دره لاتربرونن در سوییس | Lauterbrunnen

کوهستان های آلپ سوییس بهشتی از چشم اندازهای فریبنده و زیبایی های خدادادی بی حد و حصر را در خود دارد. دره لاتربرونن در سوییس | Lauterbrunnen

جایی که به داشتن دریاچه های وسیع فیروزه ای رنگ  و آرام، دره های سرسبز کوهستانی، پیست های اسکی مدرن و روستاهای خیره کننده شهرت دارد.

درست جایی در میان کوه های آلپ سوییس در برن و در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی این شهر بی مانند، دره ای با شکوه به نام لاتربرونن قرار دارد که به عنوان یکی از زیباترین دره های اروپا شناخته شده است. این دره ۷۲ آبشار بی نظیر را در خود جا داده است.

در ادامه شیدا گشت را همراهی کنید تا از دره لاتربرونن در سوییس بیشتر بدانید.

دره لاتربرونن در سوییس همان طور که از اسم آن هم مشخص است در کشور سوییس و در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر زیبا برن قرار دارد. عرض این دره حدود ۱ کیلومتر است و مابین صخره های محکم و قله های کوه هایی که ارتفاع بعضی از آن ها به ۳۰۰ متر می رسد احاطه شده است. در انتهای این دره و در بین صخره های آهکی هم روستای لاتربرونن را می توان دید. این دره به گونه ای قرار دارد که باعث شده تا روستا شکلی مانند U به خود بگیرد.

درباره دره لاتربرونن در سوییس

خود کلمه ی لاتربرونن به معنای «چندین بهار» است. اسم این منطقه در واقع از روی ۷۲ آبشار گرفته شده که از روی صخره های عمودی به داخل این دره می ریزند. بعضی از این آبشارها چند صد متر طول دارند اما از بین ۷۲ آبشار موجود در این دره، آبشار Staubbach از محبوبیت زیادی برخوردار است. ارتفاع این آبشار به ۳۰ متر می رسد و یکی از بلندترین آبشارهای مستقیم اروپا است.

یکی دیگر از آبشارهای طبیعی دره لاتربرونن در سوییس آبشار Trümmelbach آن است که در پشت یک کوه پنهان شده است و خود از ۱۰ آبشاری تشکیل شده است که ۲۰۰۰۰ لیتر آب را در هر ثانیه حمل می کند. ارتفاع این آبشار هم ۲۰۰ متر است. این آبشارها تا سال ۱۸۷۷ هم از دیده ها پنهان بودند تا این که تونلی در داخل کوه زده شد و به آن ها پی برده شد. امروزه می توانید از طریق کابل های کشی ای که هست در مسیرها پیاده روی کنید و از دیدن این آبشارهای شگفت انگیز لذت ببرید. البته اگر به این دلیل دارید به سوییس سفر می کنید پیشنهاد می کنیم فصل تابستان را انتخاب کنید چرا که در فصل زمستان این آبشارها تبدیل به باریکه هایی از آب می شوند.

صخره ها و آبشارهای زیبای دره لاتربرونن در سوییس الهام بخش موزیسین ها و نویسنده های زیادی بوده است که از میان معروف ترین آن ها می توان به یوهان گوته شاعر مشهور جهان و موزیک « Song of the Spirit of the Waterfall» از فرانتس شوبرت با موزیکی از جی آر آر تولکین اشاره کرد. لاتربرونن در سال ۲۰۰۱ به عنوان جزیی از میراث های جهانی یونسکو معرفی شد. در مورد خود لاتربرونن باید گفت که از آن جا که جایی کوچک است می توان به راحتی با پای پیاده همه جای آن را گشت.

از بین کارهایی که باید در لاتربرونن انجام دهید، دوچرخه سواری در آن را از دست ندهید چرا که این یکی از بهترین تفریحاتی است که در لاتربرونن وجود دارد. یک دوچرخه ی اینترلاکنی کرایه کنید و تا انتهای دره که به آن Stechelberg می گویند، برانید. از آن جا می توانید دوچرخه تان را از طریق گاندولایی با پرداخت مقدار کمی پول به Mürrenببرید و از آن جا با دنبال کردن خط قرمز مسیر دوچرخه سواری Winteregg برسید. کل این پروسه شاید ۴۵ دقیقه زمان ببرد به اندازه ای مناظر اطراف و طبیعت شگفت انگیز است که دوست می داشتید چندین ساعت طول بکشد.

فصل تابستان در دره لاتربرونن در سوییس

روستای لاتربرونن قطعا نقطه شروعی عالی برای گردش در یکی از زیباترین مناطق سوییس است و به همین خاطر هیچ گردشگری نباید آن را نادیده بگیرد. یک خط راه آهن وجود دارد که لاتربرونن را به جایی به نام ونگ در شرق دره متصل می کند. در مجاورت این دره اقامتگاه Mürren به چشم می خورد. چند کیلومتر دورتر از دره لاتربرونن روستایی کوچک و کوهستانی به نام Isenfluh وجود دارد که این روستا هم بر روی صخره هایی تراسی شکل قرار دارد و منظره ای رمانتیک دارد. دسترسی بین این روستاها و پیاده روی در مسیرهای سبز و تپه های شیبدار ملایم یکی از فراموش نشدنی ترین تجربه های زندگیتان خواهد شد.

فصل زمستان در دره لاتربرونن در سوییس

در حالی که در فصل تابستان یکی از بهترین کارهایی که در این دره می توانید انجام دهید پیاده روی است، در فصل زمستان می توانید سری به پیست های اسکی منطقه بزنید که زبانزد هستند و یکی از ورزش های زمستانی هیجان انگیز را در آن تجربه کنید.

از شهر لاتربرونن بدانید

لاتربرونن شهری در منطقه ی اینترلاکن در کشور سوییس و در نزدیکی شهر معروف برن است. این شهر عمدتا به خاطر طبیعت و  ۷۲ آبشار کوچک و بزرگش شناخته شده است.

آب و هوای دره لاتربرونن در سوییس

بین سال های ۱۹۸۱ تا سال ۲۰۱۰، این شهر ۱۳۶٫۵ روز بارانی یا برفی در سال داشته است. بارانی ترین ماه های این شهر جولای است که در این ماه حدود ۱۴۴ میلیمتر باران یا برف می بارد. خشک ترین فصل سال هم اکتبر با میانگین بارش ۷۸ میلیمتر در سال یعنی ۹٫۵ روز است.

در لاتر برونن چه بخوریم؟

می خواهیم به شما خوراکی هایی را معرفی کنیم که در زمان اقامتتان در دره لاتربرونن در سوییس حتما باید امتحان کنید، شکلات های سوییسی، قهوه های تازه و خوش طعم سوییسی دو چیزی هستند که اصلا نباید فراموش کنید. اگر دنبال جای خیلی خوبی برای صرف غذا بودید، هتل ابرلند (Hotel Oberland) غذاهای بسیار خوشمزه با قیمت معقولی دارد، در بین غذاهای سوییسی حتما روستی Rosti را امتحان کنید.