببینید. او محقق و باستان شناس قبرسی بود در طول عمرش به جمع آوری این آثار پرداخت البته پس از او اعضای خانواده اش هم اهداف او را دنبال کردند.

تکیه خاله سلطان | Hala Sultan Tekke

کافی است تنها چند کیلومتر از شهر لارناکا فاصله بگیرید تا به دریاچه نمک برسید. دریاچه ای که سکونت گاه پرندگان مهاجر به ویژه فلامینگوها می باشد. در کنار دریاچه اما یکی از جاذبه های شهر لارناکا به نام تکیه خاله سلطان قرار گرفته است. این مسجد از اهمیت خاصی در میان مردم مسلمان کشور قبرس برخوردار است. در داخل این مسجد آرامگاه بانویی از بستگان پیامبر به نام «ام حرم» قرار دارد، کسی که در سال ۶۴۹ میلادی و در طول اولین حمله اعراب به امپراتوری روم شرقی همراه همسرش به قبرس رفت و در همین محل در اثر جراحات حاصل از افتادن از روی قاطر از دنیا رفت. تکیه بر روی آرامگاه او ساخته شده است.

موزه باستان شناسی | Archaeological Museum

در موزه باستان شناسی لارناکا مجموعه ای از آثار یافت شده در سراسر مناطق اطراف که به دوران نوسنگی تا دوره رومی باز می گردند قابل مشاهده است. در اتاق اول، مجسمه ها، عمدتا تندیس های زنان با چهره های قرمز مایل به قهوهای دیده می شوند، در حالی که در اتاق بعدی مجموعه سفال از کاوشهای در Kition (نام باستانی لارناکا) و Livadia، یک روستا در شرق لارناکا، با گلدان Mycenaean و انواع زیور آلات در برنز ، خاک رس و شیشه نگهداری می شود.

قلعه لارناکا | Larnaca Fort

یکی از جاذبه های شهر لارناکا قلعه فوق العاده تماشایی شهر است. قلعه ای که برای سال های متمادی مسئولیت حفاظت از شهر را بر عهده و داشت و این روزها در دوران آرامش قبرس تبدیل به موزه ای دیدنی در دل طبیعت شده است. ساخت آن به قرن ۱۲ میلادی باز می گردد و در دوران قرون وسطی شهرت زیادی داشت. هدف اصلی از ساخت این قلعه، حفظ امنیت سواحل جنوبی قبرس بود اما به مرور زمان به توپخانه، زندان و در آخر به موزه تغییر کاربری داد.

کانال آب کامارس | Kamares Aqueduct

ساخته شده در سال ۱۷۴۶، این کانال قابل توجه در حومه شهر، تامین آب لارناکا را تا دهه ۱۹۳۰ میلادی بر عهده داشت. هنگامی که بخشی از یک سیستم پیچیده مهندسی آب بود که ترکیبی از تونل ها را نیز شامل می شد و برای آبرسانی به شهر مورد استفاده قرار می گرفت، تحت فرمان فرمانروای محلی عثمانی ساخته شد و طراحی آن به سبک کانالا های معمول در دوران رویان بود. امروزه، ۳۳ قوس خیره کننده که در امتداد حوزه های سبز قرار دارند تبدیل به یکی از جاذبه های شهر لارناکا شده اند.

محله ترک نشین | Turkish Quarter

جذاب ترین محله برای گشت و گذار در شهر لارناکا محله ترک نشین و قدیمی آن است که به نام اسکالا نیز شهرت دارد. از فقلعه لارناکا شروع می شود و در جنوب غربی در مسیرهای شلوغ و باریک امتداد می یابد. پس از حمله ترکیه به شمال قبرس در سال ۱۹۷۴ مردم در این منطقه ساکن شدند اما تا چند سال اسکالا نادیده گرفته شد و به مدت ده ها سال به انزوا کشانده شد اما به تازگی توانسته است از این شرایط خارج شود و تبدیل به محلی گردشگری شود همچنین انجمن صنایع دستی لارناکا چندین کارگاه سرامیکی را در اینجا راه اندازی کرده است.

سواحل | Beaches

سواحل فوق العاده دیدنی از جاذبه های شهر لارناکا هستند و از ماه مه تا سپتامبر هوای مطبوعی برای شنا کردن دارند و محلی ها و گردشگران زیادی برای شنا این سواحل را انتخاب می کنند تا هم خنک شوند و هم از منظره زیبای دریای آن بهره مند شوند.

محله ترک نشین | Turkish Quarter

جذاب ترین محله برای گشت و گذار در شهر لارناکا محله ترک نشین و قدیمی آن است که به نام اسکالا نیز شهرت دارد. از فقلعه لارناکا شروع می شود و در جنوب غربی در مسیرهای شلوغ و باریک امتداد می یابد. پس از حمله ترکیه به شمال قبرس در سال ۱۹۷۴ مردم در این منطقه ساکن شدند اما تا چند سال اسکالا نادیده گرفته شد و به مدت ده ها سال به انزوا کشانده شد اما به تازگی توانسته است از این شرایط خارج شود و تبدیل به محلی گردشگری شود همچنین انجمن صنایع دستی لارناکا چندین کارگاه سرامیکی را در اینجا راه اندازی کرده است.

سواحل | Beaches

سواحل فوق العاده دیدنی از جاذبه های شهر لارناکا هستند و از ماه مه تا سپتامبر هوای مطبوعی برای شنا کردن دارند و محلی ها و گردشگران زیادی برای شنا این سواحل را انتخاب می کنند تا هم خنک شوند و هم از منظره زیبای دریای آن بهره مند شوند.

لفکارا | Lefkara

روستای لفکارا، واقع در غرب لارناکا، به توری های که می بافند شهرت دارد. محل خوبی برای تفریح ​​و پر از عمارت  هایی با معماری زیبا، کافی شاپ ها و مجموعه ای از مغازه های توری فروشی است که زنان محلی زیر نور می نشینند و آن ها را می بافند تا بتوانند به این نحو درآمدی کسب کنند. در واقع می توان گفت یکی از جاذبه های شهر لارناکا توری های گلدوزی شده آن هستند. لئوناردو داوینچی در سال ۱۴۸۱ یک رومیزی گلدوزی شده بزرگ از این روستا خرید و آن را به محراب کلیسای میلان اهدا کرد.

صومعه آگیا ناپا | Agia Napa Monastery

در مرکز آگیا ناپا، این صومعه رومی بیزانسی قرار دارد که  شناخته شده به عنوان “بانوی جنگل های ما” است. افسانه ها می گوید، قبل از این، این سازه درون غار ساخته شده بود که در آن یک تمثال از مریم مقدس توسط یک شکارچی محلی پیدا شد. این یکی از آخرین ساختمان های ساخته شده در قبرس توسط ونیزی ها بود.